'Je geeft de klant telkens nieuwe ideeën mee' AH'er wordt 3e op songfestival Stemmen voor de OR: zin of onzin? 11 Franse regering onderscheidt AH-kaasinkoper Wim Baars Persoonlijk Kaaskoploper Pesto en pistache Op z'n kop Ahold Flitsen april 1999 ne. Ik dacht: ik ben vast één van de velen die zo'n onder scheiding krijgt. Maar het ging alleen om mij. Wat een eer.' De orde van de Mérite Agrico- le is de oudste, gespecialiseer de orde van verdienste in Frankrijk en dateert uit 1883. Het is een persoonlijke onder scheiding voor mensen, die een belangrijke bijdrage heb ben geleverd aan de Franse landbouw. Wim Baars kreeg de erespeld uit handen van Michel Heifer, de Franse land- bouwattaché in Nederland. Baars werd omschreven als een eerlijke, enthousiaste man, wiens ambitie en vak manschap overal worden ge respecteerd en gewaardeerd. Voordat Baars in 1986 inko per werd bij Albert Heijn, had hij zijn sporen al verdiend bij Miro als inkoper van verspro ducten en bij De Bijenkorf- waar hij in 1963 zijn carrière begon - als inkoper delicates sen. 'We hebben de afgelopen jaren bij Albert Heijn heel veel aan promotie gedaan van Franse vleeswaren, brood, wijnen en natuurlijk kazen. Het belang is groot. Albert Heijn heeft een marktaandeel van 45 procent in buitenland se kazen, waarvan zo'n 60 procent Franse kaas. Ja, wij zijn de kaaskoploper.' Toch is Franse kaas niet de enige groep waarvoor Baars zich met hart en ziel inzet. Ook de Engelse, de Deense en Zweedse kazen krijgen veel aandacht. 'En we zijn trend settend geweest met onze gei tenkazen en daarvoor met de gemalen kaassoorten. Je blijft constant bezig. Kaasjes met olijven, pistache of pesto, in de serie Crème d'Or, maar ook bak-geitenkaasjes en schapenkaas. Zo probeer je een traditioneel product als kaas telkens een nieuwe im puls te geven. In het najaar komen we met een spannen de promotie met kaas uit een land waarvan je het totaal niet verwacht, maar dat kan ik nog niet verklappen. Het gaat erom datje de klant tel kens weer nieuwe ideeën mee geeft.' Wim Baars, category manager Kaas en Eieren bij Albert Heijn kreeg in november vorig jaar een hoge Franse onderscheiding voor zijn verdienstelijke promotie van Fran se producten (kaas, vleeswaren, wijnen) in Nederland. Baars is een routinier, die al jaren de lekkerste dingen uit Frankrijk naar Nederland haalt. Wim Baars met erespeld: 'AH heeft een markt aandeel van 45 procent in bui tenlandse kazen' Sopexa, de Franse handelsaf deling waarmee Albert Heijn veel promoties doet, nam sa men met een groep leveran ciers de stap om Wim Baars voor te dragen bij de Franse regering. 'Ik werd compleet overvallen', zegt hij. 'Ik was in november in Parijs voor de levensmiddelenbeurs SIAL. Toen ik 's middags terug kwam in het hotel zag ik op eens mijn vrouw staan. Je schrikt, is er iets met de kin deren? Maar die kwamen ook aanlopen, en hun partners- stiekem waren ze door de or ganisatie overgevlogen. We werden naar het prachtige Hotel Saint James gebracht, waar een enorme delegatie stond te wachten met toe spraken, hapjes en champag- Marieke Niekerk, manager Opera tions bij AH Thuisservice: 'Natuurlijk ga ik stemmen. Ik vind dat we de mensen die zich voor de OR inzetten, serieus moeten ne men. De OR komt op voor het personeel. Het is toch belangrijk dat dat goed ge organiseerd is? De OR-verkiezin- gen leven hier wel. Dat is mede te danken aan de presentatie die ze hier laatst hebben gegeven. Daar door weet bijna iedereen hier nu hoe laagdrempelig de OR is wan neer er problemen of vragen zijn. Voor de nieuwe OR hoop ik weer op de juiste mensen, met de juiste kwaliteiten op de juiste plaats. Of ik lid