7 >n de belangrijkste cijfers uit het aan onze enthousiaste medewerkers!' Introductie AH Bonuskaart ^anse 6XP9I1S!6 Doelstelling: World Fresh verslag '98 Met die zin opent het jaarverslag van Koninklijke Ahold dat op teresseerden inzicht in de feiten en cijfers over het jaar 1998. ilangs de vier continenten waar Ahold winkelketens heeft. :nen nog eens langs en bovendien zet het jaarverslag de toon die in van elkaar is een terugkerend thema, investeren ill lelijke betrokkenheid. Het jaarverslag gaat natuurlijk vooral over t en de medewerker uit het oog. Sterker nog, na de hele riedel het kopje Uitgangspunten van de onderneming, ik eruit wat je wil weten en ontdek: Ahold is sterk en ambitieus, en de onderneming is in een uitstekende COllditie.' itgangspunten van hold De klant is nummer één Aantrekkelijke werkomgeving voor medewerkers Constant hoog rendement voor aandeelhouders uitstekende relatie met partners en everanciers Wereldwijde uitwisseling van kennis en ervaring Marktleider in kwaliteit en innovatie 'Winkelketens van naam bieden waarvoor 'hun geld ^terk gericht op groei Maatschappelijke verantwoordelijkheid Wereldwijde expertise versterkt lokale activiteiten Omzet I I Europa (in f) K9 Verenigde Staten (in S) Totaal (in f) Albert Heijn introduceerde in 1998 de Bonuskaart. De succesvolle kaart werd ontwikkeld in samenwerking met de Amerikaanse zusteronderne ming BI-LO. Het uitgebreide loyali teitsprogramma rond de Bonuskaart zorgt ervoor dat de klanten weke lijks van honderden kortingen ge bruik kunnen maken. Met de AH Bonuskaart versterkt Albert Heijn de band met de ldant en maakt daarbij gebruik van haar sterke merknaam. De cijfers laten zien hoe succesvol de introductie van de kaart was: Aan het einde van vorig jaar hadden al 3,2 miljoen mensen de gratis kaart in hun bezit. In totaal had 80% van de omzet en 60% van de kassa- transacties in 1998 betrekking op aankopen met de AH Bonuskaart. Met de klantgegevens die AH via de Bonuskaart in haar bezit heeft, hoopt zij dit jaar de ldant individueler en gerichter te kunnen benaderen. Eind oktober opende het eer ste volledig geïntegreerde cen trum voor landbouwproduc ten in Azië haar deuren. In World Fresh, waarvan Ahold mede-eigenaar is, worden on der strenge hygiënische voor waarden groente, fruit en an dere versproducten centraal behandeld en verpakt. World Fresh vervangt en bundelt de voedselbereiding in de win kels. Door dit nieuwe concept liggen de producten zeer snel in de Thaise Tops-winkels en geeft het de klanten de moge lijkheid kant-en- klare ingre diënten te combineren. In World Fresh worden dagelijks door circa 300 medewerkers, ongeveer 750 producten, af komstig van 200 leveranciers verwerkt. Door de ketenbewa king 'van boer tot bord' wordt de veiligheid, hygiëne en kwa liteit van de producten aan zienlijk verhoogd. World Fresh wordt door de Thaise keurings dienst van waren gezien als de modelorganisatie voor andere ondernemingen actief op het gebied van voedselhygiëne en veiligheidsnormen. marktketen Bomprego kende een uitstekend jaar. Een van de hoogte punten was de integratie van de su permarktketen Bompre<;o Bahia. (voorheen SuperMar) Met deze inte gratie werd Bomprego marktleider in de provincie Bahia. Met de activi teitenuitbreiding in Latijns-Amerilca groeide ook de omzet. Die bedroeg aan het einde van het jaar voor La- tijns-Amerika f 4,7 miljard. Dat is een stijging van 78%. Het bedrijfsre sultaat steeg met 72% naar f138 miljoen. De beste en meest succesvolle supermarkt- onderneming van de wereld worden De Raad van Bestuur van Ahold Zes bestuurders vormen de top van Ahold. In 1998 kwamen voor het eerst twee Amerikanen in de Raad van Bestuur, Allan Noddle, oud-president van Giant-Carlisle en Bob Tobin, jarenlang voorman van Stop Shop. Daarnaast zijn Jan Andreae, oud-president van Albert Heijn en Michiel Meurs, voormalig directeur Financiën, sinds 1997 lid van de RvB. President van Ahold is Cees van der Hoeven. Verder is Rob Zwartendijk tot medio 1999 lid van Raad. Hij gaat daarna met pensioen. Opmerkelijke zinnen! Wj zijn trots op de Ahold Retail Academy, die in 1998 van start 3'"g. Managers uital onze regio's zijn tivee weken lang student om kennis te nemen van de laatste ontwikkelingen in onze sector.' 'Onze winkels houden van de lokale klant. Die heeft eigen wensen en gewoonten. Daarom hebben we super markten. hypermarkten, superstores, minihypers, buurtwinkels, stadswinkels, speciaalzaken, cash carrys, discountwinkels, benzinestation winkeltjes en internetwinkels.' 'De beurswaarde van Ahold steeg gedurende 1998 van 27 miljard (€12,3 miljard) tot 43.6 miljard (€19.6 miljard). Dit is het gevolg van de gestegen aandelenkoers, de aandelenemissie van maart 199ö ter financiering van het belang in Disco on Santa Isabel en de aandelen emissie van september 1993 ter financiering van de acquisitie van Giant-Landover.' 'Van de 279.255 medewerkers, die eind 199S wereldwijd in dienst waren, volgde vorig jaar circa 707. een interne opleiding of training op een specifiek gebied van de detailhandel. 'Ahold wil een betrouwbare partner z,jn same"leving en een bijdrage maatschappij.' leveren aan de gehele 'Ahold verwacht dat in 1999 de winst per aandeel, exclusief valuta-invloeden, met 15 tot 20% zal stijgen. Wil je het complete jaarverslag lezen, surf dan naar www.ahold.com

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 7