'Dit is de kroon op het project' Dioxine-affaire Recordaantal teams op AH volleybaltoernooi 3 Bewuste keuzes Heijn'em in brons Ontroering was erbij de familie van Albert en GerritJan Heijn bij de onthulling van twee bronzen plaquettes in het hoofdkantoor. De kunstwerken van de hand van Elisabeth Varga hebben samen met de al bestaande plaquettes van op richter Albert Heijn en diens zonen Gerrit en Jan Heijn en directielid J.W. de Vries een plek gekregen op de eerste verdieping in de hal, recht tegenover de ingang. Drie generaties Heijn'en heten zo hun bezoekers welkom.Albert Heijn, die in Engeland woont, en GerritJan, die in 1987 overleed, zijn zonen van Jan Heijn. Hun plaquettes, die moderner zijn uitgevoerd dan die van hun vader, oom en opa, zijn ook aan de achterzijde bewerkt. Die van Albert laat Puddleston Court zien, het kasteel waar hij en zijn vrouw Monique wonen, de plaquette van GerritJan is versierd met het notenschrift van zijn favoriete melodie 'The shadow of you smiie'. Hij was een begenadigd pianist. Op de foto: Monique Heijn, Albert Heijn Azn, Albert Heijn Jzn en Hank Heijn, de echtgenote van Gerrit Jan Heijn Jzn. Evaluatie Verdedigen Quarantaine Vitamine.: Ahold Flitsen juni 1999 Op 9 juni ging de vierde Etos Store open in het centrum van Den Bosch, naast het oude filiaal aan de Pensmarkt. Na de Stores in Leidschendam, Amsterdam en Rijswijk is dit de laatste in een serie van vier pilots. 'De kroon op het project', zegt Gerdy van Bellen, projectleider Etos-Stores. ren.' Peter de Haas is ma nager Operations: 'Rond sep tember moeten we klaar zijn. De klantenreacties worden verwerkt en intern moeten we de financiële gegevens be oordelen'. De eerste reacties zijn positief: klanten blijven langer in de winkel en beste den meer.' "We mogen niet falen" zei Jan Andreae vorige maand op de 'megadagen' in Veldhoven (zie pagina 10). Hij sprak over de in voering van de nieuwe medezeggenschap: een belangrijke klus, "voor ons allemaal". Met deze woorden ben ik het volkomen eens. Want het gaat om de toekomst. Misschien wel meer dan ooit tevoren moeten we als bedrijf flexibel en snel kunnen inspelen op de wens van de consument. Dat kan alleen als de medewerkers snel en zelfstan dig beslissingen mógen en kunnen nemen. Een uit gelezen manier om de concurrentie voor te blijven. De komende jaren zal blijken of we er in slagen al onze medewerkers op deze speciale manier te betrek ken bij hun werk. Om dit voor elkaar te krijgen, heeft elke laag' in het bedrijf een opdracht. Neem nu het middenkader. Deze groep heeft een spilfunc tie. Zij zullen bevoegdheden gaan afstaan aan de medewerkers. Lastig, want soms voelt dat als een uitholling van je eigenfunctie. Ook het middenka der- behoort daarom goed te worden begeleid. Met trainingen bijvoorbeeld, waarmee een 'ouderwetse' leider kan worden omgeschoold tot coach. Bestuur ders en personeelsadviseurs, hier ligt een taak voor jullie! En de OR-leden? Zij worden begeleider en adviseur. Daarnaast zullen ze ontwikkelingen terugkoppelen naar de bestuurder. Ook zij staan beslissingsbe voegdheden af aan de medewerkers, wat niet altijd makkelijk zal zijn. Het zijn allemaal bewuste keu zes. Als supermarktbedrijf willen we de beste van Nederland zijn. En dat is weer goed voor de werk gelegenheid. Voor onszelf en voor onze duizenden collega's. Ik wens alle partijen veel sterkte en wijsheid toe om dit veranderingsproces te doen laten slagen. Ruud Beumer, Voorzitter Centrale Ondernemingsraad. De grote Etos-Stores bestaan naast de stations-, buurt- en citywinkels. Van Bellen: 'De Store in Den Bosch is de grootste met 1.100 m2 bruto verkoop vloeroppervlak.' (ver gelijk: de AH winkel op het Museumplein is 1500 m2). Store manager Hans de Vries is enthousiast: 'In zo'n mooie winkel word je dat vanzelf.' De beperkte ruimte was in de oude Etos, waar De Vries fili aalmanager was, het grote probleem. 