Stop Shop Hot Dog de beste STATES TOPS Thailand met bank in supermarkt Ahold aan Costa del Sol NAAR DE Berichte*1^ Avptevik*' .com y 5 Reageer snel: Ahold Flitsen september 1999 Bankfilialen in supermarkten. In de Verenigde Staten een vertrouwd beeld. Maar de TOPS-supermarkt in Chiklom Bangkok had op 10 septem ber de primeur voor Thailand. TOPS heeft een overeenkomst gesloten met de Bank of Asia, een onderdeel van ABN-AMRO. De Thaise TOPS-klanten kunnen nu ook bankzaken regelen in de supermarkt. TOPS heeft 40 supermarkten in Bangkok. Daarvan krijgen er 35 een bankfiliaal. Eind volgend jaar moet de hele operatie klaar zijn. 'De vestiging van de Bank of Asia in de supermarkt maakt de winkels alleen maar aantrekkelijker', zegt Tom den Hertog, country manager Thailand. De winkels en de banken zijn 365 dagen per jaar open, in ieder geval tot acht uur 's avonds. Op de hamburger na is de hot dog de meest Amerikaanse snack die je je kunt beden ken. En de Amerikanen heb ben dus ook ideeën over hoe een 'echte' hotdog moet sma ken. Een Amerikaans voe dingsmagazine heeft uitge zocht hoe het er met de hot dog in de States voorstaat. Een aantal experts, jong en oud, proefde verschillende hotdogs. Resultaat: de Stop Shop hotdog die je koopt bij de vleesafdelingen van de Ahold-supermarktketen kwam als beste uit de test. Dat is uitzonderlijk, want de Stop Shop 'dog', zoals de Amerikanen hem noemen, moest het opnemen tegen 'dogs' van gerenommeerde merken, die zich hierin spe cialiseren. De commentaren van de proefpersonen: 'een lekkere, vlezige 'dog'. Ze om schreven de smaak als 'pittig' met een 'sappige vleessmaak'. Bovendien, en dat vonden de proefpersonen ook heel be langrijk, de Stop Shop 'dogs' zijn groter. Stop Shop zelf zegt dat hun 'dog' een echte, ouderwets lekkere hotdog is. Marc van Gelder is vice president Supply Chain Ma nagement bij Ahold's Amerikaanse supermarktketen Stop Shop. Marc is getrouwd met de Amerikaanse Karah, die eerst bijna tien jaar in Nederland heeft ge woond. Ze hebben twee kinderen: Alexander van 6 en Bob van 4. Maandelijks doet Mare verslag van het leven in de Verenigde Staten. Toen wij hier kwamen wonen en onze kinderen (vier en zes jaar) naar school gingen kwamen zij thuis met wilde verhalen over het computergebruik op hun school. Op school in Nederland was de oudste gewend om een aantal keren per week in een apart lokaal oefeningen en spelletjes te doen op de PC. Op de openbare school hier is er bijna voor ieder kind een PC. Wij wonen echt niet in de grote stad maar in een klein dorpje met 8000 inwoners. Toen wij in juni met vakantie naar Frankrijk gingen werd de internet site van de streek aldaar op het scherm in de klas gebracht en "surften" zesjarigen klassikaal over het internet. Ook onze jongste van vier speelt allerlei spelletjes op de PC op de kleuter school. 'hotbed' Ook in ons dagelijks leven worden wij bestookt met .com. Veel meer dan in Nederland wordt er reclame gemaakt voor allerlei internetservices variërend van vitamines (vitamin.com) boeken (book.com), meubilair (furniture.com) tot bruidslijsten. Voor ons kruideniers lijkt Boston en omgeving een "hotbed" voor internet-beleveringen. Allereerst heeft Stop Shop een thuisbezorgservice die Peapod heet en nog niet groot is maar snel groeit. En dan zijn er nog 3 concurrenten Home Runs, Shop Link, en Streamline. Bij één ervan kun je een abonne ment nemen voor $30.- per maand. Dan installeren zij een complete koel/vries combinatie in jouw garage. Jij geeft ze dan de sleutel van die garage en zij leveren de goederen af. Gelukkig doen wij het bij Stop Shop veel eenvoudiger. Wij rekenen geen abonnementskosten en leveren de goederen gewoon thuis af. Twee nieuwe supermarktketens in Spanje Begin september kocht Ahold twee supermarktke tens in Zuid-Spanje, aan de bekende Costa del Sol. Mercasol, met zes winkels, is gevestigd in Marbella. Las Postas, de andere keten, heeft vier supermarketens in Marbella en Fuengirola. Beide ketens zijn niet alleen in trek bij de lokale Spaanse klanten; ook de toeristen weten de weg naar de win kels te vinden. De Mercasol-supermarkten staan bekend om hun uitge breide assortiment met veel internationale producten. Dat laatste is niet vreemd. Jan Andreae, lid van de Raad van Bestuur: 'De Costa del Sol is één van 's werelds populairste vakantieloka- ties.' Inmiddels heeft Ahold in Spanje bijna 200 super markten met een gezamen lijke omzet van 400 mil joen per jaar. De zesdaagse reis kost f 1.699, - per persoon en daarbij is inbegrepen: Vliegticket Amsterdam - New York en Washington - Amsterdam met KLM-North West Airlines Vier hotelovernachtingen Vervoer per luxe touringcar, zoals in het programma omschreven Harlem Gospeltour op zondag, inclusief lunch De treinreis van New York naar Washington Stadstour in Washington op dinsdag Een diner aangeboden door Ahold Niet inbegrepen in de reissom: luchthavenbelasting (per 23 juli 1999 ca. f 112,-) maaltijden annulerings- en reisverzekering toeslag voor eenpersoonskamer uitgaven van persoonlijke aard, fooien Ahold heeft een aantrekkelijke reis- en annuleringsverzekering met een uit stekende dekking afgesloten. Je bent verplicht hiervan gebruik te maken. De verzekering kost voor de hele reis f 80,13. Dit bedrag komt dus nog bij de reissom van f 1.699,- Als je mee wilt, reageer dan snel. Per reis kunnen 40 mensen mee. Uiterlijke inzenddatum is 4 oktober 1999. JE KUNT JE ALLEEN INSCHRIJVEN MET DEZE BON! Naam Voorietter(s): m/v Naam medereiziger Voorietter(s) m/v Factuuradres Postcode Woonplaats Telefoon overdag Telefoon privé Ahold Personeelsnummer Vertrekdatum O 5 februari 2000 O 12 februari 2000 O kan beide data O Tweepersoonskamer O Eenpersoonskamer (toeslag f 450,-) Kamer op indeling Een kopie van je eigen paspoort en van de eventuele medereiziger moet worden bijgesloten. Je reist in je eigen tijd en voor eigen rekening. Datum Handtekening Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Carlson Wagonlit Travel t.av. Annet de Koning, Antwoordnummer 11076 1000 PB Amsterdam, tel: (020) 680 53 00, fax: (020) 680 53 19 Ahold reist in februari 2000 met collega's uit Nederland naar colle ga's in Amerika. Een zesdaagse reis die zich afspeelt in New York en Washington. Onderdelen: winkelbe zoeken, een gospeltour, een trein reis en tijd voor je zelf. Denk niet te lang meer na. De reizen zijn bijna volgeboekt. Je kunt nog reageren tot 4 oktober aanstaande. Het pro gramma voor de twee zesdaagse reizen heeft in de vorige Flitsen ge staan. Gina Graziano, Stop Shop Superstore in Boston

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 5