rondvraag flM^ÖEJC Doe mee aan de Ahold Scriptieprijs 2000! Ahold Flitsen november 1999 W MWPS* ll Perla Café Sociaal bewogen Nieuwe jas, nieuwe machine Nu ook Amerikanen in de strijd Albert Heijn wil het de klant steeds makkelijker maken met Thuisservice, AHfShell Shops en nu de stationswinkel in 's-Hertogenbosch. Dient gemak de mens" 10.000 gulden Theo Lawant Om de koffiekennis van AH-medewerkers op te vijzelen én de restyling van Perla-koffie op te luisteren, was de Belgi sche koffieboer Nick Bockland op uitnodiging van Albert Heijn in Nederland. De in Guatemala werkende Vlaming trok met zijn bevlogen verhaal een week lang van kook school naar kookschool. 'Dat we Nick hebben uitge nodigd is geen toeval,' zegt coördinator van de lcoffietour Ingrid Houtkooper. 'Zijn plantage El Vólcan in Guate mala levert al jaren koffie- Gelijk met de introductie van de nieuwe Perla-look is in de hal van Marvelo het Perla Café ingericht. In het Perla Café wordt Marvelo's visie op koffie en de in richting van een coffeecomer duidelijk. De nieuwste producten staan er, de nieuwste koffiemachientjes en er hangen foto's uit het rijke verleden van AH's ei gen productiebedrijf. De coffeecomer is er voor be zoekers, maar ook voor eigen medewerkers. Even bij praten, een gesprek met een leverancier, een groep ontvangen, kan allemaal. bonen die er mede voor zor gen dat onze Perla-koffie zo succesvol is. Daarnaast is hij een bevlogen verteller die over koffie praat alsof het over wijn gaat.' AH-parttimer Theo Lawant werd door zijn versmanager getipt om een van de avon den te bezoe ken. 'Ik moest die weken de vernieuwde Perla-koffie in ons filiaal pre senteren. Het bezoek van Nick kwam precies op tijd. Ik heb in twee uur ontzet tend veel ge leerd over het verbouwen van de koffie, het plukken van koffiebes- Nick Bockland uit Guatemala houdt een be vlogen betoog over de produc tie van koffie in één van AH's kookscholen. Achter hem: de koffiestruik. sen, het drogen, transporte ren en het branden van de bonen. Nick maakt op zijn plantage gebruik van scha- duwbomen die de koffiestrui- ken beschermen tegen het felle zonlicht,' zegt Theo. 'Dat zijn mooie details waarmee je scoort bij collega's en klan ten.' Naast het verbouwen van kof fie zorgt Nick ervoor dat de cultuur van de 1300 Maya indianen op zijn plantage be houden blijft en hun kinde ren naar school kunnen. In samenwerking met Albert Heijn heeft hij een nieuw schoolgebouw laten bouwen. Daar wordt naast Spaans ook Perla zit in een nieuwe jas. De verpakkingen zijn aan gepast aan de eisen van de tijd; smaaksterkte, zet wijze en bewaaradvies zijn toegevoegd. Perla Superi eur is Perla Goud geworden en daarnaast is het assortiment uitgebreid met o.a. Perla Zilver en Perla aroma sachets, zoals Cappuccino en Irish Cream. Zo'n restyling heeft meer voeten in de aarde dan men denkt. Er moet niet alleen een nieuwe verpak king worden ontworpen, bij Marvelo is ook een com plete nieuwe productielijn geïnstalleerd. lesgegeven in het Kekchi. 'Er is zelfs een ouderenraad die regelmatig eeuwenoude ritu elen uitvoert,' aldus Theo. 