Sara Lee koopt Meester en Nistria Eerste wereldwijde promotie Ahoid Deze maand Samenwerking Ahold en leveranciers Principe-overeenkomst voor vleeswaren producerende bedrijven Arbeidscontracten Sara Lee Veel belangstelling voor persconferentie Ahold netto-resultaat 2e kwartaal stijgt met 40,6% 56e jaargang nummer 8 september 1999 Persconferentie: over cijfers, Hannaford en het aandeel, pag.3 Interview: Phillipine Hoefnagel over imago, begeleiding en carrière, pag-4 Buitenland: De beste hot dog bij Stop Shop, pag.5 Bier: Ierse Murphy's als eerste bij Gall Gall, pag.9 Participatie: Hoe gaat het bij Meester? paglO Air Miles: 5 jaar in Nederland, wedstrijd! pag. 11 De boer op: Klanten kijken bij boeren en tuinders, pag. 11 Lopen: De laatste Dam tot Damloop van de eeuw, pag. 12 AH's supermarkt managersdag, NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Pagina 6 en 7 In week 39 en 40 staan er scherpere aanbiedingen in de winkel dan ooit tevoren. Dat is het resultaat van samenwerking tussen Ahold en zo'n vijftien grote leveranders. In vrijwel alle winkels waar ook ter wereld komen tegelijk spectaculaire aanbiedin gen. De actie heeft de titel 'World Champions' mee gekregen. 3.700 Ahold-winkels, verspreid over 16 landen en vier continenten, doen mee. Ahold heeft op 31 augustus met Sara Lee Meats Euro pe een principe-overeenkomst gesloten voor de ver koop van vleeswarenfabriek Meester en Nistria, produ cent van specialistische vleeswaren. Ook is overeenge komen dat onder meer Albert Heijn vleeswaren zal blijven afnemen. Twee maanden geleden kondigde Ahold aan haar hele vleesverwerkende industrie te willen verkopen. Partijen op de vlees waren markt bundelen steeds vaker hun krachten. Om een sterke positie te handhaven is zo'n schaalvergroting noodzake lijk. Omdat Ahold zich meer wil concentreren op super markten alleen, zijn Ahold, Meester en Nistria het erover eens dat voor deze bedrijfson derdelen een toekomst bui ten Ahold beter is. Dat geldt ook voor de Centrale Slagerij en, waarover nog gesprekken worden gevoerd met andere partijen. 'Sara Lee is een goede koper, die de goede kwaliteit van de producten kan garanderen, innovatief is, financieel ge zond en dat een goed perso neelsbeleid voert', aldus Erik Muller, hoofd PR bij Albert Heijn. 'Dat waren belangrijke voorwaarden voor verkoop.' In het contract is ook vastge legd dat de AH-supermarkten ten minste vijfjaar lang zijn verzekerd van producten zo als Meester en Nistria die le veren. Dat garandeert afzet voor de nieuwe eigenaar. De arbeidscontracten van alle medewerkers zullen worden overgenomen door Sara Lee. De primaire arbeidsvoorwaar den blijven gelijk. Ook de be drijfsnamen Meester en Nis tria blijven in principe be staan. De OR is om advies ge vraagd en met de vakbonden wordt nog overleg gevoerd. Als alle puntjes op de i zijn gezet, wordt de overname de finitief. Sara Lee Meats Europe, geves tigd in Hoofddorp, is een on derdeel van de Sara Lee Cor poration in Chicago. In Nederland is het bedrijf producent van onder andere Douwe Egberts koffie, Pick wick thee, Biotex en Sanex. Meester en Nistria zullen een Dick Roozen van Ahold Euro pean Trading, dat op Euro pees niveau inkoopvoordelen stimuleert, was vanaf het be gin betrokken bij de onder handelingen met leveran ciers: 'Elke werkmaatschappij bepaalt zelf wat er in de win- onafhankelijke werkmaat schappij van Sara Lee Meats Europe vormen. Directeur wordt Aart Voets, voormalig hoofd Productie bij Meester en nu nog unitmanager bij Albert Heijn. kels ligt. De leveranciers bie den verschillende producten aan. Wij bieden de ruimte in de winkels en de beste pro motie ter wereld. Zij hebben beloofd om met interessante aanbiedingen te komen. Er is promotiemateriaal ontwik keld onder het motto World Champions, ook dat kunnen de werkmaatschappijen naar eigen inzicht verder uitwer ken. De actie levert voor alle partijen tastbare voordelen op. De klant kan rekenen op hele aantrelckelijke prijsvoor delen en leveranciers kunnen schaalvoordelen behalen en zich wereldwijd enorm goed profileren. Als het goed is profiteren de winkels ook doordat de actie extra klan ten zal trekken. Wereldwijd is er nog veel winst te boeken Zie verder op pagina 3 DE 15DE DAM TOT DAMLOOP was de laatste van de eeuw. 1.750 Ahold-medewerkers liepen op 19-9-1999 van de Prins Hendrikkade in Amsterdam naar de inmiddels beroemde Peperstraat in Zaandam, waar de finish was getrokken. De start werd anderhalf uur vertraagd door een ongeluk in de U-tunnel, waarbij honderden skeelers op elkaar botsten. Zie pagina 12. Zie verder op pagina 3 Omzetcijfers 2e kwartaal

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 1