JON Etos opent 400ste winkel Ahold gaat Meester, Nistria en CS'en verkopen Onder de grond, boven verwachting Deze maand Aantal filialen in vier jaar verdubbeld Grensverleggend Etos historie 56e jaargang nummer 7 augustus 1999 Megafestatie: jongeren- spektakel levert 1.500 soUidtanten op, pagina 3 Interview: George Rijke over het spelletje en de wandelgangen, pagina 4 Reizen: Ahold-mecle- werkers naar de USA, pagina 5 Proeverijen: Gall Gall laat wijn liefhebbers Nieuwe Wereld proeven, pagina 9 Beste Winkel: eerste ronde afgesloten, pagina 9 OR: kort nieuws uit het land, pagina 10 Opleiding: parttimers van start aan Hogeschool, pagina 11 The making of- foto's, pagina 12 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV De ondergrondse AH-winkel op het Museumplein is nu ruim een maand open. Een stralende Albert Heijn (inzet), oud-president van de Raad van Bestuur, verrichtte op woensdag 7 juli de opening/su permarktmanager Peter van Wiefferen liep handenschuddend van bezoeker naar bezoeker. Het zag zwart van de mensen. De ope ningsceremonie werd een uur verlengd. 'De eerste zondag was gelijk top', zegt de supermarktmanager. 'Met het mooie weer ligt het hier boven op het gras vol met toeristen. Je begrijpt dat sandwiches, sushi's, spare ribs en pizzapunten onze hardlopers zijn. Maar ook de buurtbewoner weet ons al te vinden. Ze hebben kennelijk toch niet zo'n moeite met het boodschappen doen onder de grond.' En het personeel? 'Ik heb nog niemand gehoord die daglicht mist. In de pauze gaan ze zelf even boven in de zon liggen.' De medewerkers komen uit de gesloten mini-filialen in de Van Baerlestraat en de PC Hooftstraat. 'Ze moeten alleen hun bestelgedrag nog wat aanpas sen. Daar was de prognose voor zalmmoten 1 of 2, hier 30 en dan moeten ze er eigenlijk 40 bestellen. Maar dat komt wel goed. Het heeft even een aanloopje nodig. We doen het elke week beter.' Ahold heeft vorig maand bekendgemaakt dat er wordt gezocht naar nieuwe eigenaren voor Meester, Nistria en de twee Centrale Slagerijen, de vlees- en vleeswaren producerende bedrijfsonderdelen van Ahold. De reden: om ook in de toekomst goede producten voor een aan trekkelijke prijs te kunnen aanbieden, is schaalvergro ting noodzakelijk. In harlje Rotterdam beleefde Etos op donderdag 15 juli een nieuwe mijlpaal. De drogist opende de 400"" winkel. Wie denkt dat de honger van de kwaliteitsdro gist hiermee gestild is, heeft het mis. 'Er worden de komende jaren nog heel wat lintjes doorgeknipt,' zegt John van der Ent, directeur van Etos. De Centrale Slagerijen wer den indertijd in gebruik ge nomen omdat er geen pro ducenten te vinden waren die de winkels van Albert Heijn permanent konden voorzien van hoge kwaliteit vlees. Nu ligt dat anders. Er zijn producenten bijgeko men die veel groter zijn dan de CS'en. Daardoor kunnen zij hun kosten spreiden over veel meer producten. Meester en Nistria hebben te maken met dezelfde ontwik keling. Zij zien dat hun con currenten zich steeds meer gaan verenigen. Deze grote bedrijven hebben meer mo gelijkheden om te investe ren in nieuwe producten en technieken. Erik Muller, woordvoerder van Albert Heijn, legt uit: 'Albert Heijn loopt vooral voorop als het gaat om supermarkten, daar willen we ons zoveel moge lijk op richten. Meester, Nis tria en de Centrale Slagerij en doen het nu nog uitste kend. Als zij ook in de toe komst aantrekkelijke leve ranciers willen blijven voor Albert Heijn kunnen ze nu beter samengaan met een sterke partner uit de vlees- of vleeswarensector. Bovendien krijgen ze daardoor de moge lijkheid om ook met andere klanten zaken te doen.' Zie verder pag. 3 Naast de opening van de 400slL' winkel, zal op 24 september de eerste paal voor de bouw van het nieuwe hoofdkantoor en het DC in Beverwijk gesla gen worden. 'We groeien de laatste jaren sterk en zijn druk bezig onze landelijke dekking verder te realiseren,' zegt Van der Ent. Waar is er nog winst te boe ken? 'In het oosten van het land liggen nog genoeg moge lijkheden. Daarnaast zullen we, waar mogelijk, bestaande locaties uitbreiden.' Waar ein digt de binnenlandse groei? 'Ik denk dat met 550 winkels de landelijke dekking een feit is. Ja, dan zit er bij iedereen wel een Etos in de buurt.' 'Momenteel oriënteren wij ons op mogelijkheden in de ons omringende landen', zegt Van der Ent. 'Het vaderlandse succes is daarbij het uitgangs punt. Onze formule kan, aan gepast aan de lokale omstan digheden, op tal van plekken een aanwinst betekenen. Aan welke gebieden je dan moet denken? In oost- en midden Europa groeit het besteed baar inkomen relatief snel. De mensen krijgen daar steeds meer de mogelijkheid om zaken te kopen die het le ven aangenamer maken. Maar ook in Spanje is er be hoefte aan ons concept. Tot die tijd houden we ons bezig met het versterken van onze positie op de binnenlandse markt.' Opgericht in 1918 door werk nemers van Philips Aanvankelijk kruidenierswinkels met goede drogisterijen ETOS staat voor: Eendracht, Toewijding, Overleg en Samen werking. In 1973 werden 34 Etos-winkels door Ahold ingelijfd. Daarmee had Ahold voet aan de grond in Eindhoven en omgeving In 1985 werd de 200Me winkel geopend Op 15 juli jl. werd de 400M winkel geopend. Bridget di Persio (voor) en Stefanie Scheepstra bij de ingang van hun nieuwe winkel

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 1