'Mogen wij éven in u u w s N I E F L I TSEN Boek met kleine hapjes U en wij en de euro Jamin 2996 Amsterdam - donderdag 28 april -15.20 uur De Uitdaging AH Vaste Klanten Fonds Ahold Flitsen mei 1999 Boek 7 in de eetboeken-serie van Albert Heijn is een amusesboek. Amu ses zijn kleine hapjes, meestal vooraf gaand aan een diner als opwarmertje geserveerd. Kleine hapjes en tussen doortjes zijn over de hele wereld po pulair en het boek staat dan ook vol met 70 recepten uit alle windstreken. Antipasti uit Italië, fingerfood uit En geland en Amerika, amuses en hors d'oeuvres uit Frankrijk en sushi uit Ja pan. Een rijke inspiratiebron voor feestjes of wanneer je eens iets anders op tafel wilt zetten. In week 23 ligt het Amusesboek naast de zes anderen in het schap. De laatste in de serie was het Roerbakboelc. Hoe gewild de boe ken zijn blijkt uit de verkoopcijfers. Van Roerbak gingen er in 5 weken (t/m 10 mei) ruim 40.000 langs de kas sa's. Leveranciers van Albert Heijn hebben allemaal het boekje 'U en wij en de eu ro' ontvangen, waarin de belangrijk ste richtlijnen staan die AH hanteert bij de overgang naar de euro. Met elke leverancier is een datum afgesproken van wanneer prijsafspraken, transac ties, facturen etcetera in de nieuwe va luta worden berekend. Vlak voor het overgangsmoment rekent AH de gel dende artikelinkoopprijzen om naar de euro. Met Proef de dag! is Albert Heijn de uitdaging aangegaan om de beste kwaliteitssupermarkt van Nederland te worden. Die kwaliteit is ook het middelpunt van de Beste Winkel Wed strijd 1999, die in week 23 onder de naam 'De Uitdaging' van start gaat. Medewerkers van AH zijn inmiddels per video door Angela 'Uitdaging' Groothuizen op de hoogte gesteld. De opzet is hetzelfde als vorig jaar: in drie ronden worden de deelnemende winkels beoordeeld. De eerste ronde duurt van week 23 t/m 26. De landelij ke winnaars worden op 30 oktober be kendgemaakt. Tegelijk met de wed strijd wordt de 'dagmeter!' geïntroduceerd. Hiermee kan elk ver- koopteam dagelijks de kwaliteit op de eigen afdeling meten, een handig hulpmiddel voor winkels die 'De Uit daging' aangaan. De zon schijnt uit bundig. Toch gaan klasgenoten Jeroen en Jannelce zometeen naar de film. 'I still know what you did last summer' draait in het naastgelegen Tuschinsky- theater. 'Eigenlijk moeten we nu le ren,' zegt Janneke. 'We zitten alle bei in het eindexamenjaar van de Havo, ik moet nog hard mijn best doen om te slagen. Hij haalt het wel,' wijst ze naar Jeroen. Voordat de film begint, moet er proviand worden ingeslagen. 'We hebben net Maandelijks stappen we één van Ahold's winkels binnen. We tikken een willekeurige klant op de schouder, stellen ons voor en vragen: 'Mogen we even in uw tas kijken?' Deze keer werpen we een blik in de boodschappentas van Jeroen van Mourik (19) en Janneke Scholing (19), bij de kassa van Jamin 2996 in de Reguliersbreestraat in Amsterdam. wat gewinkeld in de stad, omdat het zo warm is kreeg ik trek in ijs. Waterijs, tegen de dorst. Ben Jer ry's is erg lekker, maar dat is gelijk zo'n bak vol,' vindt Jeroen, onder tussen likkend van zijn Fruit Joy. Popcorn mag vanzelfsprekend niet ontbreken in de bios. 'Als het maar zoete is!' roepen ze in koor. Hun smaken blijken naadloos op elkaar aan te sluiten. 'Repen vind ik lek ker.' zegt Janneke, 'zoals Snickers en Marsen. Maar een Lion is echt m'n favoriet! En pure chocola.' 'Zeker geen melkchocola', vult Jeroen aan. 'Da's veel te kleverig en zacht.' Drop staat ook op het menu. "Vroe ger kwam ik hier altijd voor de trekdrop. Hebben ze dat nog steeds? Ja? Nemen we ook mee! Wat ik niet zo lekker vind zijn die felgekleurde harde snoepjes. Je kent ze wel. Daar springt het gla zuur spontaan door van je tanden.' Het fondsvermogen van het AH Vaste Klanten Fonds (AHVKF) was op 14 mei jl. bijna 840 miljoen gulden. Het aan tal deelnemers was op dat moment 133.931. Onder hen 20.432 Ahold me dewerkers. Het Vaste Klanten Fonds heeft vanaf 1 juli zijn eigen website: www.ahvkf.nl. Op deze site is informa tie beschikbaar over het fonds en de unitkoers. Later in het jaar wordt de site interactief, internetters kunnen dan per e-mail vragen stellen over het fonds en een informatiepakket opvra gen.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 8