Ahold nu 'big' in Big Apple Ahold-winst 1998 stijgt 29% naar f 1,2 miljard f Overname Pathmark! Magische grens van 1 miljard gulden doorbroken Magneet Investeren in nieuwe winkels Carrière maken inde winkel OMZET AHOLD STIJGT MET VIJFTIEN PROCENT IMHIUIinii SAH002000645 Flitsen Landelijk maart 1999 132 winkels omzet f 7,4 miljard 28.000 medewerkers Ahold maalde bij de presentatie van de jaarcijfers over 1998 meteen van de gelegenheid gebruik om een nieuwe overname in de VS aan te kondigen. Het gaat om Pathmark Stores, een supermarktketen met 132 supermarkten in de steden New York (Big Apple) en Philadelphia en de staten New Jersey en Long Island. De omzet van Pathmark in 1998 wordt geschat op f 7,4 miljard. Ahold betaalt f 3,5 miljard voor Pathmark. In 1996 Stop Shop, vorig jaar Giant-Landover en nu dus weer een grote overname door Ahold in de VS. En op nieuw een mooie. Bob Tobin, lid van de Raad van Bestuur en verantwoorde lijk voor de Ahold-operaties in de VS zegt: 'Met Pathmark krijgt Ahold een heleboel uit stekende locaties in de stad New York erbij. In één klap gaan we daar van zes naar zo'n honderd winkels. Met miljoenen klanten. Die gaan we perfect bedienen door veel winkels te vernieuwen, uit te breiden en daardoor de kwali teit te verhogen.' Dat hoeft Pathmark volgens Tobin niet in zijn eentje te doen: 'De an dere Ahold-supermarktketens zullen ook hun steentje bij dragen, zodat Pathmark ook met hun kennis en ervaring zijn voordeel kan doen.' Pathmark heeft een uitge breid assortiment met veel versproducten en daanaast ook een klantenservice in de winkel en typische Ameri kaanse diensten als een bank en videoverhuur. Lees verder op pagina 5. Klinkende cijfers en goede vooruitzichten. Dat kun je wel zeggen van de resultaten over 1998 die Ahold eerder deze maand bekendmaakte. De winst steeg met 29% en de omzet met 15%. Ook een lachende bestuursvoorzitter Cees van der Hoeven vond het een goed jaar en grapte: 'Melden we voor het eerst dat onze winst in guldens boven het miljard uitkomt, schaffen ze de gulden af voor de euro.' In Nederland steeg de omzet met 7% en het bedrijfsresul taat, de winst voor aftrek van belastingen, steeg zelfs met 11% naar f 671 miljoen. Daar uit valt op te maken dat er steeds meer winst uit de om zet gehaald wordt. Het markt aandeel van Albert Heijn steeg licht, dat van Etos en Gall Gall iets meer. Bij GVA steeg het bedrijfsresultaat aanzienlijk. In de Verenigde Staten had den alle werkmaatschappijen een aandeel in de winst, voor al Stop Shop en Tops deden het goed. Het bedrijfsresul taat steeg met 24% naar 713 miljoen. In het vierde kwartaal van 1998 telden voor het eerst ook de resulta ten van Giant-Landover mee. Ook de nieuwe Giant-winkels droegen dus bij aan de winst. Bij de Europese werkmaat schappijen in Tsjechië, Polen, Portugal en Spanje stegen zo wel de omzet als het bedrijfs resultaat met 20%. Vooral de Portugese ketens Pingo Doce en Feira Nova deden het erg goed. In Tsjechië en Polen maakt Ahold nog geen winst, daar wordt nog volop geïnves- 56e jaargang nummer 3 maart 1999 Deze maand Nieuws: De Tuinen gaat nieuwe formule breed brengen, pagina 3 Interview: Han Willemse, directeur AH Logistiek, pagina 4 Populair: De Chinese klantenkaart van TOPS, pagina 5 Brandstof: Shoppen én tanken bij Giant, pagina 5 Opmerkelijk: Café wordt AH tijdens carnaval, pagina 9 OR-Verkiezing: Waar gaat het om? pagina 10 Jarig: De AH-Bonus- 1 kaart wordt nog aan- 1 trekkelijker, pagina 11 The making of... Flitsen op bezoek bij Meester in Wijhe, i pagina 12 pag. 6 en 7. teerd in nieuwe winkels. In Latijns-Amerika had het Bra ziliaanse Bompre^o een sterk gestegen aandeel in het be drijfsresultaat. Wat ook een flinke duit in het zakje deed, was het feit dat Disco in Argentinië sinds het vierde kwartaal meetelde in de re sultaten. Bij het Chileense Santa Isabel werd nog een licht verlies gelezen. In totaal steeg het bedrijfsresultaat in dit werelddeel met 72%. In Azië maakt Ahold door in vesteringen in nieuwe win kels en distributiecentra ook nog geen winst, maar opval lend is wel dat de omzet in lokale valuta belangrijk is ge stegen. In 2000 wil Ahold ook daar uit de verliezen zijn. Voor 1999 verwacht de Raad van Bestuur dat de omzet en het bedrijfsresultaat belang rijk zullen stijgen. Nieuwsblad voor de medewerkers van Koninklijke Ahold NV Proeven, dat deden de klanten van Albert Heijn de afgelopen maand volop. Ze maakten kennis met de smaak van biologische producten tijdens een groots opgezette winkelactie. 'Proef de dag' is de nieuwe slogan. Maar dat wil niet zeggen dat AH voortaan niet meer op de kleintjes let! Lees meer over 'Proef de Dag' op pagina 9 en AH's Biologische Weken op pagina 3.

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 1