Gall Gall laat wijnliefhebbers massaal proeven rondvraag Jamin op straat Raad eind- koers 1999 AHVKF E-commerce. Hoe groot is de toekomst van winkelen op het web? Ahold Flitsen oktober 1999 11 Win 5 units Wat zal de unitkoers van het AH Vaste Klanten Fonds zijn, als de beurs in Amsterdam op donder dag 30 december 1999 voor de laatste keer dit millennium haar deuren sluit? En wat is dus de eerste koers in de nieuwe eeuw? Denk jij het te weten, dan maak je kans op vijf units (ongeveer 725 gulden). Stuur je voorspelling (één inzending per persoon) vóór 1 de cember naar Ahold Flitsen, Post bus 3000,1500 HA Zaandam, t.a.v. Lara Fiddelaar HK A334, onder vermelding van 'AHVKF- prijsvraag'. Vergeet nietje naam en adres te vermelden. Inzendingen die na 1 december binnenkomen, zijn ongeldig. 'i&téhiJm Om wijnliefhebbers kennis te laten maken met de wijnen uit 'De Nieuwe Wereld' orga niseerde Gall Gall in week 37 en 38 landelijk proeverij- en. Op 50 locaties in het land, kon iedereen met een neus voor verrassend en lekker, on der deskundige leiding van filiaalmanagers ervaren hoe smaakvol de geselecteerde wijnen uit de nieuwe wijn- landen zijn. Het was voor het eerst dat Gall Gall haar wijn zo massaal onder de aan dacht bracht. 'Een groot suc ces', noemt Johan de Groot van filiaal 7113 in Heerhugo- waard de proeverij, die hij met zijn collega's uit Heiloo organiseerde. 'In het Golden Tulip-hotel hadden we een toplocatie voor de presentatie van ons assortiment.' Voor de bijna tweehonderd bezoe kers, die allemaal een tientje betaalden om De Nieuwe We reld te proeven, was er een proefboekje waarin de gese lecteerde wijnen kort werden belicht. 'Wat mij het meest opviel is de kennis die men sen tegenwoordig van wijn hebben. Zelfs de 'mystery- wijn', die blind moest wor den geproefd, werd door een aantal liefhebbers geraden,' aldus De Groot. Landelijk be zochten ruim 7.500 mensen de proeverij en. Door het hele land gaat personeel van Jamin de straat op om chocolademunten uit te delen. Daarmee wil men het winkelend publiek attent maken op aantrekkelijke aanbiedingen in de snoepwinkels. Tom Heidman, directeur Albert Heijn Winkelbedrijf: 'Een medium waarin ook Albert Heijn de komen de jaren zeer suc cesvol kan zijn. Met onze Thuis- service beant woorden we al een tijdje aan de vraag naar het boodschappen doen via de digitale snelweg. Maar de traditionele supermarkt zal niet snel verdwijnen. En daar ligt dus ook de uitdaging voor e-commerce. Dat zal de emotionele- en sociale aspecten van het winkelen in de supermarkt moeten integreren met de techniek. Dat zal ook bepalend zijn voor het succes van e-commerce. Waar ik aan denk? Je zou thuis achter je pc al moeten zwichten voor de Parma ham die in de winkel op de Deli ligt. Hoe lang dat nog duurt? Geen idee, vroeger kon je vijfjaar vooruit kij ken. Met alle veranderingen nu is één jaar al veel.' Niek Vrielink, directeur van het centrum voor e-commerce "Retail One": 'Gemak, snelheid en service, daar gaat het vandaag de dag om. Niemand heeft zin om op zaterdag middag met kratten bier en pakken luiers in een vol winkelcentrum te sjouwen. Vanuitje luie stoel winke len is de toekomst. Maar niet alleen de consument is gediend bij snel heid en gemak. Ook de retailer kan met e-commerce veel tijd en moei te besparen. Al bert Heijn is een goed voorbeeld van een moderne onderneming die de "digitale boot" niet wil missen. Maar de concurrent zit ook niet stil. Sinds de opening van Retail One worden wij over spoeld met vragen van grote en kleine ondernemingen over electro- nisch zaken doen.' Maurits Hoefnagels, verantwoor delijk voor e-commerce bij postor derbedrijf Wehkamp: 'Hoewel ie dereen ons kent rr- van onze catalo- 11 gus zijn we al sinds 1995 bezig met e-commerce. Onze "virtuele vei- Oj ling", waarbij klanten thuis kunnen bieden op ons assortiment, is al enige tijd een groot succes. Afgelopen zomer heb ben we onze site in een nieuw jasje gestoken. Je hebt het gevoel datje op onze site werkelijk door het Wehkamp-warenhuis loopt. We hebben een sale shop, een ca deaushop en zelfs een millennium winkel. Op dit moment zien we elk halfjaar een verdubbeling van de verkoop via het internet. E-commer ce hééft niet de toekomst, dit is de toekomst.' Wim van Bruggen, filiaalmanager Gall Gall: 'Ik ben apetrots op on ze nieuwe website. Bijna alles is daar mogelijk. Ja, ook het bestellen van onze producten. Het hele assor timent. Wij zijn trouv/ens een van de 12 winkels die de met de computer bestelde producten gaan thuisbe zorgen. Ook daar verwachten we veel van. Onze website ademt kwa liteit en fijne smaak uit Als inter- netsurfer én le vensgenieter kan je daar niet om heen. In de win kel kan er trou wens ook volop gesurft worden via de centraal op gestelde monitor. Daar kom je als klant alles te weten over bijvoor beeld de herkomst van onze pro ducten.' 'Onze klanten kopen vaak op impuls,' zegt Alette Zeijlstra, communicatiemanager bij Jamin. 'Ze denken niet: 'van middag naar Jamin', ze beslui ten dat als ze toevallig langs de winkel lopen. Of ze wor den op een andere manier op de gedachte gebracht. En dat proberen wij met deze actie. Wij maken de mensen buiten lekker. Ons product is daar heel geschikt voor.' Voor filiaal 2764 in Alkmaar was de eerste dag op straat een groot succes. 'Met de munten die we hebben uitge deeld, konden klanten in de winkel gebruikmaken van een aanbieding van drie cho coladeletters voor tien gul den,' zegt filiaalmanager Henk Dokter. 'Tientallen men sen hebben onmiddellijk van de gelegenheid gebruik ge maakt. Dat is veel voor de eer ste dag in het j aar waarop j e letters verkoopt. Als de choco lademunten op zijn, gaan we puntzakken uitdelen waar mee men voordelig snoep kan scheppen. Het hoofdkantoor heeft voortaan altijd een actie op straat beschikbaar.'

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 11