'Ik ben erg nieuwsgierig gewor den en zou best eens een kijk je op de plantage willen ne- Ernst Consenheim, formule- manager Albert Heijn: 'Absoluut. Steeds meer is het gezinsleven doordeweeks een hectisch gebeu ren, waarin de koelkast het so ciale middelpunt is. Een briefje op de deur hoe laat zoon thuiskomt en waar vader naar toe is. Zelden eet men op die dagen samen, leder een heeft het druk, dus boodschap pen doen en koken worden ervaren als gedoe. Daar haakt Albert Heijn op in, we gaan naar de klanten toe. Met winkels waar je binnen drie mi nuten weer uit bent met kant en kla re oplossingen. Meer gemak en meer genieten, daar gaat het tegen woordig om.' Midas Dekkers, bioloog: 'Natuurlijk is de mens gemakzuchtig. Zoals alles in de natuur. Een steen valt wel naar beneden, omhoog is teveel moeite. En mensen willen al tijd van de drukte naar rustiger vaar water. De tijd nemen voor dingen is belangrijk, ook bij het boodschap pen doen. Deze winkels maken het leven alleen maar drukker. De trein is nauwelijks meer te vinden En wat al hele- maa met meer te vinden is, zoals vroeger, is een ge zellig café op het station of het plein daan/oor. Daar kon je van alles krij gen. Dat was pas gemakkelijk. Te genwoordig moetje naar de trein tussen de geur van pizza's en allerlei 'gemakswinkels' door. Dat is het creëren van behoeftes en daar heeft de mens er al genoeg van, dunkt me.' Jaap Cuppen, stationsmanager AH/Shell Shop 5124 Arnhem: 'Als ik afga op de oositieve reacties van onze klanten is onze shop puur gemak. Er woont in de buurt een groep oude mensen. Het winkelcen trum is voor hen te ver. Nu hebben ze hun eigen Albert Heijn. 's Avonds en in het weekend. Thuisservice is voor sommigen die slecht ter been zijn misschien ook een uitkomst. Maar ze vinden het gezelliger om naar de winkel te gaan. Automobilis ten maken anders gebruik van de shop. De meesten nemen alleen ver geten boodschappen mee. Maai ook dat is gemak. René Valk, woordvoerder van 0V- reizigersorganisatie ROVER, rayon Midden-Brabant: Dit gemak dient inderdaad de mens, maai ik spreek alleen voor de treinreiziger. Zeker ;n de drukke binnenstad "an Den Bosch biedt zo'n stationswinkel uit komst. Het voorkomt onnodig rijden met de auto. Het wordt zo aantrek kelijker om vaker de trein te nemen. Veel stedelingen nemen de auto om na het werk boodschappen te doen, nu kunnen ze hem laten staan. Als principieel treinreiziger ben ik daar natuurlijk groot voorstander van. De treinreiziger maakt zo een inhaalslag op de automobilist, die al bij veel tankstations boodschappen kon doen. De stationswinkel heeft ook nog eens iuime openingstijden, ook dat is makkelijk. Ben je student aan de univer siteit of hogeschool met inte resse voor retail? Gaatje af studeerscriptie over ons vakgebied? Ding dan mee naar Ahold's Scriptieprijs 2000. Het is de vijfde keer dat Ahold de scriptieprijs uit schrijft. Voor het eerst wordt de wedstrijd ook onder de aandacht gebracht van Ame rikaanse studenten uit de werkgebieden van Ahold's winkelketens in de VS. Met posters op de universiteiten en een rechtstreekse benade ring van alle VS-medewerkers wordt de 'Royal Ahold Retail Award' geïntroduceerd. Een deskundige jury selec teert uit alle Nederlandse én Amerikaanse inzendingen de meest uitdagende, innovatie ve en bruikbare scriptie over retail. Jacques Schraven, de kersverse voorzitter van de werkgeversorganisatie VNO/NCW zal in juni 2000 de hoofdprijs van 10.000 gulden uitreiken aan de winnaar. Die verdient ook nog een extraat je: een Nederlandse winnaar mag een week op 'snuffelsta ge' bij één van de Amerikaan se werkmaatschappijen en een Amerikaanse winnaar is een week lang welkom in Nederland. Bovendien wor den de vijf beste Nederlandse inzenders uitgenodigd voor een gesprek om te zien of er carrièrekansen voor hen zijn bij Ahold. Inzendingen dienen uiterlijk 1 april 2000 binnen te zijn. Wil je weten aan welke voorwaarden je afstu deerscriptie moet voldoen om deel te mogen nemen? Vraag dan het reglement op bij Wilma van der Plas: 075-6595722. E-mail: wilma-van der.plas@corp.ahold.nl AHOLD SCRIPTIEPRIJS

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 11