van start rondvraag Ledenvergadering Vereniging GUB Springplank 'Goede parttimers binnen de poorten houden' Beste Winkel Wedstrijd. Nut of niet? Agenda: r I I BON I I 1 I j Rinia Verschoor: 'Wat mij vooral trekt is dat een groot deel van de studie zich in de winkel afspeelt' IW'ui.tfip, ,ni Veenboer van AH 1073 in Am stelveen klonk de combinatie werken en leren op de winkel vloer goed in de oren. 'Net als Rinia ben ik gestopt met mijn studie. Het onverwachte en dy namische van de winkel trekt mij enorm. Ik wil graag lei ding geven aan een team. Lekker samenwerken en resul taten boeken. Nee, het vooruit zicht dat ik daarvoor vier jaar naar school moet, schrikt mij niet af. Er zijn maar weinig op leidingen waar theorie en prak tijk zo hand in hand gaan.' In september start aan de Hogeschool Holland de oplei ding Small Business Retailmanagement, een samenwer kingsverband tussen de Hogeschool, Albert Heijn,V&D en WE (voorheen Hij en Zij). Doel van de nieuwe opleiding, die zich vooral op de werkplek zal afspelen, is het opleiden en behouden van goed middenkaderpersoneel voor de detail handel. De studenten zijn veelal parttimers van de deelne mende bedrijven. 'Het is voor ons en andere be drijven steeds lastiger goed personeel met retailfeeling te krijgen en vooral te houden,' vertelt Didi van der Weegen, als coördinator voor AH be trokken bij de opleiding. 'Door nu onze eigen partti mers op te leiden houden we talent binnen de poorten en zijn we zeker van goede ar beidskrachten in de toekomst. Daarnaast ontstaat er een nieuwe vorm van kennisuit wisseling tussen het bedrijfsle ven en het onderwijs. Zo zul len een aantal topmanagers van de deelnemende partners gastcolleges geven.' Ongeveer dertig studenten die in september beginnen, ko men bij Albert Heijn vandaan. Eén van hen is Rinia Verschoor uit Amsterdam. 'Na mijn VWO heb ik twee jaar geneeskunde gestudeerd. Dat was geen suc ces. Als parttimer werk ik nu al bijna zeven jaar bij Albert Heijn. Ik maak er geen geheim van hogerop te willen. Deze opleiding lijkt me een prima springplank. Ik las er over in Flitsen en heb de open dag be zocht. Wat mij vooral trekt is dat een groot deel van de stu die zich in de winkel afspeelt,' aldus Rinia aan de vooravond van haar collegejaar. Ook Bas AHUiu rLiiafciN aucvusius - Jeroen Smits, directeur Gall Gall: 'We zijn juist bezig met het opzetten van onze eigen Beste Winkel Wed strijd. De wedstrijd van Albert Heijn bewijst al jaren een originele en stimulerende spelvorm te zijn. De animo om de beste, schoonste en mooiste te zijn, is daar gigantisch. Onze wedstrijd krijgt de naam 'Winkelbeeld' en zal in september zijn aftrap beleven. Zo als de naam al verklapt, zal het ac cent op de uitstraling van de winkel liggen. Nee, ik ben niet bang dat het wedstrijdelement een negatieve in vloed op de sfeer heeft Een beetje competitie kan nooit kwaad. Inte gendeel, het verhoogt vaak de team spirit, het plezier en het resultaat.' Harry van Os, verkoopmanager AH 1230 in Rotterdam: 'Een goede manier om soms nét dat beetje extra uitje team en win kel te halen. Wat ik wel belangrijk vind is de manier van jureren. Die moet overal gelijk zijn. Om 10.00 uur ziet een winkel er vaak beter uit dan om 17.30 uur. Dat betekent In honderden AH-fïüalen wordt keihard gewerkt om aan het eind van het jaar de titel 'Beste Winkel' in de wacht te slepen. Zijn wij Hollanders niet veel te nuchter voor dit soort stimuleringsacties? dat de jury op verschillende mo menten een steekproef moet ne men en ook moet bijhouden op welke tijden zij de filialen hebben bezocht. Of wij gaan voor de hoofd prijs? We blijven een nuchter volkje. Gewoon iedere dagje best doen, dan komt het met de winkel en de wedstrijd wel goed.' Kim Mannens, Etos Maastricht: 'Er zijn tal van manieren om men sen te stimuleren. Bij Etos hebben we verschillende acties gehad. Zelf ben ik altijd wel gevoelig voor dat soort dingen. Het is spannend wan neer de jury foto's komt nemen van A - - weekberichten. Goed en niet goed worden in één keer duidelijk. Nie mand wil met het slechte voorbeeld in het nieuws komen.' Menno Molendijk, adviseur bij organisatieadviesbureau Tweede Natuur in Baarn: 'Een wedstrijd kan een prima middel zijn om een doel te bereiken. Heel belangrijk voor het succes ervan, is de invloed van de deelnemer op de einduitslag. Werk jij je helemaal de blubberen staatje afdeling erspik en span bij, dan dien je ook beloond te worden. Ge beurt dit niet, dan kan een wedstrijd ook een negatief effect hebben. Stress en ziekteverzuim kunnen het gevolg zijn. Daar ligt dus een schone taak voor de jury. Die moet ervoor zorgen dat de jurering zo objectief mogelijk plaatsvindt Het competitie element zie je in steeds meer onder delen van ons leven terugkomen. Een Amerikaans fenomeen waar we de komende jaren alleen maar meer mee te maken krijgen.' Jack Melis, jurylid bij de laatste editie van AH Beste Winkel Wedstrijd: 'Ik was vooraf sceptisch over het succes van een Beste Winkel Wed strijd. Dat neem ik helemaal terug. Het afgelopen jaar heb ik de zeven tien finalisten mogen jureren. Ik ben positief verbaasd over de inspannin gen die landelijk geleverd worden. De competitiegeest is hoog. Wat we dit jaar anders gaan doen is de terugkoppeling van de scores aan de winkels Dat moet sneller Nee. ik denk dat de jurering een objectief beeld laat zien van de situatie in winkel. Je ziet ook al vrij snel of een winkel bij de top 5 gaat eindigen of niet. We zijn streng maar rechtvaardig.' Op dinsdag 16 september wordt in het Ahold-hoofdkantoor, Albert Heijnweg 1 in Zaandam een ledenvergadering (te vens jaarvergadering) gehouden van de Vereniging Ge meenschappelijk Unitbezit. Leden die aan de vergadering willen deelnemen, moeten onderstaande coupon vóór 10 september ingevuld terugsturen. De aanvang is 8.30 uur. In verband met de beperkte parkeerruimte wordt gevraagd gebruik te maken van de parkeergarage aan het Anker- smidplein. 1. Opening 2. Verlenging van de termijn voor het houden van de jaarvergadering 1999 tot en met 16 september 1999 3. Verslag van de vergadering van 1 september 1998 4. Jaarverslag 1998 5. Verkiezing van een bestuurslid: - het bestuur stelt voor de heer C. van Gent, die aftreedt en zich herkiesbaar stelt, te benoemen als bestuurslid. 6. Rondvraag en sluiting Ondergetekende bezoekt op 16 september de ledenvergadering van de Vereniging Gemeenschappelijk Unitbezit Naamj Adres WoonplaatsI Personeelsnummer Handtekening Opsturen naar Kon. Ahold nvta.v. mevr. M.l. Plooyer, KA 116, Albert Heijnweg 1, 1507 EH Zaandam.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 11