AH-winkels op NS-stations Eerste wereldwijde promotie Veel belangstelling voor persconferentie Eigen eisen Samenwerken Wedstrijd 3 World Champions Albert Heijn deelt picknickmanden uit op nieuw Museumplein Op 2 september maakte Ahold op de persconferentie in het Ahold-hoofdkantoor in Zaandam de cijfers over het eerste half jaar en het tweede kwartaal bekend. Prima cijfers. Over het eer ste halfjaar is de netto-winst met 35,9% gestegen naar 348,0 miljoen (f 766,9 miljoen). Als je alleen kijkt naar het tweede kwartaal steeg de winst zelfs met 40,6% naar 172,9 miljoen (f 381,0 miljoen). Vervolg pagina 1 De persconferentie is voor journalisten dé gelegenheid om vragen te stellen aan de Raad van Bestuur. De binnen landse en buitenlandse pers was in grote getale op de bij eenkomst afgekomen om van Ahold-president Cees van der Hoeven en Michiel Meurs, de financiële man van de Raad van Bestuur, te horen hoe het Ahold in het eerste halfjaar van 1999 financieel is ver gaan. Van der Hoeven blikte tevre den terug op de eerste zes maanden. Het gaat goed met de onderneming. Ook de re sultaten van de Nederlandse werkmaatschappijen voldoen aan de doelstellingen. De pre sident ging in op de jongste ontwikkelingen in de detail handel wereldwijd, zoals de overname door het Belgische Delhaize van het Amerikaan se bedrijf Hannaford, waar voor ook Ahold in de race was. Van der Hoeven zei nog eens duidelijk dat Ahold vasthoudt aan de eigen eisen om een nieuwe aankoop te doen. 'Dat kan alleen als we overtuigd zijn dat de nieuwe aankoop aanzienlijke waarde kan toevoegen, die belangrijk groter is dan de aankoop prijs.' Ahold wilde daarom niet hoger bieden op Hanna ford. De winst van de onderne ming groeit niet alleen door het doen van nieuwe aanko pen, maar ook doordat er steeds efficiënter wordt ge werkt bijvoorbeeld doordat de Ahold-ketens meer en meer samenwerken. Ook voor de aandeelhouders, na de klanten en de mede werkers de belangrijkste groep belanghebbenden bij Ahold, was er goed nieuws. De winst per aandeel steeg in het tweede kwartaal meer dan verwacht: 27% in plaats van 20%. Voor heel 1999 ver wacht Ahold belangrijk hoge re resultaten. Promotie materiaal voor de wereldwijde actie World Champions Vervolg van pagina 1 door deze samenwerking uit te bouwen.' Hoe moeilijk is het om met leveranciers en werkmaatschappijen tot zo'n wereldwijde actie te komen? Dick Roozen: 'We hebben heel duidelijk moeten uitleg gen welke grote voordelen er te behalen zijn. En ik moet zeggen dat ze het idee heel goed hebben opgepakt.' Jan van Dam is actiemanager bij Albert Heijn. 'Wereldmer ken tegen wereldprijzen, is ons motto van deze weken. In de eerste week bewijzen we dat met nog nooit vertoonde 'twee halen, één betalen' aan biedingen van onder meer Pepsi, Huggies en Chiquita bananen.' Om de deelnemende winkels te stimuleren zich in te zetten voor het project is er ook een wedstrijd waarmee flinke geldprijzen te verdienen zijn. Van elke werkmaat schappij zal de winkel die de aanbiedingen het best weet te promoten beloond worden met $2.500,*=, die besteed mogen worden aan de winkel. Per continent wordt uit de winnaars de beste winkel gekozen die beloond wordt met maar liefst $10.000 (zo'n fl 20.000,=). De winnaar mag zelf bepalen wat daarmee gebeurt Ahold Flitsen september 1999 Als één van de grootste retailers ter wereld en zo'n vijftien grote leveranciers de handen ineenslaan, moet dat wel wereldkampioenen opleveren. World Champions' is dan ook het thema van de weken waarin bij vrijwel alle Ahold winkelwerkmaat schappijen unieke aan biedingen in de winkels zullen liggen. Het initiatief voor deze wereldwijde samenwer king is afkomstig van de Raad van Bestuur van Ahold die het idee lan ceerde om in één keer wereldwijd met promotieaanbiedingen te komen. Een half jaar geleden hebben we afgesproken dat in week 39 en 40 te doen. Zo hebben we onszelf onder druk gezet om door te gaan met onze ideeën. We wilden niet alleen blijven praten over samenwer king, we wilden het ook gaan doen! Overigens stimuleert Ahold al enige jaren onder de naam Ahold Global Sourcing (AGS) wereldwijd schaalvoordelen op het gebied van inkoop. In Euro pa doen wij dat vanuit Ahold European Trading. AGS heeft het project verder uitgewerkt, met veel hulp van het supportteam in Zaandam. Ik ben zeer tevreden dat het gelukt is de werkmaatschappijen te overtuigen van het nut van dit project waar alle partijen van profiteren: de klanten van de best denkbare aanbiedingen, de leveranciers van de extra promotie voor hun producten en de winkels van de aantrekkingskracht die deze actie zal hebben op hun klanten. Dat dit allemaal mogelijk is gewor den, is vooral te danken aan het enthousiasme waarmee de werkmaatschappijen zich hebben inge zet. De eerste keer datje zoiets doet, loopje natuur lijk tegen veel vragen aan, maar je leert allemaal enorm veel, ook de leveranciers. Dit is een totaal nieuw concept dat zich aan het bewijzen is. Ik ben ervan overtuigd dat het slaagt en dat er in de toekomst nog veel meer mogelijk is. Dick Roozen, Ahold European Trading Enige tientallen kleine Albert Heijn-winkels zullen in de komende jaren worden geopend op stations van de Nederlandse Spoorwegen. Dat staat in een overeenkomst die NS Stations en Albert Heijn op 31 augustus in Utrecht hebben ondertekend. De formule van de zogenaam de conveniencewinkels (ge makswinkels) is van Albert Heijn, NS Stations levert het personeel. In deze mini-win kels kunnen klanten terecht voor hun dagelijkse en hun vergeten boodschappen. Bo vendien kunnen ze er op de verschillende eetmomenten van de dag terecht voor ont bijt, lunch, snack of maaltijd. De winkels passen in de filo sofie dat de klant op elk mo ment van de dag op verschil lende plekken zijn bood schappen moet kunnen doen of zijn honger moet kunnen stillen. Soortgelijke gemaks winkels worden ook bij Shell- tankstations geëxploiteerd. Half november zal de eerste AH-stationswinkel worden ge opend in het recentelijk ver bouwde station in 's-Herto- genbosch. Het Museumplein in Amsterdam werd op zondag 22 september feestelijk heropend. Er is jarenlang gebouwd aan het bekende plein, de ondergrond se parkeergarage en de - eveneens ondergrondse - Albert Heijn-winkel. Het stadsdeel bedankte de buurtbewoners voor hun geduld door een massa le picknick te organiseren. Albert Heijn stelde be langeloos 2000 picknickmanden beschikbaar. Verkoopmanager Jan van Dijk stond vier uur lang vanaf een vrachtwagen manden uitte delen: 'In de manden zaten marsen, sapjes, bestek, sand wiches, croissants, van alles. Bij deze wil ik de collega's van de filialen Linnaeusstraat, Helm- holtzstraat, het clusterkantoor en het DC bedan ken voor hun hulp. Het is niet niks om op zondag vrijwillig in zo'n gekkenhuis te staan helpen!'

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 3