rondvraag lij A rm H o n Inschrijfformulier Zomer, lekker weg of lekker werken? Vooral mannen Paars 15' Nike Dam tot Damloop 'Eerst zien, dan geloven' Ahold Flitsen juni 1999 W De twintig aanwezigen heb ben veel gemeen: ze werken bij Ahold, zijn grijs en heb ben gereageerd op de oproep in Flitsen om mee te werken aan een test van Re-nature, een nieuw product van Sch warzkopf waar de natuurlijke haarkleur mee teruggekregen kan worden. De testgroep bestaat vooral uit mannen. 'Als vrouwen iets aan hun grijze haren wil len laten doen, dan verven ze het. Dat gaat mannen net een stap te ver,' verklaart Anne van der Wal, category ma nager Cosmetica bij Albert Heijn en met haar collega Re- nier Toen, initiatiefnemer van deze dag. Waarom? 'Als het over dit soort zaken gaat, laat de consument zich niet snel overtuigen. Mensen den ken toch: eerst zien, dan gelo ven. Daarom kregen we het idee om Ahold'ers het te la ten proberen. Na de oproep in Flitsen is er in de verschillen de bedrijfsonderdelen flink over gesproken. Als men straks de resultaten ziet, gaan de mensen om.' Harry Tetteroo kan dat be amen. De beveiligingschef ('gastheer', noemt hij zich zelf) van Albert Heijn 1113 in Den Haag is nog drie weken verwijderd van de VUT. 'Ek vond het nooit erg dat ik grijs ben,' zegt hij. 'Maar die op roep in Flitsen vond ik ge woon leuk. Toch spannend hoe je eruit gaat zien.' Al we ken vertelt de gastheer zijn klanten dat hij er binnenkort weer bijloopt als een jonge god. 'Ik heb net een nieuwe bril, straks ook mijn eigen haarkleur weer. Als ze me nog maar herkennen volgen de week.' Samen met zijn op volger Johan van Dongen is hij naar deze dag gekomen. Ook Johan is een goed proef konijn: wit haar, witte baard. De kapster bewerkt hem met de crème. Ze zegt: 'Afhankelijk van het soort haar en de wens van de persoon moet het vijf tot twintig minuten intrekken. De crème wordt dan lang zaam paars en na de inwerk- tijd spoelen we het eruit. De natuurlijke haarkleur komt dan langzaam weer naar bo ven. Dit proces duurt nog on geveer twee dagen voordat het definitieve resultaat te zien is. Als meneer dan vindt dat hij nog steeds te grijs is, moet hij het zelf nog twee, drie keer herhalen.' Een week later: Hans Tetteroo twijfelt nog een beetje of hij de behandeling zal herhalen: 'Nu zit ik tussen mijn natuurlij ke kleur en een grijze kop in, wat dat betreft is de behande ling echt een succes.' Het Schwarckopf Professional Centre in de uiterwaarden van de Maas bij Werkendam baadt op deze 21ste mei in het zonlicht. Het is lente en de natuur is zich aan het ver nieuwen. Binnen speelt zich net zo iets af. 'Pas op dames! Over twee weken ben ik weer een jonge god!' Juli en augustus, de maanden van de zo mervakantie. De koffers worden gepakt, de fotorolletjes ingeslagen. Nederland gaat lekker weg. Hoewel de zomer voor sommigen betekent dat er juist gewerkt moet worden. Flitsen informeerde naar de vakantieplannen. Arthur Willemse, supermarkt manager AH 1047 Zandvoort: 'Zomervakantie? Dat is stress! Dit wordt mijn tweede zomer hier in Zandvoort. Met al die badgasten hebben we een kwart meer omzet, maar ook een groot personeelste kort. In de strandtenten kunnen de jongeren veel meer verdienen. Als er mensen zijn die bij ons willen werken deze zomer, dan ze kunnen dit beschouwen als een personeels advertentie. Het zijn wel leuke klan ten trouwens, de zomergasten, al leen ze komen op rare tijden: of 's ochtends heel vroeg, of 's avonds vlak voor ze weer naar huis gaan.' Antoine Vlak, bedrijfsleider Primarkt 0024 Kaatsheuvel: 'Ik ga deze zomer niet met vakantie, ik ben pas vader geworden. Mis schien gaan we in oktober nog even een weekje. Bovendien is het hier in de zomer extra druk door de cam ping hier vlakbij. Personeelspro bleem? Nee, dat heb ik niet. Er zijn wel vaste medewerkers op vakantie, maar als ik morgen 1000 partti mers nodig heb, dan heb ik die ook, bij wijze van spreken dan. De winkel heeft een goed imago, daar willen die jonge vakantiekrachten graag werken, 's Zomers moet ik daarom extra goed opletten dat het hier niet té gezellig wordt.' Jetske Hoekstra, productie manager snijden, verpakken en expeditie bij Meester: 'Helaas hebben we een reis naar Zuid-Afrika moeten afteggen. Nu ga ik waarschijnlijk met mijn gezin eind augustus drie weken naar Ierland. Lekker kamperen in de natuur, ge woon op de bonnefooi. Bij Meester ziet het er goed uit voor de vakan tieperiode. De voorraad wordt nu helemaal op orde gebracht en in ja nuari zijn we al begonnen met de personeelsplanning voor de zomer maanden. In plaats van uitzend krachten, zoals vorige jaren, hebben we nu de medewerkers uit de zater- dagpool een contract voor minimaal drie weken in de zomer aangebo den. Die hoefje niet meer in te wer ken en de output blijft op niveau. Dat is nodig, want 's zomers eet men net zo veel vlees als anders, tenzij het heel lang heel warm blijft.' Jolande Mussies, telefoniste/ receptioniste bij GVA verscentrum in Ede: 'Met de avontuurlijke reizen is het wel gebeurd. De laatste keer was met de auto door Amerika, toen on ze oudste negen maanden was. Vorig jaar was ik zwanger, toen zijn we naar Gran Dorado geweest. Nu gaan mijn man Wout, die ook hier bij GVA werkt en de kinderen naar het Gar- dameer in Italië. Dat is wel bijzon der, want onze jongste is nu acht maanden, de anderen twee en vier jaar. Voor het eerst dat we met het gezin ver weggaan. Met de auto, ik ben wel benieuwd hoe dat onder weg gaat, of de kinderen het een beetje uithouden, zo'n lange rit. We hebben daar een eenvoudig appar tementje gehuurd, op loopafstand van het meer waar de kinderen kun nen zwemmen. We gaan samen met familie die ook kinderen heb ben. Dat wordt dus wel gezellig.' Deelname gratis (alleen voor medewerkers van Ahold) ALGEMENE GEGEVENS: Werkmaatschappij Filiaalnummer Intern postadres Vestigingsplaats GEGEVENS DEELNEMER: Personeelsnummer Voorletter Achternaam Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Runner/skeeler (doorhalen wat niet van toepassing is) Telefoon privé Telefoon werk T-shirtmaat O M O L O XL Dit formulier voor i augustus 1999 sturen naar Le Champion Postbus 143 1850 AC Heiloo E-mail: champion@euronet.nl Telefoonnummer: 072 5338136 Dit jaar nét even anders: Gratis inschrijving skeelers Er kunnen dit jaar helaas geen treinkaartjes besteld worden bij Inschrijving

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 11