And the winner is... baby Emma (2 jr.) Baby AH-vleesbeleid ondergaat facelift Dam tot Damloop: doen of niet doen? Ahold Flitsen mei 1999 11 Etos Superbaby van de Eeuw gekozen: Ondeugende kijkers Op reis O Greenfields terug in AH winkels Greenfields Bijna dertigduizend baby's streden om de titel Superbaby van de Eeuw. Allemaal waren ze mooi, lief en om te zoenen. Toch kon er kon maar één de mooiste zijn. Die werd op zon dag 25 april tijdens de landelijke finale in Het Land van Ooit gekozen. Baby Emma mocht zich na een nek-aan-nek- race "Etos Superbaby van de Eeuw" noemen. Daar waren wel drie selectierondes voor nodig en maakt één ding dui delijk: de toekomstige "Miss World" komt waarschijnlijk ook bij Etos vandaan. 'Een gigantisch succes,' zegt Etos directeur John van der Ent net na de bekendmaking van de titel. De Superbaby van de Eeuw verkiezingen zijn samen met C&A georga niseerd en maken deel uit van de jaarlijkse Superbaby- spaaractie. Om kans te ma ken op de titel moesten de trotse ouders een grappige of ontroerende foto van hun piepjonge model inleveren. Een deskundige jury selec teerde uit de dertigduizend inzendingen vijftien finalis ten. In het Drunense Land van Ooit won baby Emma Eek uiteindelijk de hoofdprijs. Zij had slechts een neuslengte voorsprong op baby Koen en de tweeling Anne-Fleur en Jasmijn. Flitsen vroeg vader Jeroen van Emma hoe het voelt het om een Superbaby van de Eeuw thuis te hebben? 'Beet je vreemd wel. Het was hele maal niet onze bedoeling mee te dingen naar een of an dere hoofdprijs. Daar zijn we veel te nuchter voor. Eigen lijk ging het ons in eerste in stantie om de gratis foto-ver groting die elke deelnemer aan de wedstrijd kreeg.' Maar daar dacht Emma heel anders over. 'Zij heeft zich prima ge amuseerd tijdens de finale en uren met haar concurrenten in het zand gespeeld. Haar blonde krullen, ondeugende bruine kijkers en zonnige hu meur, hebben waarschijnlijk de doorslag bij de keuze voor Emma gegeven,' aldus de va der, die het druk heeft met al le media-aandacht voor zijn kroost. 'Emma is pas begon nen met het maken van haar eerste stapjes. We willen voorkomen dat ze nu al naast haar schoentjes gaat lopen.' Naast de titel en de eeuwige roem mag Emma samen met haar zusje en ouders ook nog eens een lang weekend naar Eurodisney in Parijs. Boven dien zal zij zich met de C&A modecheque ter waarde van driehonderd gulden als een écht model kunnen kleden. 'Dat wordt een gezellig week endje met z'n drieën en onze Superbaby,' besluit de win nende vader. )hi\ Bambjx LÏiïjw Jacqueline Groeneweg, AH 1182 Oud-Beijerland (winnares 1998): 'Voor mij geen Dam tot Damloop dit jaar. De loop valt samen met de marathon van Nottingham. Daar wil ik een mooie tijd lopen. Maar ik zal tijdens mijn marathon aan de duizenden colle ga-lopers tussen Amsterdam en Zaandam denken. Volgend jaar ben ik gewoon weer van de partij. De smaak van de overwinning werkt nog steeds verslavend. Lopen voor Albert Heijn bezorgt me ieder jaar weer kippenvel. In het AH shirt liep ik dit jaar de marathon van Rotter dam. "Hup Appie!" hoorde ik op verschillende plaatsen langs het parcours. Dat zijn mooie dingen. Ik hoop dat de voorbereidingen in het land al gestart zijn. Dat scheelt spierpijn en misschien nét die ene minuut die nodig is voor een nieuw persoonlijk record.' Bert Opheikens, bedrijfsarts Ahold: 'Lopen is gezond, laat daar geen twijfel over bestaan. Maar onge traind 16,1 kilometer afleggen kan Op 19 september '99 blinkt het start schot voor de 15e Dam tot Damloop weer. Flitsen peilde alvast de conditie van atleten en betrokkenen. vervelende blessures met zich mee brengen. De "dat doe ik wel even mentaliteit" ligt vaak aan de basis van een pees- of spierscheuring. Wie in september lekker wil lopen moet eigenlijk al begonnen zijn met de voorbe reiding. Die be staat trouwens niet alleen uit lo pen. Een goede warming up en cooling down zijn