'Mogen wij éven in u 8 NIEUWS FLITSEN Werving op in-Lijnbaan Gepensioneerden naar Emmen Vin du Siècle Koopcentrum Den Toom - Rotterdam Kralingen - Vrijdag 21 Mei - 08.30 uur Samen inkopen - Ahold Flitsen juni 1999 Elf AH'ers op inline-skates zochten zater dag 8 mei op de Lijnbaan in Rotterdam naar nieuwe collega's. Dit was één van de wervingsacties van het marktgebied Rot terdam Centrum, waar mede door de ver vroegde opening van het nieuwe filiaal op de Lijnbaan plaats is voor 100 nieuwe collega's. Erik Zwama, verkoopmanager AH 1414 en een van de coördinatoren: 'De animo was groot: veel mensen wilden di rect solliciteren. Een tiental kwam in aan merking voor een kaderfunctie; met nog eens zesentwintig geïnteresseerden zijn dezelfde dag sollicitatiegesprekken ge voerd voor een parttime functie, met tien gaan we door. Bovendien zijn er tal van folders en sollicitatieformulieren uitge deeld waar nog veel reacties op worden verwacht.' Eens per twee jaar gaan de gepensioneer den van Ahold een dagje 'stappen'. Dit jaar vertrekken op 30 en 31 augustus en 1 en 2 september vanaf 37 locaties bussen richting Emmen. De oud-medewerkers be zoeken er het Noorder Dierenpark, waar in een tropische vlindertuin zo'n 1.500 vlinders te bewonderen zijn, waar een oerwoud met klauwaapjes en leguanen is nagebouwd en waar in het Aziëhuis de grootste slangen ter wereld kronkelen. De dag wordt afgesloten met een diner in De Bonte Wever in Slagharen. Deze oude we verij is nu, volgens de folder, een complex met 230.000 kubieke meter gastvrijheid. Het belooft wederom een gezellig weer zien te worden. Gall Gall sluit de eeuw af met een grote spaaractie: Vin du Siècle. Elk besteed tien tje levert een munt op waarvan de waar de varieert. De munten kunnen worden verzilverd voor exclusieve geschenkarti kelen, waaronder een champagne in een aangeklede fles van modeontwerper Jean- Paul Gaultier, een Millennium-collectie oude port en luxe kristallen producten. Naast deze geschenkartikelen zijn er re gelmatig wisselende aanbiedingen waar bij de munten kunnen worden verzilverd. De spaaractie duurt tot 31-12-1999. Klan ten kunnen tot en met 31-1-2000 hun munten verzilveren. In de 10 jaar oude fietstas van Jean ligt tussen de boodschappen een pakje Earl Grey thee. Geen zakjes, maar de echte blaadjes: Jean is van Engelse afkomst. Het klinkt mooi, Rotterdams met een Engels accent: 'Ik woon nu al 42 jaar in Nederland en nóg kun je het horen!' De laatste 35 jaar woont ze in Rotterdam. 'Ik doe hier al 20 jaar mijn boodschap pen. Een fijne winkel is het. Dat komt vooral door de meisjes achter de kassa, die zijn heel vriendelijk en helpen je altijd graag. Ze weten Maandelijks stappen we één van Ahold's winkels binnen. We tikken een willekeurige klant op de schouders, stellen ons voor en vragen: 'Mogen wij éven in uw tas kijken?' Deze keer werpen we een blik in de tas van Jean Claremont, bij de kassa van Den Toom in Rotterdam. veel, dat komt denk ik doordat er hier veel oudere caissières werken, die aan het eind van de rij is mijn favoriete.' Eén keer per week doet Jean haar boodschappen.'s Och tends vroeg, dan is het lekker rus tig. Bovendien kom ik hier altijd veel vriendinnen tegen waar ik lek ker mee kan beppen. Eigenlijk is het hier een sociëteit.' Prompt komt er een bekende op haar af. Wat zit er verder nog in de tas? 'Varkenslapjes, muesli, pudding, ham. Alles wat in de reclame is.' Het belangrijkste? 'De pot met gember! Ik kan niet koken, maar met gem ber of sambal breng je toch altijd wat pit in het eten. Ook op brood met kaas is het lekker.' Is ze niets vergeten? 'Ik was op zoek naar mar melade,' zegt de Engelse. 'Die kon ik niet vinden en het meisje aan wie ik het vroeg ook niet.' Ze lacht: 'Als ze het volgende week nog niet hebben, kom ik hier nooit meer!' Wie zou dat geloven? Op 3 en 4 juni kwamen de commercieel managers van de Europese werkmaat schappijen van Ahold bijeen om te praten over het gezamenlijk verwerven van pro ducten. De verwervingskosten kunnen door samen in te kopen omlaag en de condities kunnen worden verbeterd. Al- bert Heijn heeft zich in dit fenomeen, wat 'sourcing' heet, geoefend via het AMS-verband, een alliantie van een aantal grote Europese supermarktketens die ge zamenlijk o.a. Euro Shopper producten inkopen. Doel van de bijeenkomst was om de aanwezige kennis en kunde te bun delen en sourcing-projecten op te zetten. De projecten met wijn, bier en health beauty die nu lopen tussen Etos, AH en Gall Gall zullen worden uitgebreid naar de werkmaatschappijen in Tsjechië, Po len, Spanje en Portugal.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 8