Mogen wij éven in u NIEUWS FLITSEN Boek voor ve^etsriërs Pers proeft Kerst AH/Shell-shop - Europaboulevard Amsterdam - Donderdag 29 juli -14.45 uur Vakantiewerk Vin du Siècle succes Ahold Flitsen augustus 1999 In de eetboekenreeks van Albert Heijn verschijnt in week 38 het achtste deel. Ve getarisch. Eerder verschenen onder ande re boeken met recepten voor vis, pasta, kip en roerbakken. Een dagje zonder vlees of vis wordt door de verscheidenheid aan verkrijgbare vegetarische producten steeds aantrekkelijker. Het Vegetarisch- boek biedt ongeveer 70 recepten, geba seerd op de lacto-vegetarische keuken, waarbij dierlijke producten als melk en eieren gewoon gebruikt worden. Recepten die geschikt zijn voor veganisten die hele maal geen dierlijke producten eten, wor den apart aangege ven. Alle recepten zijn voorzien van prachtige foto's, sommige ook van wijnadviezen. Het boek kost f 19,95. Journalisten van vrouwenbladen, glossy's en culinaire bladen waren op 12 augustus te gast bij Albert Heijn. In het in kerst sfeer getooide restaurant van het Ahold- hoofdkantoor kregen zij een kerstdiner voorgeschoteld waarin de nieuwste AH producten waren verwerkt. Verschillende category managers vertelden iets over hun producten. De pers kon zo alvast proeven wat Albert Heijn met kerst te bie den heeft. De productie van kerstnum mers van bovengenoemde bladen begint erg vroeg. Met dit vroegtijdige kerstdiner speelt de afdeling PR van Albert Heijn in op de vele vragen die nu al gesteld wor den over het kerstassortiment. Maandelijks stappen we één van Ahold's winkels binnen. We tikken een willekeurige klant op de schouders, stellen ons voor en vragen: 'Mogen wij éven in uw tas kijken?' Deze keer werpen we een koele blik in de tas van Saskia Kolenberg, in de AH/Shell-shop aan de Europaboulevard in Amsterdam. 'Mijn collega's houden vooral van chocola,' zegt Sas kia als we haar te genkomen bij de vitrine met ijs. Buiten is het al dagen bijna dertig graden, binnen draaien de koelin gen op volle toeren. De klandizie bestaat vooral uit verhitte automo bilisten die komen tanken en gelijk een ijsje of een koud blikje halen. Maar Saskia komt aansnellen op haar oude fiets, boodschappenlijst je in de aanslag. Het gesprek kan niet lang duren: haar mandje zit vol met ijsjes, veertien in totaal. Ze heeft van haar baas de opdracht ge kregen om op deze warme dag voor al haar collega's ijs te halen. 'Nor maal zijn we met ongeveer twintig mensen op kantoor, maar door de vakantie zijn we nu met veertien. De meesten wilden een ijsje met chocola, dus Magnums en Cornet- to's zijn populair. Verder een Calip- po en voor mijzelf een Winner Ta co. Eigenlijk zoek ik nog een Bounty-ijsje en een Solero, maar die hebben ze niet, ge loof ik. Maakt niet uit, ik neem wel wat anders voor ze mee,' zegt de secretaresse van DMSA, een direct marketing vereni ging. Doet ze hier wel vaker bood schappen? 'Mijn normale bood schappen haal ik bij de Albert Heijn bij mij in de buurt, maar hier halen we om de beurt wat lekkers voor kantoor. Zoet of hartig. Sandwiches, repen. Sommigen halen hier ook wel hun gewone boodschappen, on derweg naar huis. Nog meer vra gen? Dan ga ik er vandoor.' Je werkt in het DC Zaandam en gaat zes weken op vakantie naar je familie in Amerika. Wat ga je doen? Swiss Patshu wist het wel. Werken. Dus klopte hij aan bij Ahold's supermarktketen Stop 'n' Shop en werkte een paar dagen in een DC in de buurt van Boston. Waarom? 'Uit in teresse,' antwoordt Swiss. 'Ik wilde zien wat we van onze collega's daar kunnen le ren, maar over het algemeen zijn we hier veel verder. Vooral wat betreft het materi aal en de hygiëne. Hun systeem is hetzelf de, alleen gaan de pallets gelijk de vracht wagen in en niet, zoals bij ons, eerst op de strek. Dat scheelt tijd en lopen.' Brengt Swiss zijn volgende vakantie weer door bij Stop 'n' Shop? 'Sterker nog, ik ga er werken. Ik wil dichter bij mijn familie wonen en ik kan er aan de slag.' Vin du Siècle, de spaaractie die Gall Gall een paar maanden geleden startte, is veel eerder dan verwacht een groot suc ces. Gemiddeld 46% van de klanten spaart munten waarmee ze kristallen glazen en andere luxe geschenkartikelen kunnen kopen. Vanuit het hoofdkantoor worden de winkels wekelijks op de hoogte gehou den van de resultaten. Dat maakt het voor de medewerkers aantrekkelijk, hoe wel een van hen zegt: 'Er zijn behoorlijk wat kassahandelingen nodig en het tellen van de munten kost wel wat tijd.' Een an der zegt: 'Ik had niet gedacht dat er nu al zoveel exclusieve wijnen en glazen met de munten zouden worden gekocht.'

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 8