netzo belangrijk als het lopen zelf. Zelf heb ik verschillende malen meegedaan. Een aantal uur voor de wedstrijd is het goed een flink bord spaghetti of macaroni te eten. Het lichaam vraagt bij dit soort inspan ningen om veel koolhydraten. Maar ook een sportdrank met veel sui kers is belangrijk voor de energie- voorraad. Wie zich houdt aan deze richtlijnen is wat mij betreft rijp voor een wereldprestatie.' Theo Hoogendoorn, mede-organi sator: 'We worden steeds groter, bekender en gezelliger. Waarschijn lijk halen we in de laatste loop van deze eeuw het magische getal van 25.000 deel nemers. Ik ben betrokken ge weest bij alle vijf tien edities en heb alleen de eerste keer zelf mee gedaan. Ja, natuurlijk klopt het "lo pers-hart" nogsteeds. Maar bij de organisatie komt tegenwoordig zo veel kijken, dat de loopschoenen al tijden in de kast staan. Toch komt het organiseren van zo'n evenement dicht in de buurt van het gevoel dat je hebt wanneer je zelf in Zaandam over de streep komt Tussen Amster dam en Zaandam gaan topsport, re creatie en plezier een hele dag hand in hand. Eigenlijk zijn wij groot ge worden door klein te blijven. Wim Warmerdam, De Tuinen 7631 in Utrecht: 'Ja, ik doe zeker mee. De Dam tot Damloop is de start geweest voor mijn bescheiden loopcarrière. Wat die loop heeft, is moeilijk uitte leggen. Het heeft veel te maken met de sfeer langs de kant. Amsterdammers en Zaandammers zijn niet met elkaar te vergelijken. Maarsamen zorgen zij voor een unieke sfeer. Ik heb het afgelopen jaar twee minuten boven mijn persoonlijke record gelopen. Het zou mooi zijn als ik mezelf dit jaar nog eens kan verbazen met een scherpe tijd. Ja, ik ben eigenlijk het hele jaar al in training. Onge traind aan de start verschijnen doe ik niet. Ik neem mijn lichaam en de wedstrijd serieus. Ook al moetje onderweg voortdurend lachen om de taferelen die zich in het publiek afspelen.' Bij Albert Heijn wordt momenteel gewerkt aan het nieuwe vleesbeleid. De operatie die in 2002 klaar zal zijn, moet er voor zorgen dat de huidige vleeskwaliteit naar een nóg ho ger niveau wordt getild. 'Keuze en kwaliteit zullen de peilers van ons beleid worden,' zegt John Valster, medeverantwoor delijk voor de nieuwe koers. 'De eisen van de klant dwingen ons meer te specialiseren.' 'Willen we vleesliefhebbers als klant behouden, dan zul len we ons niet alleen moe ten focussen op rendement, maar ook op kwaliteit en keu ze.' Hierbij is de eis van de klant norm en uitgangspunt. 'Hebben we die eisen in kaart dan zoeken we de leverancier die voldoet aan de eisen,' zegt Valster. Het nieuwe beleid vloeit voort uit de campagne "Proef de Dag", die uitgaat van vijf kernwaarden: Kwali teit, Keuze, Innovatie, Inspira tie en Maatschappelijke Ver antwoordelijkheid. De hele keten - van boer tot super markt - zal tegen het licht worden gehouden. Op het ge bied van dierwelzijn, bewer king en verpakking zullen veranderingen plaatsvinden. 'Ook onze Centrale Slagerijen zullen verder gaan specialise ren. Je moet dan denken aan het verpakken of snij klaar maken van alleen nog maar rund- of varkensvlees.' De traditionele toonbank zal plaatsmaken voor een bedie ningsformule. Op korte termijn zullen al re sultaten van het vernieuwde beleid zichtbaar zijn. 'Komen de week is de come back van het Ierse Greenfïelds-assorti- ment.' Iers vlees heeft een goede smaak en voldoet aan de hoge kwaliteitseisen die AH aan haar producten stelt. 'Greenfields-vlees is afkom stig van de os. Ossen groeien langzamer dan stieren. Dat heeft een gunstig effect op de kwaliteit. Bovendien bestaat de voeding van ossen voor tachtig procent uit gras van de wei. Ook dit heeft een posi tieve invloed op de smaak.' Naast Iers vlees heeft de klant de keuze uit Argentijns en Hollands vlees. 'Met het vlees uit deze drie landen bieden we voor iedereen voldoende keuze en kwaliteit.'

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 11