Omzet le kwartaal 1999 stijgt 27,2% IIIIIII1UIII1 Deze maand Aandeelhoudersvergadering druk bezocht Meer dan cijfers SAH002000647 Flilsen Landelijk mei 1999 56e jaargang nummer 5 mei 1999 Nieuws: VPRO filmt Ahold, uitzending in juni, pagina 3 Interview: Rob Zwartendijk, de man van Ahold USA neemt afscheid, Buitenland: Pathmark in Harlem New York, pagina 5 Sparen: Pannen en keukenartikelen bij AH, pagina 9 Beurs: De Tuinen op Li belle Zomerweek, pagina 9 Opkomst verkiezingen: Matig tot goed, pagina 10 Etos Superbaby van de eeuw: Emma van 2, pagina 11 The making of- Rozen, pagina 12 ZONDAG OPEN Op verschillende plekken in Neder land zijn de winkels ook op zondag open. Wanneer mag dat? En welke winkels zijn open? Flitsen begaf zich onder het winke- NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV lend Publiek... pagina 6 en 7 Het is al langer bekend dat Etos behoefte heeft aan een modern en groter hoofd kantoor en distributiecentrum (DC). Eerder was sprake van plannen om in Zaan dam te gaan bouwen, maar uiteindelijk kreeg Beverwijk de voorkeur. Op 1 septem ber van dit jaar zal op het industriegebied Wijkermeer de eerste paal voor de nieuwbouw worden geslagen. Ook de kantoren en distributie van De Tuinen en PragmaCare zullen hier naartoe verhuizen. Etos-directeur John van Ent: 'Etos is de snelste groeier in onze markt. Dat betekent dat ook het kantoor en het DC mee moeten groeien. Bever wijk is een echte A-lokatie die past bij het kwalitatieve ka rakter van onze winkelketen. Daarvandaan kunnen we ver der uitbouwen.' Nadat op 1 september van dit jaar de eerste paal is geslagen, hoopt Etos het nieuwe DC al in april 2000 in gebruik te kun nen nemen. Het kantoor én die van De Tuinen (nu in Rijs wijk) en PragmaCare (nu in Velp), die samen met Etos be horen tot de Etos Groep, zal twee maanden later naar Beverwijk verhuizen. Vier bouwlagen met een totale op pervlakte van 4000 m2 vor men het kantoorgebouw, dat op den duur plaats zal bieden aan zo'n 150 mensen. De en tree wordt uitgevoerd met een glazen pui. In de ont vangsthal komt een vide. Het kantoorgebouw zal via een loopbrug verbonden wor den met het nieuwe DC, dat 16.000 m2 groot wordt. In het huidige DC in Zaandam wer ken ongeveer 150 mensen, die in principe allemaal mee verhuizen naar de nieuwe plek. Rekening houdend met de groei van de Etos Groep zal dat aantal oplopen tot mogelijk 300. De bouw is voor automobilisten op de A9 goed te volgen: beide com plexen liggen vlak naast de ingang van de Wijlcertunnel. IJS OP ZON DAGDe winkel van Jamin aan het Damrak in Amsterdam is vernieuwd. Er wordt nu ook Ben Jerry's ijs verkocht. Toeristen en andere passanten ston den er tijdens de warme mei-dagen in de rij. Twee medewer kers (op de foto: Natasja) scoopten de hele dag ijs. Ook op zondag, want de winkels in de binnenstad van Amsterdam zijn ook dan open (inzetje, rechts Jamin). 'Er is een hoop volk op de been en 'de laatste klant is altijd een ijsklant.' Op 11 mei werd in het Circustheater in Scheveningen de jaarlijkse Ahold-aandeelhoudersvergadering gehouden. De aandeelhoudersvergadering is ook de gelegenheid om de omzetcijfers over het eerste kwartaal (16 weken) te melden. Ten opzichte van het eerste kwartaal van vorig jaar steeg de omzet met 27,2% naar f 20,5 miljard. In Nederland steeg de omzet met 3,5% naar f 5,2 miljard. De omzet in de VS steeg met 36,7% tot 6,1 miljard. Dat komt omdat de omzet van Ahold's nieuwste keten Giant-Landover nu ook wordt bijgeteld en dat was vo rig jaar in het eerste kwartaal nog niet zo. Iets soortgelijks geldt voor Latijns-Amerika, waar de omzet door het mee tellen van de omzetten van Disco en Santa Isabel zorgde voor een verdubbeling van de omzet tot f 1,7 miljard. In overig Europa was de omzet f 1,1 miljard, een stijging van 38,9% ten opzichte van de zelfde periode vorige jaar. In Azië steeg de omzet met 28,6% tot f 290 miljoen. De Raad van Bestuur verwacht voor heel 1999 een belangrij ke stijging van zowel de om zet als de resultaten. De aandeelhoudersvergade ring gaat om meer dan de omzetcijfers alleen .Meer Ahold-aandeelhouders dan ooit zijn op de vergadering af gekomen. Om hun inspraak te laten gelden, vragen te stel len aan de Raad van Bestuur en ook om er een gezellige dag van te maken. Met Ben Jerry's ijs van Jamin, een prachtige stand van GVA en de koks van Albert Heijn zat de stemming er na de verga dering goed in. Voor vervoer was gezorgd: speciaal voor de aandeelhouders reden er ou de trams tussen het Haagse Centraal Station en de het Circustheater.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 1