Colofon Jubilea 15 Jubilea 40 u w s Oud-eindredacteur Aad Schoen overleden In memoriam N I E F L I m TSEN Air Miles omhoog Werving onder parttimers Reclameman van het jaar Proeven Ahold Flitsen april 199c Mevrouw M. de Vrieze-Scheper, medewerkster Albert Heijn 1122, Stadskanaal. Viering heeft in besloten kring plaatsgevonden. Mevrouw M.J.S. Oomens-Vioen, medewerkster afdeling Effecten. Pensioenfonds Ahold. Viering heeft reeds plaatsgevonden. Mevrouw M. Eykenboom, verkoopspecialist Albert Heijn 1059, Apeldoorn. 1 mei 1999. Plaats en wijze van viering worden op een later tijdstip bekendgemaakt. De heer J.C.M. v.d. Haak, filiaalmanager Gall Gall 6656, Uithoorn. 1 mei 1999. Plaats en wijze van viering worden op een later tijdstip bekendgemaakt. Mevrouw G. de Wit-Giessen, factuurcontroleur Albert Heijn. 1 mei 1999. Plaats en wijze van viering worden op een later tijdstip bekend gemaakt. De heer G.K. Slagter, verkoopster II Albert Heijn 1452, Spijkenisse. Viering zal plaatsvinden op maandag 3 mei vanaf 20.00 uur in de kantine van het filiaal, Uitstxaat 53, Spijkenisse. Mevrouw C.J.MA. Heesbeen-Vercammen, caissière Albert Heijn 1100. 's-Hertogenbosch. 6 mei 1999. Viering zal in besloten kring plaatsvinden. Mevrouw A Vet-Smid, factuurcontroleur Albert Heijn. 7 mei 1999. Plaats en wijze van vie ring worden op een later tijdstip bekendge maakt. De heer J.W.H. Westerik, filiaalmanager Gall Gall 6514, Apeldoorn. 7 mei 1999. Plaats en wijze van viering worden op een later tijdstip bekend gemaakt. Mevrouw C.S. Louws-de Hondt, caissière II Albert Heijn 1511, Vlissingen. Viering zal plaats vinden op maandag 10 mei van 19.00 - 20.30 uur in het filiaal, Gildeweg 6, Vlissingen. 56e Jaargang, nr. 4 April 1999 Oplage 70.000 Postbus 3000 Kamer HK A 334 1500 HA Zaandam Algemeen tel.nr. 075 - 6599111 Redactie tel.nr. 075 - 6595713 Fax 075 - 6701502 Redactie: Ingrid van Kuilenburg (hoofdredactie), Gijs Coffeng (eindredactie, LRM) Lara Fiddelaar (coördinatie), René Wagenaar Redactionele bijdragen: Linea Recta Media, Els Witte, Monique Lindeboom Fotografie: Johan Weemhoff (tenzij anders vermeld) Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Lithografie: Lithohouse Druk: Roto Smeets Weert Adreswijzigingen van personeels leden worden automatisch via de personeels- of salarisadministratie verwerkt. Andere ontvangers kunnen adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk doorgeven aan de redactie, met toezending van het oude adresstrookje. Mevrouw AA. v.d. Doddema-v.d. Bogt, verkoopster Albert Heijn 1111, Rozenburg. 13 mei 1999. Viering zal in besloten kring plaatsvinden. Mevrouw TAA. df. Haas-Derks, caissière II, Albert Heijn 1514, Nijmegen. 18 mei 1999. Viering zal in besloten kring plaatsvinden. Mevrouw M.C. Meijer-Moerman, caissière II, Albert Heijn 1383, Vlaardingen. 20 mei 1999. Viering zal in besloten kring plaatsvinden. Mevrouw Y.T.M. v.d. Meule-De Jong, verkoopster Albert Heijn 1573, Zierikzee. Viering zal op 21 mei a.s. plaatsvinden van 19.00 tot 21.00 uur in de kantine van het filiaal. Lange Nobelstraat 28 Zierikzee. Mevrouw A de Smid-Groot, verkoopster II, Albert Heijn 1220, Zwolle. 20 mei 1999. Viering zal in besloten kring plaatsvinden. De heer H.J. Vf.rkade, verkoper II, Albert Heijn 1064, Groningen. 