'Nu kun je hier met je kinderwagen makke lijk uit de voeten. Nadeel is dat ik de winkel niet meer in één oogopslag kan overzien.' Er zijn meer verschillen: 'Ons assortiment is bijna verdub beld tot 19.000 artikelen, ik heb nu drie bedrijfsleiders en hun assistenten. Het aantal medewerkers is gestegen van 17 naar 37.' De nieuwe mede werkers hebben cursussen ge volgd, onder andere over ge neesmiddelen, huidverzor ging en omgang met de klant. 'Om zelf op de hoogte te blijven en om iedereen te leren kennen, heb ik die cur sussen ook gevolgd', aldus de store manager. Het project wordt eind juli af gesloten. Gerdy van Bellen: 'Tijdens zo'n project is de fi nanciële speelruimte wat gro ter dan bij een 'normale' ope ning. Zo leun je het één en ander proberen. In de vorige drie winkels hebben we wandtegels in de kleuren van de vier 'werelden'. Dat ziet er goed uit, alleen zijn de tegels aan de prijs, net als het bete gelen. In Den Bosch hebben we de tegels weggelaten, maar brengen we de kleuren aan met verf. Nu afwachten hoe de klanten daarop reage- Op de grasvelden van het Hip pisch Centrum Rhederlaag in Giesbeek werd op 30 mei het zevende Albert Heijn Volley baltoernooi gehouden, zoals altijd georganiseerd door Vol leybalvereniging Reflex uit Duiven. In 3 klassen streden 96 teams om de ereplaatsen, het hadden er 150 kunnen zijn, zo groot was de belang stelling. Na meer dan 250 wedstrijden, met de halve fi nales nog voor de boeg, moest het toernooi worden stopgezet: door zware regen val waren de velden onbe speelbaar geworden. Na tel ling van de tot dan toe behaalde punten werden de winnaars bekendgemaakt: bij de dames ging de beker naar het team van AH 1570 uit Borne. Bij de heren trok AH 1232 uit Hoofddorp aan het langste eind. In de klasse van gemengde teams, waar veruit de meeste teams aan meededen (72), werd debu tant AH 1545 uit St. Michiels gestel uitgeroepen tot win naar. Aanvoerder Fedor Janssen: 'Toevallig werken bij ons veel volleyballers, dan kom je een heel eind.' De beker kreeg een ereplaats in de kantine. 'Volgend jaar verdedigen we onze titel graag in de finale, dan verdien je hem pas echt'. Op 28 mei 2000 staat de vol gende editie op de kalender. worden. Hans van der Ster is sitemanager van het DC Zaan dam: 'Alle mogelijk verdachte producten zijn direct naar een zogenaamd quarantainecen trum gebracht. Daar is gecon troleerd of alles wat op de retourbonnen stond, ook daad werkelijk teruggestuurd is. De verschillende goederenstromen mochten onder geen beding vermengd worden. De houdba re houden we geblokkeerd tot het moment dat ze door de overheid weer vrij worden ge geven. Geretourneerde vers- en diepvriesproducten worden re gelmatig verwerkt tot veevoer. In dit geval hebben we alles la ten verbranden, zo halen we ze direct uit de voedselketen.' Vervolg van pag.l De kippen van Albert Heijn kregen geen voer dat afkom stig is van één van deze elf. 'Met één telefoontje wist ik dat er met onze kippen niets aan de hand was', zegt Sander van der Laan van Buying Merchandising en lid van het crisisteam. 'Onze leveranciers Plukon en Ham hanteren strenge eisen. Zij konden ons garanderen dat onze kip niet besmet is. De kippen zijn dan ook nooit uit de schappen ge weest. Wel werd er wat min der kip verkocht. De visver- koop daarentegen heeft een positieve impuls gekregen.' Ongeveer 80 producten, zoals paté's en koffiemelk, moesten wel uit de schappen gehaald

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 3