s eigen d e li) e b* 3 'Voor Networking speel ik graag nog even proefkonijn' 'Met Networking halen we razendsnel onze achterstand in' 7 ijk en bestaat uit drie hoofdprogramma's waarin alle vakspecialisten te vinden zijn. Netjes vens of een uitgebreid landenprofiel dan kun je een vraagstuk dan vraag je simpel toegang tot je ideeën en ervaringen. rmatiemaatschappij steeds belangrijker, eds meer mogelijk en de bijbehorende an ooit de wereld over. Internet heeft nden verkleind en know how voor hele ar gemaakt. Je hoeft geen boeken meer én klein onderwerpje, geen mensen meer er keer klikken staat wat je weten wil op ledrijf als Ahold dat er geen geheim van lesvolle food retailer in de wereld te is en met name kennisoverdracht aan het nde eeuw een sleutelrol vervullen, ipcontracten, logistieke oplossingen of en diepvriesafdeling te verlichten... over lagelijks duizenden mensen binnen Ahold die zaken. Maar hoe zorg je ervoor dat voorbeeld het inkopen van sinaasappelen loord-Holland terechtkomt? Om elkaar in daad bij te kunnen staan ontwikkelde ;ern communicatie- en kennisnetwerk. wordt het mogelijk alle aanwezige kennis en vakgebied samen te brengen en te aardiger en bespaart wereldwijd een eerste groep Ahold-medewerkers eld met Ahold Networking. Zij laden het hun ervaringen en de manier waarop ze in gegaan. De info is beschikbaar voor waar ook ter wereld. Leren van elkaar, r zonder dure vliegtrips, meetings en hat it's all about. oeten tienduizenden medewerkers met i. Het web wordt groter, de kennis ook. de digitale bibliotheek, het naslagwerk Jan van Klei jglobal logistics infrastrure design 'Ahold Networking zorgt er voor dat we niet keer op keer het wiel gaan uitvinden. Van uit logistiek is er enorm veel winst te halen als we de kop pen virtueel bij elkaar steken. Ik behoor tot de proefkonij nen van Networking. We moe ten er nu voor zorgen dat on ze kennis en ervaring op het netwerk komt te staan. Zelf ben ik nauw betrokken ge weest bij de bouw van twee DC's. Networking dwingt mij om al die opgedane ervaring nu helder op een rijtje te zet ten. Die kan weer door colle ga's worden gebruikt in ande re landen. We zijn druk bezig om van alle landen waar we actief zijn én actief willen zijn, de logistiek in kaart te brengen. Ieder land heeft zijn specifieke problemen en voor delen. Dat vraagt dus om een specifieke oplossing die reke ning houdt met de infrastruc tuur van het betreffende land. Als we vandaag weten waar we over vijfjaar willen staan. kunnen we daar rekening mee houden. Zo voorkomen we dat we een DC over twee jaar moe ten verplaatsen, uitbreiden of misschien wel sluiten. Er is binnen ons bedrijf ontzettend veel kennis aanwezig die vaak pas geraadpleegd wordt wan neer er een probleem is. Dat is dus te laat. Networking moet ervoor zorgen dat we die pro blemen voorblijven en we al tijd de beste oplossing in huis hebben. Om dat te realiseren speel ik graag nog even proef konijn.' AH1: Logistiek en gem aks- winkels Amerika BI-LO: Bonuskaart Argentinië Disco: thuisservice Brazilië Bompreco: toyaliteits- progamma's Azie Tops: foodcourts Tsjechië Hypernova: Hypermarkten 'Een wereldwijd netwerk waar we het beste van het beste van Ahold kunnen selecteren, is een grote stap in de juiste rich ting. Bij Disco heb ik veel te maken met huismerken en de uitbreiding van ons assorti- ment. Op ons netwerk krijg ik daarbij steun van specialisten van BI-LO in Amerika. De ken nis die ze daar hebben over het introduceren en uitbreiden van nieuwe assortimentgroe- pen is enorm. Door recht streeks met die specialisten te brainstormen over nieuwe trends en oplossingen, halen wij razendsnel onze achter stand in. Omgekeerd kan de rest van de wereld ook weer bij ons terecht met vragen over bijvoorbeeld thuisservice, vir tueel winkelen en onze succes volle loyaliteitsprogramma's. Daar zijn wij heel goed in. Laatst moest een van mijn colle ga's iets weten over biologische producten. In haar netwerk- groep is Leontine Gast van Al- bert Heijn een begrip. Die heeft via het netwerk verschillende tips gegeven waarmee wij ons voordeel konden doen. Het be langrijkste is dat we overal tot de beste oplossing komen. Of het nu gaat om de ideale be voorrading van een supermarkt, het koelen van versproducten of het ophalen van pallets.' Javier Vejo: regiomanager bij Disco in Buenos Aires

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 7