Aho 1 c lilorlc 'Je wereld wordt in één klap duizendmaal groter' 'Mijn vragen stel ik in ons virtuele clubhuis' 'Met Networking zit ik veel minder in het vliegtuig' 6 Kiki Stiemer vanuit logistiek betrokken bij Ahold Networking 'Ik ben sinds april van dit jaar bezig met Ahold Networking. Eerst met het ontwikkelen en nu met het invoeren van Ahold Networking. Dat doen we onder andere door het or ganiseren van trainingen en het verzorgen van communi catie. Deze nieuwe, virtuele manier van werken vraagt na melijk om een nieuwe manier van denken. Het is een nieuwe manier van werken, waarbij je wereld in één klap duizend maal groter wordt. Dat bete kent dat we soms moeten toe geven of inzien dat een werk wijze die we al jaren in land A hanteren misschien wel min der efficiënt is dan die van on ze collega's in land B, dat we moeten willen leren van el kaar en wat we hebben ge leerd ook toepassen. Belang rijk ook is dat we de tijd nemen om anderen te helpen en onze kennis te delen. Heb je een vraag over bijvoorbeeld scanning in een distributie centrum of een orderpick-me- thode, dan steekje razendsnel je licht op bij je vakcollega's in Amerika, Brazilië of Hong Kong. Met deze mensen kom je samen in een soort virtueel clubhuis. Daar wissel je erva ringen uit, stel je elkaar vra gen en sla je informatie op. Hiervoor is speciaal een virtu ele archiefkast ontworpen. Daarin kunnen alle betrokke nen uit de netwerkgroep te recht als ze over een specifiek onderwerp informatie nodig hebben. Hoewel we net begon nen zijn en het programma nog voor een select gezelschap toegankelijk is, zijn de reac ties over networking positief.' Hoe werkt Ahold Networking? Ahold Networking is toegankelijk en overzicht 1. De "people directory" is een razendsnelle G op Volgorde met naam, foto en vakspecialiteit. 2. Ben je op zoek naar financiële informatie, terecht in de algemene kennisdatabase. 3. Heb je hulp nodig of wil je vakspecialisten fi eigen clubhuis. Eenmaal binnen start het uitwis Dick Slootweg: groups merchandiser bij GVA 'Ik zit namens GVA in de sy- nergiegroep verpakkingen. Met de andere Ahold- werk maatschappijen proberen we tot besparingen te komen op verpakkingsgebied. Networ king zorgt ervoor dat we in de toekomst nog soepeler gaan samenwerken. Hoewel we net zijn begonnen zien we nu al De filosofie Bij een nieuwe manier van werken hoort ook een nieuwe manier van denken. Hieronder enkele sleutelwoorden die belangrijk zijn voor de gebruikers van Ahold Networking. Nieuwsgierigheid: Ga actief op onderzoek uit binnen de Ahold Group voor specifieke ervaringen, kennis en mogelijkheden tot samenwerking; Betrokkenheid: Werk mee aan de ontwikkeling van kennis en haak in bij netwerkgroepen die samen streven naar de ontwikkeling en het beheer van de beste toepassingen; Terugkoppeling: Geef opbouwend commentaar aan de netwerkgroep over persoonlijke ervaringen of deskundigheid; Eigen inbreng: Maak eigen ervaringen op een praktische manier beschikbaar voor collega's die ervan zouden kunnen profiteren; en Doorlopend leren: Streef doorlopend leer mogelijkheden na. Zowel individueel als gezamenlijk. resultaat. Het contact met mijn collega-specialisten van Gall Gall, Etos, Primarkt, Ja- min, Den Toom en Albert Heijn verloopt stukken beter. Mede daardoor profiteren GVA en de andere werkmaatschap pijen sinds kort van de gunsti ge prijsafspraken die Marvelo op het gebied van karton heeft. Omgekeerd hebben de andere Ahold-bedrijven weer voordeel van de afspraken die GVA heeft op het gebied van plastic verpakkingen. Een week geleden las ik iets over een nieuwe verpakkingstrend in Amerika. Daar wilde ik meer van weten. Ik stelde heel simpel mijn vraag aan mijn collega's daar in ons virtuele clubhuis. Even later kreeg ik het antwoord van mijn collega bij Bi-Lo. Zo moet het dus in de toekomst.' Kennis is in c Technologie n kennis gaat deuren geope volksstammen door te spitti te bellen, mei je scherm. Voi maakt de mee willen zijn, z begin van di Winkelformule de ideale man de hele werel in touw met e alle ervaring in Zuid-Amer wereldwijd me Ahold een virt Met Ahold Neti en ervaring I delen. John Gianakas: category manager zuivel bij BI-LO in Amerika 'Networking geeft ons de mo gelijkheid om altijd en overal aan de beste ervaring te ko men. De laatste tijd loopt hier het yoghurt-assortiment wat minder. Networking helpt mij op een hele slimme manier de oorzaken daarvan te achterha len en te kijken naar een goe de oplossing. In mijn team- room, waar ik mijn zuivelcol- lega's ontmoet is het flink druk. Is de kwaliteit van de yoghurt niet goed, is er iets mis met de presentatie of zijn onze prijzen te hoog? Het zijn allemaal vragen, waarop je antwoord krijgt of waarover je kunt overleggen. Daar doe ik mijn voordeel mee. Plus, niet onbelangrijk, deze manier van werken zorgt ervoor dat ik veel minder in het vliegtuig zit en ook minder vermoeien de conference calls met colle ga's heb.' Networking ma miljoenen qul( Deze zomer verdeeld over netwerk met t problemen te vakgenoten va Synergie in f hotelkosten: Over enkele j elkaar verbon Ahold Network van de toekom!

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 6