25 mei 1999. Viering zal in besloten kring plaatsvinden. De heer G.J.P. van Huijgevoort, verkoper n, Albert Heijn 1189, Tilburg. Viering zal plaats vinden op dinsdag 25 mei 1999 vanaf 20.00 uur in het filiaal, Wagnerplein 52, Tilburg. De heer D. Galjaard, afdelingsmonteur Marvelo. Viering zal plaatsvinden op vrijdag 25 juni 1999 vanaf 15.15 uur in het personeelsreslaurant van Marvelo, Hoofd tocht 3, Zaandam. De heer P. Oversteeg Viering zal plaatsvinden op donderdag 27 mei 1999 van 17.00 -19.30 uur in Motel Gilze. Klein Zwitserland, Gilze. Op donderdag 8 april is onze oud-collega Aad Schoen overleden. Hij was 44 jaar. Aad was van 1985 tot 1995 eindredacteur van Ahold Ritsen, een functie waarin hij zijn verfijnde gevoel voor de Nederlandse taal en zijn neus voor nieuws kon combine ren. Hij dook graag in de rijke historie van het bedrijf, wat memorabele verhalen op leverde bij de verhuizing van Marvelo en het 50-jarig bestaan van Ritsen. Maar je kon Aad ook om een boodschap sturen. Toen de expansie in Amerika goed op gang kwam, stak hij de oceaan over en kwam terug met een groot aantal verhalen die we nog niet eerder hadden gehoord. Iemand aan de tand voelen, ergens zelf op af stap pen, was het liefste wat hij deed. Geloofwaardig Binnen de beperkingen van een personeelsblad was Aad een voorvechter van journalistieke onafhankelijkheid, het geen hem niet altijd in dank werd afgenomen. Het ging hem vooral om de geloofwaardigheid van Ritsen en complete informatievoorziening. Aad was een liefhebber van de Nederlandse taal. Voor Ritsen betekende dat de hoogste graad van grammaticale perfectie. Maar Aad was ook een bladenmaker. Iemand die de juiste balans van artikelen in een blad wist te brengen, of het nu Ritsen was of een van zijn talrijke solo-producties, die hij in beperkte kring verspreid- Tekst en Bedrijf In 1995 begon hij zijn eigen bureau Tekst en Bedrijf. Ahold, en met name Albert Heijn, bleven zijn opdrachtgevers. Hij was betrokken bij het Ahold-jaarverslag, adviseerde Jef de Jager bij diens boek over de geschiedenis van Albert Heijn en Ahold, schreef speeches, maakte brochures en jaarverslagen voor de 0R. De vrijheid die het ondernemerschap met zich meebracht, beviel hem. Eind 1997 werd Aad ziek. Aanvankelijk leken de medische wetenschap en zijn onverzettelijkheid het te winnen van zijn ziekte. Hij knapte op, voelde zich een jaar lang weer goed genoeg om zijn werk, zijn sport en zijn rijke sociale leven op te pakken. Maar eind 1998 werd hij opnieuw ziek. Veel vrienden en collega's hebben hem gesteund in zijn ongelijke strijd. Velen hebben met hem gehoopt op een wonder dat niet kwam. Samen met zijn familie, vrienden en collega's namen wij op maandag 12 april afscheid van Aad die met zijn onmiskenbaar gevoel voor humor, zijn enorme talent en zijn creatieve taalgebruik zo'n groot stempel op Ritsen heeft gedrukt Het was een voorrecht met hem te mogen samenwerken. Verslagen namen wij op donderdag 11 maart kennis van het overlijden van onze collega Jokf. Rtjnierse-de Boer Na een kortstondig ziekbed heeft Joke afscheid moeten nemen van dit leven. Haar doorzettingsvermogen en wil om alles tot in de details perfect te doen zullen in onze herinnering blijven voortbestaan. Personeel Albert Heijn-filiaal 1425, Haarlemmerdijk, Amsterdam Met pijn in ons hart nemen wij afscheid van een waardige en enthousiaste collega, Jo Vrösch We zullen je vriendelijkheid en je hartelijkheid erg missen. Onze gedachten gaan uit naar familie en nabestaanden. Je collega's van Albert Heijn-filiaal 1074, Brunssum Gepensioneerden en oud-medewerkers De heer F.C. Blok (70) Albert Heijn Zaandam, 22 februari 1999 De heer AJ. de Wert (66) CS Eindhoven Best, 24 februari 1999 Mevrouw M.M. van Duuren-de Reus (74) Albert Heijn Rotterdam, 25 februari 1999 Mevrouw LA. de