Het nieuwe koken 7 'Dit smaakt boven verwachting lekker,' vindt Will Janssen, AH 8516. 'Echt top kwaliteit. Wat ik aan het proeven ben? Zalm met pesto en verse groenten. Een aan rader die past in het AH-aanbod.' Het praten, luisteren, proeven en drinken werd gevolgd door een muzikale reis door de tijd. Freek de Jonge, Zaan dammer van geboorte en, getuige de kleur van zijn jasje gezegend met blauw bloed, zong Onder begeleiding van de Borsato-Band het Rolling Stones nummer 'Sympathy for the Devil'. Suzanne en Monique Klemann, bekend van Lois Lane, zweepten de menigte op met klassiekers van ABBA en de Bee Gees en Angela Groothuizen gaf haar in terpretatie van Madonna's 'Material Girl'. Guus Meeuwis deed Elvis Presley. In de grote finale traden alle artiesten nog eens samen op. Onder leiding van presentator Eric Gorton zongen ze, geheel in stijl met het thema van de dag: 'See me, feel me' van The Who. Midden in de zaal stonden zo'n 40 ingehuurde koks voor alle aanwezigen verse maaltijden te bereiden. Alles ge heel met (toekomstige) producten uit de AH-winkels en snel klaar. Albert Heijn's meesterkok Joop Wijman was verantwoordelijk voor de recepten. 'Alles wordt hier vers bereid, van zwaardvis en entrecote tot pasta met spinazie en Thaise curries. Met makkelijke kookmethodes, zoals wokken. Het nieuwe koken, noemt Albert Heijn dit. Daar mee spelen we in op een groot deel van onze klanten dat niet veel tijd kwijt wil zijn aan koken, maar wel een culi naire prestatie wil neerzetten. Alles vers, snel, gemakke lijk en met weinig ingrediënten. Eenvoudig koken, maar niet eenvoudig eten, dus.' De meesterkok is ook verantwoordelijk voor een revolu tionair nieuw product van Albert Heijn dat eind oktober in de winkel komt. Kant-en-ldaar maaltijden die alleen maar de magnetron in hoeven. 'Het bijzondere is dat alle ingrediënten rauw en vers zijn. In de magnetron wordt het geheel gegaard in eigen vocht waardoor smaak en vi taminen optimaal bewaard blijven. Het ventiel in de ver pakking zorgt ervoor dat de stoom in de magnetron kan ontsnappen. Als je het uit de magnetron haalt en opent, ruik je al hoe vol de smaak is,' aldus Joop Wijman. koffie te drinken. De winkelintroductie B wordt ondersteund jffi door een spaaracie met Arzberg porselein. De spe- nadvies. 'Fantas- BH h, deze moderne |?pj ving,' vindt Scherrenberg van 1 in Utrecht. 'Dit uiter- B lijk voor zo'n conti- fg nue peiler in ons as- Ipgg JU sortiment past hele- maal in deze tijd. Ook de nieuwe smaken zijn een abso- hoe vreemder, hoe leuker.' De afgelopen week werden klanten in de winkel uitgeno digd een kopje Perla- m ciaal voor Perla ontworpen a koffie- en espressokopjes IH en bekers oogstten op de W supermarktmanagersdag veel bewondering. H lute toevoeging. P Zeker in de buurt waar ik zit, met veel studenten en vermo gende alleenstaanden, geldt:

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 7