u w s Mogen wij éven in u 8 N I E F L I T S E N Gall Gall 1338 Breda - Donderdag 1 April -15.10 uur VS-administraties gebundeld GVA wil ketenmanagement Bloemensta! op AH-hoofdkantoor Managementassistenten van de 21st6eeuw Ahold Flitsen april 1999 JUL Als we Peter Cor- bijn bij de kassa tegenkomen wa gen we een gokje: 'Feestje?' 'Jazeker, mijn oudste broer komt dit week end thuis van een lang verblijf in Australië. Zondag vieren we dat met een borreltje bij ons in de ach tertuin.' Peter lijkt op alles te zijn voorbereid. 'Mijn broer is gek op Hollands en Belgisch bier. Dat heeft hij in Australië het meest gemist. Met dit samengestelde bierpakket kan hij weer even vooruit. Voor Maandelijks stappen we één van Ahold's winkels binnen. We tikken een willekeurige klant op de schouder, stellen ons voor en vragen: 'Mogen wij éven in uw tas kijken?' Deze keer werpen we een blik in de boodschappentas van Peter Corbijn (48), bij de kassa van Gall Gall 1338 in Breda. mijn moeder heb ik haar favoriete sheriy klaar staan. Die van het huismerk van Gall Gall is de eni ge die ze drinkt. Heeft ze daar geen zin in dan drinkt ze steevast Spa groen.' Peter is een moderne vader die ook weet wat de jeugd lekker vindt. 'Ik heb twee zonen die graag uitgaan. Hun favoriete drankje is DropShot. Daar schiet ik dus mee in de roos.' Blijven de gasten eten dan wordt het na dien lekker koffie drinken. 'Met een scheutje Tia Maria in de koffie zak ken we dan heerlijk onderuit.' Peter heeft aan alles en iedereen gedacht, maar wat drinkt hij zelf? 'Ik ben een wijnliefhebber en kom hier wekelijks voor een doosje mooie rode wijn. De wijn van de maand april heet La Chapelle Saint- Benoït. Alleen die naam al doet me watertanden.' Ahold gaat de administratieve afdelin gen van haar vijf Amerikaanse werk maatschappijen bundelen in een nieuw financieel centrum onder de naam Ahold Financial Services. Daarmee wor den schaalvoordelen behaald, die zullen leiden tot lagere (indirecte) kosten en dus versterking van de concurrentie positie van Ahold in the States. Boven dien zorgt één financieel centrum voor nog efficiëntere integratie van toekom stige acquisities. Het centrum wordt ge vestigd in Carlisle, Pennsylvania, waar ook het hoofdkantoor van Giant staat. Vorig jaar was het thema van de leve- ranciers-infódagen van Grootverbruik Ahold (GVA) 'Grootverbruik groeit'. Om die groei te beheersen en er ook nog eens voordeel uit te halen is ketenma nagement nodig. En dat was dan ook het thema van dit jaar. Theo Kantelberg, hoofd inkoop en merchandising GVA, sprak op de leveranciers-infodagen die plaatsvonden op 31 maart en 1 april in Ede, over economische en technologi sche ontwikkelingen, hogere eisen van de consument en andere eisen ten aan zien van hygiëne die dwingen tot grote re efficiency in de hele keten. Behalve dit thema was er ook aandacht voor de Ahold Food Facility Fair 1999 en de nieuwe website van GVA. Op donderdag 15 april was het nationa le secretaressedag. Speciaal hiervoor werd het atrium van het AH-hoofdkan toor opgesierd met een echte bloemen- kraam. 'De secretaressedag is een uit Amerika overgewaaide trend die ook hier populair begint te worden,' zegt as sortimentsbeheerder Bloemen Plan ten Rijk van de Pol. 'Steeds meer ma nagers zetten hun secretaresse in het zonnetje.' De bloemen uit het Sir Al berts Garden-assortiment konden na tuurlijk niet ontbreken op deze feeste lijke dag. Vanaf 8.00 uur was het druk rond de stal die door Van de Pol en ac count manager Bloemen Planten Alida Bruinsma prachtig was aange kleed. De opbrengst van de bloemenver koop gaat overigens naar een nog nader te bepalen goed doel. Op 15 maart kwamen in Zaandam zo'n honderd management-assistenten van de hoofdkantoren van Albert Heijn en Ahold bij elkaar. Reden was de aftrap van het professionaliseringstraject dat in samenwerking met opleidingsinsti tuut Schoevers is opgezet. 'De functie is in beweging en wordt op het gebied van automatisering en internationalisering steeds complexer,' zegt projectleider Heieen Vink. De bijeenkomst droeg de naam "Management-assistenten van de eenentwintigste eeuw". 'Om alle veran deringen bij te kunnen benen, hebben we een studietraject ontwikkeld waarin de eisen van nu en de nabije toekomst worden getraind. Binnenkort start het traject met de modules Perfect Neder lands en Persoonlijke effectiviteit.'

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 8