Acht nieuwe winkels Naar je collega's in New York en Washington! lïlll AwveviJav Vakantie in de VS tTSÏS' Ahold Polska Start spreading the news... Yr Woensdag Marc van Gelder is vice president Supply Chain Management bij Ahold's Amerikaanse supermarktke ten Stop Shop. Marc is getrouwd met de Amerikaanse Karah, die eerst bijna tien jaar in Nederland heeft ge woond. Ze hebben twee kinderen: Alexander van 6 en Bob van 4. Maandelijks doet Mare verslag van het leven in de Verenigde Staten. Een ware cultuurschok, vergeleken sport bedreven. Veel beroemdhe- met Nederland, is hoe men vakan- den hebben er een vakantiehuis, tie viert in de VS. Allereerst krijg zoals de familie Kennedy die een je hier niet veel vakantiedagen. kolossaal huis bezit in Hyannis. Als je begint met werken maar Ook gaan veel collega's een lang twee weken per jaar, na vijf jaar weekend de bergen in. Op onge- bij hetzelfde bedrijf drie weken, na veer twee uur rijden zijn hier al tien jaar vier en je moet er twintig bergen in New Hampshire. Hoewel jaar op hebben zitten om vijf we- bergen? Het zijn eigenlijk meer ken per jaar weg te kunnen. Mijn heuvels die veel weg hebben van collega's denken dan ook dat Ne- de Belgische Ardennen, derland luilekkerland is als ik hen vertel over de Nederlandse vakan- Iers tiedagen. In de winkels zijn nu, net als in Ne derland veel vakantiewerkers. In Kennedy sommige winkels, zoals die op Ca- Om toch nog een beetje vakantie- pe Cod, waar zomers een grote be- gevoel te krijgen, nemen veel men- hoefte aan extra personeel is, ko- sen hier zomers een lang weekend men zelfs studenten uit het vrij. Ook de bestemming van de buitenland om in te springen. Wij vakantie is vaak lang niet zo ver hebben bijvoorbeeld veel studen- als in Nederland. Veel van mijn ten uit Ierland, omdat de Ierse re- collega's gaan naar Cape Cod, gering helpt door middel van een een schiereiland op twee uur rij- speciaal programma om voor de den van Boston. Daar zijn praehti- zomer werkvergunningen in de VS ge stranden en wordt veel water- te krijgen. De zesdaagse reis kost f 1.699, - per persoon en daarbij is inbegrepen: Yr Vliegticket Amsterdam - New York en Washington - Amsterdam met KLM-North West Airlines Yr Vier hotelovernachtingen Vervoer per luxe touringcar, zoals in het programma omschreven Yr Harlem Gospeltour op zondag, inclusief lunch De treinreis van New York naar Washington Stadstour in Washington op dinsdag Yr Een diner aangeboden door Ahold Niet inbegrepen in de reissom: Yr luchthavenbelasting (per 23 juli 1999 ca. f 112,-) maaltijden annulerings- en reisverzekering toeslag voor eenpersoonskamer uitgaven van persoonlijke aard, fooien Ahold heeft een aantrekkelijke reis- en annuleringsverzekering met een uit stekende dekking afgesloten. Je bent verplicht hiervan gebruik te maken. De verzekering kost voor de hele reis f 80,13. Dit bedrag komt dus nog bij de reissom van f 1.699,- Als je mee wilt, reageer dan snel. Per reis kunnen 40 mensen mee. Uiterlijke inzenddatum is 4 oktober 1999. JE KUNT JE ALLEEN INSCHRIJVEN MET DEZE BON! Voorletters): m/v Naam medereiziger Voorletter(s) m/v Factuuradres Postcode Woonplaats Telefoon overdag Telefoon privé Ahold Personeelsnummer Vertrekdatum O 5 februari 2000 O 12 februari 2000 O kan beide data O Tweepersoonskamer O Eenpersoonskamer (toeslag f 450,-) Kamer op indeling Een kopie van je eigen paspoort en van de eventuele