Skills au zak vim Gall Gall'ers mixen cocktails Als de meesten van ons nog aan het bijkomen zijn van de drukke decembermaanden en de jaarwisseling, is de afde ling Commercie van Jamin alweer druk bezig met de voor bereidingen voor Sinterklaas en Kerst. In een proefwinkel op het hoofdkantoor stond vorige maand al het nieuwe as sortiment uitgestald. In januari begon de evaluatie van het verloop van de top- maand bij de snoepgigant en nieuwe plannen werden ge maakt. Al in de laatste week van maart stond het assorti ment vast dat rond Sinter klaas en Kerst van dit jaar in de winkels van Jamin zal lig gen. Beurs Alette Zeijlstra is thema- en communicatiemanager bij de afdeling Commercie: 'In april bepalen we welke acties er zullen plaatsvinden, hoe we de presentatie verzorgen en welke promotionele activitei ten we gaan ontplooien. We maken een boekje dat naar alle filialen gaat, zodat de fili aalmanagers zich goed kun de achttiende eeuw. Zij begon verschillende drankjes te mixen en maakte het kleuri ge resultaat nog vrolijker door de glazen te versieren, bijvoorbeeld met de veren van een hanenstaart (cock tail). Meer van dit soort we tenswaardigheden, plus vele klassieke en trendy recepten zijn te vinden in het gratis cocktailboekje, dat voor iede re klant klaarligt. Dranken waarmee veel gemixt kan worden, zoals Campari, Cointreau en Gin, krijgen een halslabel met recepten. Ieder een die één van de zomerse actieproducten koopt, krijgt naast de actiekorting een fles frisdrank voor de halve prijs. Hier alvast een voorproefje: Cointreau Caïperinha Cointreau fi limoen crushed ice Snijd limoen in kleine stukken en doe ze in de tumbler. Druk ze uit en vul het glas met crushed ice. Schenk Cointreau erbij tot de rand en roer het geheel goed. Zoetzure frisheid voorde zomeravond! Ahold Flitsen juni 1999 Voorbereidingen decembermaand bij Jamin in nen oriënteren voordat in mei de beurs begint.' De Sint en Kerst beurs vond plaats in de weken 20 en 21. Op het hoofdkantoor in Oosterhout werd het assortiment ge toond en in de proefwinkel konden de filiaalmanagers en franchisers de presentatievor men voor het nieuwe seizoen zien. Alette Zeijlstra: 'Sinter klaas en kerstmis zijn tradi tionele feesten, waarbij het assortiment van jaar tot jaar niet zo dramatisch verschilt. Het gaat ons op deze beurs vooral om het optimaliseren van de bestellingen, zodat het assortiment goed aansluit bij de behoeften van de klant. We willen voorkomen dat we onze klanten 'nee' moeten verkopen, maar we moeten ook niet met grote voorraden blijven zitten Suikervrij Toch is er de komende feest dagen wel wat nieuws onder de zon. Sinterklaas is trendge voelig, zo blijkt. GSM-etjes en in-line skates komen in de vorm van marsepein en chocolade in de schappen te liggen. Verder wordt veel aan dacht besteed aan schoenarti kelen: verschillende kleine aardigheidjes om in de schoentjes te stoppen. Suiker vrije producten nemen ieder jaar een prominentere plaats in, het publiek weet hiervoor steeds beter de weg naar Ja min te vinden. Het nieuwe millennium is vanzelfsprekend terug te vin den in het kerstassortiment. Voor onder de boom zijn er bijvoorbeeld chocolade cham pagneflessen, per kistje of per stuk. 'Goed om ook deze kant van drank te zien, om er creatief mee bezig te zijn', zegt Ruud de Goede, filiaalmanager van Gall Gall 6627. 'Dit was weer iets nieuws', vindt Hariy van Strien van filiaal 6809. 'Aan whisky- en wijnkennis wordt altijd veel aandacht be steed, zelf cocktails maken is iets heel anders. Er vragen re gelmatig klanten met welke dranken ze lekker kunnen mixen. Daar kunnen we nu beter over adviseren.' De deel nemers ontvingen behalve marktinformatie ook info over technische ins en outs van de productie van likeu ren. Uiteraard konden ze ook zelf mixen. Ze leerden de juis te verhoudingen bij elkaar te voegen, proefden de ideale mix en kregen ideeën aange reikt voor het versieren van glazen met bijvoorbeeld een zoutrandje. Zij die de cur sus gemist hebben, kun nen Jeffrey Jekel op 10 ju li nog zien als hij 's middags een demonstra- I tie geeft in de nieuwe Gall Gall aan de Lijn baan in Rotterdam. Hanenstaart De cocktail dankt zijn I naam volgens de overleve- I ring aan ene Betsy, een Amerikaanse barvrouw uit Cursus om versierde drankjes te leren kennen Product AH Huistraiteur Verse Dubbelsappen Prijs f 3,69 per fles van 500 ml. Waar te koop Exclusief bij Albert Heijn, in de koeling Wanneer te koop Nu in de winkel Bijzonderheden De AH Huistraiteur Dubbelsappen zijn het enige alternatief voor zelf persen. De sappen bevatten geen enkele toevoeging, het is puur vruchtensap. Na de al eerder verkrijgbare dubbelvariant van sinaasappel - banaan is het assortiment nu uitgebreid met de combinaties sinaasappel - kiwi en sinaasappel - aardbei. Lekker fris en gezond voor de zomermaanden. Alle filiaalmanagers van Gall Gall hebben vlak voor de zomer een Master Class Likeuren gevolgd. Daardoor kun nen zij medewerkers én klanten voortaan deskundig informeren over de bereiding van mixen en longdrinks. Cursusleider Jeffrey Jekel was in 1997 Nederlands kampioen 'Cocktails maken' en de beste van Europa in 1998. Product Prijs Waar te koop Wanneer te koop Bijzonderheden Product Prijs Waar te koop Wanneer te koop Bijzonderheden Star Wars Ijs, Episode 1 van Ola f 1,25 Jamin Ligt nu in de winkels Zeker volwassenen vinden 'm onweerstaanbaar, dit grasgroene waterijsje met frisse appelsmaak en een vulling van aardbeien. De vorm is te danken aan dé filmhit van deze zomer: Star Wars, Episode 1. Cool Bandana :f 19,95 De Tuinen Vanaf week 25 De Cool Bandana moet dé hit worden van de zon, zee en strandweken van De Tuinen. Korreltjes in dit uit Australië afkomstige product zorgen ervoor dat na een uur in een koud bad, de bandana twee dagen lang aangenaam koel is aan het warme hoofd.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 9