(Je, o-pOLty 7 Wordt onder de grond bouwen een trend? Albert Heijn opent en sluit I AH Museum plein zoekt medewer kers: 100 piek voor aanmelding d- Met raamposters werd bij de win- 9 kels in de Van rle en PC Hooft al gezocht r medewerkers voor filiaal eumplein. Er kunnen nog ds mensen bij. Wie een me- erker aanmeldt die wordt genomen, kan 100 piek ver en. Bel met de supermarkt- ager Peter van Wiefferen: )692640. tan een supermarkt waar zo'n dertig jaar op werd gewacht. Benno Leemeijer: 'Wat Albert Heijn betreft niet. Onze houding is: nee, ten zij. Tenzij er logischerwijs geen andere oplossing is en tenzij de consu ment bereid is een extra hobbel te nemen. In Amsterdam zijn plekken waar de consument dat zal begrijpen en accepteren. Maar laten we eerlijk zijn, het liefst doet een klant zo min mogelijk moeite om naar de super markt te komen. Deze winkel heeft een paar handicaps. Je ziet 'm niet goed en de klant moet extra moeite doen om er binnen te komen.' De dames van haringkar Bloemberg: 'Vroeger stond onze kraam op de plek waar nu de ingang van Albert Heijn is. Nu staan we net om de hoek, voor het Stedelijk Museum. De zaken gaan hier net zo goed als eerst. De komst van Albert Heijn maakt voor ons niet zo veel uit, voor een lekkere verse haring weten onze vaste klanten ons toch wel te vinden. Voor de buurt is het wel handig, die nieuwe winkel.' winkel maakt reclame moge lijk. Toch zal de winkel, is de verwachting, van meet af aan goede zaken doen. En dat zal vooral te danken zijn aan de ruime openingstijden (van 8.00 tot 22.00 uur) en de zondagsopening. Medewerkster Personeelszaken Jolanda Meijering van het Stedelijk Museum: 'Voor ons museum betekent de komst van AH niet zo veel. Wel is het misschien een goed idee om eens met ze te gaan praten of er niet iets te regelen is voor onze per- soneelskantine.' Vaste klanten van Van Baerle en PC Hooft krijgen een mai ling in de bus, Bonuskaart- houders die shoppen bij een ander filiaal zullen ook een brief ontvangen die ze wijst op de winkel in hun buurt. Dergelijke acties zijn nodig omdat de winkel nu eenmaal niet vanzelf zichtbaar is. Slechts de uit de grond om hoog stekende ingang van de Oud-president Albert Heijn zal op 7 juli in de avond de winkel aan het Museumplein openen. Daaraan voorafgaand sluit hij het filiaal aan de PC Hooft- straat. Albert Heijn liep in de PC Hooftstraat stage. luseum- odschap- i bij de ratis isap naar Dennis van Bloemenstal 'Van Baerle': 'Waar ik woon is niet zolang geleden ook een grote AH geopend. Daar heb ik gezien hoeveel dat voor een buurt kan betekenen. Onze bloemenstal doet hier al elf jaar goede zaken, dat zal alleen maar beter wor den.' Caissière Noëmi Carreno van de kleine Albert Heijn in de Van Baerlestraat: 'De klanten zijn goed op de hoogte van de verhuizing. Wij wijzen hen er vaak genoeg op, het tegenover gestelde komt trouwens ook veel voor. Vooral de oudere klan ten hebben er wel een beetje moeite mee dat hun buurtwinkel- tje gaat verdwijnen.' Maarten Steendijk, ober in Bodega Keyzer, pal tegenover de ingang van de nieuwe Albert Heijn: 'Voor ons is de komst van AH alleen maar positief. Het is goed voor de buurt. En het komt soms voor dat we misgrijpen in de keuken. Dan kunnen we nu snel even naar de overkant, zodat onze gasten niets te kort komen.' Tekst n.a.v. gesprekken met Benno Leemeijer en Aart Jan van Duren (Ahold Vastgoed), Bart van Westreenen (clustermanager) en Irénke Meekma (custumor services manager) Mike Renzo, eigenaar van eetwinkel Renzo's: 'Ik heb dat hele bouwproject met veel interesse gevolgd, ik heb wel bewonde ring voor de ambities van Albert Heijn en bovendien heb ik aan delen Ahold. Of mijn omzet eronder zal lijden? Daar ben ik niet bang voor. In deze buurt is de markt voor 'luiheidsmaaltijden' groot, natuurlijk wil AH daar een graantje van meepikken.' el genoemd. Menig automobilist gebruikte de route om het gas in te smuseum, het Stedelijk Museum en het Van Gogh Museum liggen, was maaiveld ligt een parkeergarage en op de hoek tegenover het Concert- jn.AH Museumplein is de vierde zogenaamde 'kelderwinkel van Albert

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 7