ben van de vakbond? Nee. Bin nen Albert Heijn is de cultuur datje overal over kunt praten wanneer je ergens mee zit is prima geregeld.' Peter van Emmen, uitbener bij Meester 'Medezeggenschap is heel belang rijk. En medezeggenschap heb je via de OR. Ik ben zelf al zes of ze ven jaar OR-lid en ik stimuleer mijn collega's van harte om ook te gaan Op 21 april werden de OR-veriöezingen gehouden. Aan de vooravond hiervan peilden Flitsen de stemming en de verkiezingskoorts in het land. Sander Kesting, verkoopspecialist AH 1338 Amsterdam: 'Ik heb me een paar weken geleden opgegeven als filiaalcontactpersoon voor de OR. Ik moet ervoor gaan zorgen dat de informatie vanuit de OR in het filiaal stemmen. Dankzij de OR hebben we bij Meester sinds kort overieg- groepjes waarin medewerkers met elkaar kunnen praten, meeden ken met het be drijf. Nu zijn er van de ruim hon derd medewer kers al negentig die willen gaan stemmen. Prima toch? De reden dat ik ook lid ben van de vakbond is simpel: de CAO. Mocht er ooit iets misgaan, dan is het erg prettig om lid te zijn. En mensen die de vakbond onzin vin den, profiteren daar ook van.' Rein de Wit, BL ETOS 7358 in Hoorn: 'Zeker dat ik ga stemmen! Wij heb ben hier een verkoopster die lid is van de OR die al 2 zittingen heeft meegedraaid en wij willen graag dat ze voor de derde keer gekozen wordt. Waarom? Omdat ik het een goede zaak vind dat een verkoop ster, die over het algemeen minder kennis van zaken heeft dan bijvoor beeld een filiaal manager, in de OR zit. En alle vijf tien medewerkers hier gaan op haar stemmen. Bovendien stimuleren we ook de naburige filialen. Ja, het leeft hier enorm. Omdat onze Mieke in de OR zit, krijgen we hier regel matig post van de OR. En zo zitten wij bovenop het nieuws.' goed wordt ge communiceerd en andersom. Nog te vaak ver dwijnt informatie in de prullenbak zonder dat er kennis van is geno men. De band tussen OR en achter ban is veel te dun. In het filiaal is iedereen keihard bezig met zijn da gelijkse werk. Om de aandacht van de medewerkers te trekken moeten ze nog meer geprikkeld worden. Hoe dat moet? Misschien kunnen de campagnes nog wat swingender. De gemiddelde leeftijd in de win kels wordt steeds lager. Een stu dent van twintig wordt op een ande re manier geprikkeld dan iemand van vijftig. In de kantine zijn de 0R- verkiezingen het minst populaire ge spreksonderwerp. Ja, fk ga wel stemmen.' Daar stond ie. In de spots. AH'er Mark van Toor, verkoopma nager uit filiaal 1048 in Laren, op het nationale songfestival dat op 14 maart werd gehouden. Hij schreef de tekst van het nummer Dreams en begeleidde zangeres Jane Talany op gitaar. Dreams eindigde op de derde plek. Hoe reageerden de collega's? 'Toen ik hoorde dat we de fi- A1 op jonge leeftijd was Mark in de weer met toonladders en songteksten. Hij speelde in verschillende bandjes en schreef zélf de teksten. 'Het kan snel gaan' zegt hij. 'Een tijdje terug was ik met een vriend in onderhandeling met Sony. We moesten maar eens nadenken wat we met onze muziek wilden. Om te kijken hoe het publiek re ageert, hebben we toen een nummer ingestuurd naar het songfestival.' Het bleek een schot in de roos. Dreams, dat gezongen werd door Jane, eindigde als derde. De single is nu uit en in het na jaar volgt een cd.' nale hadden gehaald was het hier feest. In de kantine werd Dreams de hele dag ge draaid.' Mark's plotselinge succes heeft zijn leven op z'n kop gezet. Ik ga me de ko mende tijd nóg meer op de muziek storten. Dat betekent dat ik wat minder bij Albert Heijn ga werken. Mijn muzi kale carrière krijgt hier alle ruimte.'

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 11