Mogen wij éven in u Dubbel prijzen: juli 2001 VM's naar Latijns-Amerika Ter Huurne - dinsdag 31 augustus - 10.15 uur Nieuwe bedrijfskleding Etos Broccoli tegen kanker Ahold Flitsen september 1990 Op 1 januari 2002 zal iedereen aan de kas sa afrekenen met Euro's. Om klanten daarmee vertrouwd te maken, zullen van af juli 2001 alle artikelen dubbel geprijsd worden, in guldens en in Euro's. Dat staat in een convenant dat de Raad Nederland se Detailhandel, waarin ook Ahold zit, het MKB en de Consumentenbond eind september tekenden. In het convenant staan afspraken over de manier waarop de ondertekenaars hun klanten gaan la ten wennen aan de nieuwe Europese munt. Vanaf april 2000 zal dat geleidelijk meer moeten gaan gebeuren. Al voor die tijd zal er in de winkels op verschillende manieren aandacht aan worden besteed, bijvoorbeeld door een dubbele vermel ding van het eindbedrag op de kassabon. Voor de vijfde keer is Albert Heijn op stap naar wijngebieden. Met 125 verkoopma nagers dit keer. De afgelopen week trok ken ze met een bus vanuit Chili over het Andes-gebergte naar Mendoza in Argenti nië. Een week lang bezochten zij wijnpro ducenten, waaronder Norton, een grote leverancier van AH. De verkoopmanagers zijn door de clustermanagers geselec teerd, stuk voor stuk omdat zij een spe ciale prestatie hebben geleverd met wijn in de winkel. Eerdere reizen gingen o.a. naar het Rioja-gebied, de Port-streek en de Champagne. Net als 95 procent van de andere klanten van Ter Huurne is het echtpaar Duits. Ter Huurne ligt let terlijk op de grens: het terras van het bijbehorende restaurant ligt in Duitsland, de winkel zelf nog net in Nederland. 'Met ons busje rijden we al jarenlang elke maand 200 ki lometer vanuit Dortmund om hier de boodschappen te halen, voor ons is het een dagje uit. Soms gaan we ook naar Ter Huurne in Venlo. Sa men met mevrouw Fox hier, al ja- Maandelijks stappen we één van Ahold's winkels binnen. We tikken een willekeurige klant op de schouder, stellen ons voor en vragen: 'Mogen we éven in uw tas kijken?' Deze keer werpen we een blik in de 'boodschappentas' van het echtpaar No wak en Frau Fox, bij de kassa van Ter Huurne in Buurse. ren een bekende van ons.' Is het zo goedkoop bij Ter Huurne dat zo'n stuk rijden de moeite waard is? 'Ze ker, vooral vlees, koffie, wasmiddel en zo. En de Nederlandse koffie is in Duitsland erg geliefd. Van vorige maand hebben we nog tien pakken thuis, dus dat hoeven we deze keer niet mee te nemen.' Wat zit er wel in de kar? 'Shampoo voor mijn baard,' zegt Hans Nowak. 'Want on der mijn hoed zit niet zo veel meer. Haarlak voor mijn vrouw, chocola, koeken en veel Fleisch. Bockwurst, zure zult, Rauchspeck, en kalkoen filet. Vorige keer hadden ze goedko pe en lekkere malse struisvogelbief stuk. Die wilden we weer, maar die is er nu niet.' In de kar liggen ook twee flessen Bulgaarse wijn. 'Lek ker bij de worst,' zegt Hans. Drin ken deze Duitsers dan geen bier? 'Vroeger wel, maar ik moet op mijn buik letten.' Volgend jaar krijgen de medewerkers van Etos nieuwe bedrijfskleding. Hoofd PZ An ton Breider, lid van de kledingcommissie waarin ook medewerkers en OR-leden zit ting hebben, legt uit waarom: 'Etos is be zig zich een nieuwe positie te verwerven. In de Stores - de nieuwe formule van Etos - is goed te zien dat we het winkelbeeld aan het veranderen zijn. Het uiterlijk van het personeel is daar onderdeel van. Van daar de nieuwe ldedij.' De commissie moet aangeven waar de nieuwe kleding aan moet voldoen. Een extern bureau is nu bezig verschillende proefmodellen te ontwikkelen, die eind dit jaar in een aan tal winkels getest worden. Als alles vol gens plan verloopt, zal de uiteindelijke keuze in de eerste helft van volgend jaar voor alle medewerkers beschikbaar zijn. Van de opbrengst van elke kilo broccoli die Albert Heijn in week 38 verkocht, gaat een gulden naar het Koningin Wilhelmi- na Fonds (KWF). Het KWF houdt zich be zig met onderzoek naar en voorlichting over oorzaken en bestrijding van kanker. Dit jaar bestaat het fonds vijftig jaar. AH ondersteunt de KWF-campagne 'bordje gezond'. Onderzoek heeft aangetoond dat het eten van voldoende groente en fruit bepaalde vormen van kanker kan helpen voorkomen. Broccoli is bij uitstek zo'n groente en is daarom door AH en het KWF gekozen voor deze actie. De op brengst komt ten goede aan onderzoek naar het eetpatroon en de gezondheid van 120.000 Nederlanders. Tijdens een slotmanifestatie die op 29 oktober op tv wordt uitgezonden, wordt bekendge maakt hoeveel allerlei verschillende ac ties hebben opgeleverd. De broccoli-actie zal dan ook uitgebreid worden belicht.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 8