De Tuinen showt nieuwe bedrijfskleding Winst stijgt met 31,6% naar 175,1 miljoen Albert Heijn redelijk door dioxine-affaire liüiiiiinnininr Deze maand Nieuwste Tuin Commentaar Vet Cijfers eerste kwartaal 1999: Bevestiging SAH002000648 Flilsen Landelijk juni 1999 56e jaargang nummer 6 juni 1999 Store: Etos opent z'n vierde Store, pagina 3 Pleased to meet you: interview met Allan Noddle, pagina 4 Buitenland: op de pampa's in Argentinië, pagina 5 Opmerkelijk: Sinterklaas en Kerst op pagina 9 Mega: nieuwe OR'en van start tijdens megadagen, pagina 10 Kleur: grijze Ahold'ers krijgen haarkleur terug, pagina 11 Dam tot Damloop: laatste kans om in te schrijven, pagina 11 Vakantie: hoe wordt zonnebrand gemaakt, pagina 12 Museum pag. 6/ 7 kortings NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV bonnen Alex Toomman AH 1006: 'Onze kippen zijn geweest' Ecru en rood/bruin zijn de kleuren, waarin de medewerkers van De Tuinen zich vanaf dit najaar tooien. De nieuwe sets, compleet met gilet, werden door eigen medewerkers ge showd tijdens de personeelsdag op 6 juni op de pier van Scheveningen. Volgens Wim Jansen, voorzitter van de kle- dingcommissie, past de combinatie zowel in de oude als de nieuwe Tuinen. De reacties tijdens de show waren positief. Het personeel was door de commissie vooraf uitvoerig on dervraagd. 'Over de kleuren waren we het snel eens.' De personeelsdag had een his torisch en een toekomstge richt tintje. De 170 medewer kers (van de 200) verzamel den zich bij het oudste filiaal van De Tuinen (1981) in win kelcentrum Babyion. Vandaar ging het per tram, versierd met het Tuinen-zomerthema 'Zon, Zee, Strand' door Den voordat bij het Van der Valk hotel op de pier een uitge breide brunch genuttigd werd. In zijn speech hoopte een tevreden directeur Jos Jongstra op creativiteit tij dens het grootse zomerthe- ma. Vervolgens werd eerst de nieuwe OR en daarna de nieu we bedrijfsoutfit getoond. Nieuwsgierige medewerkers bevoelden de stof, er werd goedkeurend geknikt. De tram maakte later op de dag nog een stop bij de nieuwste Tuin in de Vene straat in Den Haag. Daar kon den alle medewerkers de nieuwste formule van De Tui nen met eigen ogen bewonde ren. 'Als je in Maastricht werkt, ga je nu eenmaal niet zo snel op eigen houtje even kijken in Den Haag. Het was een mooie gelegenheid.' Rectificatie Vorige maand meldden we dat de VPRO-documentaire 'De nieu we wereld' in juni zou worden uit gezonden. Helaas heeft de VPRO besloten de uitzending te ver plaatsen naar oktober. Rectificatie Op de wikkel van het meinum mer (Dam tot Damloop) staat een verkeerd telefoonnummer vermeld van organisator Le Champion. Het juiste, nieuwe te lefoonnummer is: 072 5338136. Geen Flitsen In juli zal er geen Flitsen verschij nen. Het eerstvolgende nummer ligt eind augustus in de bus. Haag naar Scheveningen. yjS krijgt pOSitieVe impulS Onderweg werden de trek pleisters van de stad van com mentaar voorzien door Wim Jansen, een geboren Hage naar. De tram stond even stil De afgelopen maand stond in het teken van dioxine. De gif tige stof werd aangetroffen in kippen uit België, die de dioxine via hun voer binnenkregen. Op last van de overheid werden in Nederland 519 producten uit de winkels gehaald, variërend van gewone kip tot producten waarin kip of ei verwerkt zijn. De Albert Heijn kippen bleken veilig. Alleen producten van leve ranciers die konden aanto nen dat hun grondstoffen niet afkomstig zijn van één van de verdachte bedrijven uit België, mochten verkocht worden. Bij AH moesten tach tig producten van het schap. Een crisisteam is continu be- ziggeweest met het informe ren van klanten en medewer kers en het coördineren van het terughalen van verdachte producten. De dioxine is in de kip te rechtgekomen via veevoer. De basisgrondstof hiervoor is vet dat wordt geleverd door vetsmelterijen. Bij een aantal van deze smelterijen is iets misgegaan. Elf veevoerfabri- lcanten in Nederland en Bel gië zijn hierdoor getroffen. Zie verder pag. 3 bij het Vredespaleis, reed langs de hofvijver en het to rentje van Kok en eindigde bij Het Kurhaus in de bad plaats. Daar viel men en pas sant in het WK Vliegeren, Ahold heeft over het eerste kwartaal van 1999 175 mil joen winst geboekt, een stijging van 31,6% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijfsresultaat van het hele concern groeide met 34% naar 346 miljoen. In Nederland steeg het bedrijfsre sultaat met ruim 10% tot 90,7 miljoen. De omzet groeide met 3,5% naar 2,4 miljard. Het re sultaat van Albert Heijn verbeterde aanzienlijk. Ook Grootverbruik Ahold verbeterde zich, alsmede de speciaalzaken. In de VS steeg het bedrijfsresultaat met 46% tot 267 miljoen. Alle ketens droe gen daaraan bij, het grootste deel van de stijging kwam op rekening van Giant-Landover, de keten die vorig jaar door Ahold werd overge nomen. In Europa steeg de winst naar 21,1 miljoen, een groei van 18,5%. Ook hier droegen alle ke tens bij. Ook in Spanje zijn de re sultaten bijna break-even. In La- tijns-Amerika verdubbelde de winst naar 19,4 miljoen, voor namelijk door betere resultaten van Bomprego in Brazilië en de overname van Disco in Argentinië. In Azië werd nog geen winst ge maakt, maar de omzet daar groei de wel met 29%. Ahold-president Van der Hoeven is positief over de huidige gang van zaken en de toekomst: 'De cijfers zijn een bevestiging dat de onder neming op koers ligt. Met name door onze succesvolle operaties in Nederland en de VS kunnen we onze nieuwe activiteiten in Latijns- Amerika en Azië verder ontwikke len. In Europa zijn we tevreden over onze bestaande activiteiten, die zich goed ontplooien.' Ahold verwacht voor het hele jaar een winstgroei per aandeel van tussen de 15 en 20%.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 1