Jonge-Baay (78) Albert Heijn 'sGravenhage, 26 februari 1999 De heer S.C. Wijngaard (69) DC Zaandam Zaandam, 27 februari 1999 De heer T.C. van Fulpen (79) Albert Heijn Laren, 1 maart 1999 De heer J. Meijn (92) Albert Heijn Zaandam, 5 maart 1999 De heer W. Busch (67) Albert Heijn Zaandam, 14 maart 1999 Mevrouw D A.P. Apfel (62) Albert Heijn Almkerk, 15 maart 1999 De heer M. NurrEN (73) Albert Heijn Tilburg, 15 maart 1999 De heer F. Fritsma (70) Albert Heijn Emmeloord, 16 maart 1999 De heer P.C. Duerink (79) Albert Heijn Temeuzen, 27 maart 1999 U. ÏT Toen Air Miles zo'n viereneenhalf jaar ge leden begon, werd het bestedingsbedrag vastgesteld op f 25,-. Elke besteding van f 25,- leverde 1 Air Mile op. Door het enor me succes van Air Miles bleken de kosten van het spaarprogramma hoger dan aan vankelijk werd voorzien. Om het program ma ook in de toekomst aantrekkelijk te houden verhoogt Albert Heijn, net als V&D, het bestedingsbedrag vanaf 3 mei van dit jaar met vijf gulden naar f 30,-. Ook speelt geldontwaarding een rol bij de verhoging. 25 gulden omzet bij de start van Air Miles is iets anders dan 25 gulden vandaag de dag. Gall Gall en Etos verhogen nog niet mee. Op zaterdag 10 april jl. werd in het distri butiecentrum Pijnacker een middag geor ganiseerd voor parttimers van Albert Heijn die lonken naar de functie van ver koopmanager (VM). 44 Parttimers meld den zich aan. Een initiatief van cluster 113, Rotterdam en omstreken in samen werking met het DC. In het cluster is plaats voor zeker twintig verkoopma nagers in opleiding. In de regio wordt steeds actiever gezocht naar personeel. Philippine Hoeffhagel, één van de coördi natoren van deze dag, denkt dat er onder parttime medewerkers veel mensen te vinden zijn die carrière willen maken bij Albert Heijn. "Je moet ze alleen wel duide lijk maken wat Albert Heijn voor ze kan betekenen als werkgever én als opleider. Dat het interessant kan zijn om door te stromen. Vandaar deze middag." Met geïnteresseerde parttimers werden deze week selectiegesprekken gevoerd. Per 1 september beginnen de nieuwe VM's aan hun opleiding. Wim Huinder, directeur AH Winkelbedrijf en verantwoordelijk voor Communicatie, is uitgeroepen tot "Reclameman van het jaar 1998". De prijs werd dit jaar voor de 17de keer uitgereikt door het vakblad Nieuwstribune en het Genootschap van Reclame. Aansprekende namen gingen Huinder voor. Freddy Heineken kreeg de titel, maar ook Giep Franzen, de F van reclamebureau FHV/BBDO. Huinder kreeg de prijs voor de campagnes rond de introductie van de bonuskaart en de zo- mercampagne, maar ook voor 20 jaar con sistente reclame. In een kort commentaar zegt hij'Trots? Ja, en vereerd en dank baar naar Albert Heijn. Het is toch ook een beetje een oeuvreprijs. Met Albert Heijn hebben we natuurlijk vaker prijzen gekregen, maar het is voor het eerst dat ik zo'n persoonlijke prijs ontvang.' Vorige maand leerden leidinggevenden van het DC in Tilburg de betekenis van "Proef de dag". In AH-fïliaal 1521 in Til burg werden kregen ze de opdracht, onder leiding van een echte kok, een koud buffet klaar te maken. Om ook niet-winkelmen- sen kennis te laten maken met de AH-pay- off. Gewapend met boodschappenlijst en - mand werden de managers de winkel ingestuurd, om met die ingrediënten aan de slag te gaan. Het eindresultaat: prachti ge schotels met voortreffelijke lekkernij en. Daarna werd door de DC'ers flink van hun eigen koud buffet geproefd. Onder het genot van een bijpassend glas wijn.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 2