medereiziger moet worden bijgesloten. Je reist in je eigen tijd en voor eigen rekening. Datum Handtekening Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Carlson Wagonlit Travel t.av. Annet de Koning, Antwoordnummer 11076 1000 PB Amsterdam, tel: (020) 680 53 00, fax: (020) 680 53 19 Ahold Flitsen augustus 1999 Het leek even stil bij de Poolse collega's, maar vanaf half juli tot eind augustus zijn er acht nieuwe winkels geopend. Vijf Sesam discount winkels en drie splinternieuwe Szalony Max- supermarkten. De nieuwe winkels liggen alle maal in Zuid- en Centraal-Polen. Een deel van de winkels staat in plaatsen waar Ahold nog niet gevestigd was en waar de werkloosheid hoog is. Daar betekent de komst van een su permarkt letterlijk werk aan de winkel. In de nieuwe Szalony Max-supermarkten werken tussen de 35 en 40 medewerkers, die allemaal via de plaatselijke arbeidsbureaus weer een baan hebben gevonden. In totaal werken er in honderd Poolse Ahold-winkels 3.500 mensen. Volgend jaar op 5 en 12 februari staan er weer twee zesdaagse reizen op de rol naar de Verenigde Sta ten, spedaal voor Ahold-medewerkers in Nederland. In het land van stars and stripes, yellow cabs, het Witte Huis, en natuurlijk Giant-Landover, kun je zien hoe je collega's aan de andere kant van de oce aan de American Dream waarmaken. De reis is een combinatie van cultuur, ontspanning en zakelijke onderdelen. Pak deze kans om de retaükunsten van je Amerikaanse collega's af te kijken. Per Ahold me dewerker mag er één medereiziger mee. Hieronder lees je hoe de reis eruit ziet: Dinsdag De ochtend begint met een stadstour door Washington D.C., de hoofdstad van de Ver enigde Staten. Geen hoge wolkenkrabbers hier, maar wel Capitol Hill, het Witte Huis en het Smithsoneon Mu- Zaterdag Onze vlucht naar New York vertrekt om 11:25 uur van Schiphol. We worden wel al om 9:30 uur op Schiphol ver wacht om de tickets in ont vangst te nemen. Om onge veer 14:10 uur plaatselijke tijd landen we in New York en worden we naar ons hotel vlakbij Times Square op Man hattan gebracht. Daar kun nen we na de reis een frisse duik in het zwembad nemen. Yr Zondag 's Ochtends doen we de Har lem Gospeltour en daarbij kan een bezoek aan een swin gende kerkdienst natuurlijk niet ontbreken. Om in de juis te sfeer te blijven, lunchen we in het wereldberoemde restaurant 'Sylvia's Soulfood' met specialiteiten uit de wijk Harlem. De rest van de dag mag je vrij besteden. Yr Maandag De touringcar staat klaar om ons naar de supermarktcolle ga's in New York te brengen. Daarna stappen we op de Amtrak-trein naar Washing ton. Een reis langs de oost kust, die ongeveer 4 uur duurt. In Washington over nachten we in een goed mid denklasse hotel. seum. De middag mag je naar eigen inzicht besteden, 's Avonds zien we elkaar aan het diner, aangeboden door Ahold. De ochtend kunnen we nog gebruiken om meer beziens waardigheden van Washing ton te bekijken. Het enorme winkelcentrum The Green Mali bijvoorbeeld of de Con gressional Library, de groot ste bibliotheek ter wereld. Rond lunchtijd gaan we met de touringcar naar de colle ga's van Giant-Landover om hun supermarkt eens van bin nen te bekijken. Aan het ein de van de middag worden we naar de luchthaven in Was hington gebracht, waarvan daan onze vlucht huiswaarts vertrekt. Yr Donderdag Ongeveer om 7.45 uur komen we aan op Schiphol.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 5