aan Museumplein, Amsterdam 6 Bevoorrading Vier x onder, 1 x terug Ezelsoor Het Museumplein gezien vanaf het Rijksmuseum. In 1953 werd de weg aangelegd die nu weer door gras is vervangen. Op de achtergrond het Concertgebouw. Rechts is nu de ingang van AH 'De kortste snelweg van Nederland' werd het Museumplein in Amstek drukken en zo snel mogelijk de stad uit te komen. Het plein, waaraan de laatste anderhalf jaar een bouwput. Het asfalt is gras geworden, out gebouw, waar het gras het straatniveau ontstijgt, is de ingang van Altij Heijn', een winkel onder de grond. Op 8 juli gaan de deureiv het binnenter rein, tot brain storms met het 'Stedelijk' om samen iets te doen bij de uit breiding van het museum. Er werd getracht ruimte te be machtigen bij oude garages, maar elke poging boven de grond draaide op niets uit. Tot ING Vastgoed de ldus op zich nam om onder het Museum plein een parkeergarage te bouwen. Het plein ging op de l Korting Maak er een dagje uit van. Bezoek het Rijksmuseum, met de Nacht- wacht, maar ouk met de door Ahold gesponsorde tentoonstelling 'Stillevens', een unieke verzameling werken uit de 17de eeuw uit col lecties van het Louvre in Parijs, het Metropolitan in New York en de Gemaldegalerie in Berlijn. Voor één g keer samen. Met deze bon krijg je 5 gulden kor- ting op de entreeprijs van het Rijks- c museum. Je betaalt geen 15, maar 10 gulden. Geldig van 8 juli t/m 18 juli en van 13 augustus t/m 22 augus tus. Eén bon per persoon. Gezamenlijk mogelijk gemaakt door het Rijksmuseum en Ahold Om de ondergrondse winkel te bevoorraden is een futuristi sche lift aangebracht. De wa gen rijdt links langs de ingang. De lift is niet zichtbaar, maar komt uit de grond zetten. schop. Het moest een plein met stad se allure wor den. Albert Heijn zag zijn kans om in de parkeergarage een lang ge koesterde wens gestalte te geven. Als het dan niet boven de grond kan, dan maar onder de grond. En dus hangt er nu onder het Museumplein een supermarkt met 1500 vierkante meter ver koopoppervlak. Honderdvijf tig medewerkers gaan er straks vooral de 15.000 bewo ners van de Concertgebouw- buurt bedienen. Het wordt een winkel met een duidelijk buurtfunctie. Een winkel waar je je wekelijkse boodschappen kunt halen, een winkel waar je door de week een kant en kla re maaltijd haalt en ook een winkel waar toeristen bij de 'Grab Go counter' een broodje eten, een kop koffie In Den Haag zit Albert Heijn der De Bijenkorf, in Den Bosd en Amstelveen zitten ook win kels onder de grond. In Rotte® dam zat het filiaal aan de Lijnl baan ook -1, maar deze weekg keert de winkel terug boven d< grond. staat de klein ste, twee gang paden breed, twee kassa's, 13 medewerkers. In de Van Baer- lestraat is er ook Korting 9 Ansichtkaarten, boeken, posters... ,3 Met deze bon krijg je 20% korting r op alle producten in de Museum- e winkel van het Rijksmuseum. Geldig van 8 juli t/m 18 juli en één. De klassie- van 13 augustus t/m 22 augus- ke letters op de ,us' Eé" b0" per l>e,s0°n- gevel verraden de antiquiteit. De twee mini- winkels sluiten komende week hun deuren. Een derde winkel tje, in de lommerrijke straten achter het Concertgebouw, blijft open, mede op aandrin gen van de buurt. Dertig jaar zocht Albert Heijn naar een geschikte loca- tie om in de koopkrachtige buurt een mooie super- markt neer te zetten. Maar de stedenbouwkundige structuur is een belemmering. Er zijn maar weinig grote panden be schikbaar. De zoektocht leidde zelfs tot onderhandelingen met het Sweelinck Conservato rium voor een supermarkt op De Concertgebouw-buurt in Amsterdam is een dure buurt. Het winkelaanbod in straten als de PC Hooft en de Van Baerlestraat is daar een duide lijke afspiegeling van. Veel trendy modewinkels, veel boekhandels, maar relatief weinig aanbod van levensmid delen. Albert Heijn heeft in de buurt drie winkeltjes van ruim honderd vierkante me ter. In de PC Hooftstraat 'the wing'. De punt die uit het plein om- hoog komt en waar de ingang van de winkel en de parkeer garage zijn, hebben de Amster dammers al een bijnaam gege ven: het ezelsoor. Een andere

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 6