ron^ Jarige AH-Bonuskaart wordt nog aantrekkelijker Biologisch logisch? 11 Goed, beter, best Kortingen Gedrag Kerstkaarten 9 Ahold Flitsen maart 1999 Afgelopen november maakten de filiaalmanagers van Gall Gall al kennis met de nieuwe beleidsdoelstellingen en strategie voor de komende jaren. Op de onlangs gehouden regiodagen passeerden de belangrijkste pijlers van de missie: Mensen laten genieten van lekker eten en drinken, nogmaals, maar nu op lokaal niveau. Daarnaast was er de uitslag van een filiaal-enquête. 'Eigenlijk gaf de aanwezigheid van het voltallige manage mentteam al aan dat de regio dagen een belangrijk platform zijn om het beleid te "fine tu- nen" en de neuzen dezelfde kant op te krijgen,' meldt fili aalmanager Wim van Brug gen, vanuit Gall Gall 7071 in Amsterdam. Om te onderzoe ken of de beleidsvisie van het hoofdkantoor overeenkomt met die in de winkel, werd in alle filialen een uitgebreide enquête gehouden. 'We kon den aangeven wat in onze ogen de belangrijkste pijlers zijn om onze missie succesvol uit te dragen,' zegt Willem Roosingh, filiaalmanager Gall Gall 6546 in de hoofdstad. De uitslag van de enquête was duidelijk. 'In het hele land vinden we dat "de winkelme dewerker" een cruciale rol speelt in het succes van onze missie.' Die moet vakkundig en servicegericht zijn en de klant niet alleen op het gebied van dranken kunnen advise ren,' zegt Willem. 'Met het op voeren van een rollenspel heb ben we met onze vakgroep het belang van goed personeel duidelijk gemaakt.' Gerard Jongens (biologische zuivelboer uit Starnmeer) 'Ik heb al meer dan tien jaar een biologische melkveehouderij en ben er echt van overtuigd dat het het Naast de uitslag van de en quête, was er nog de intro ductie van de nieuwe stimu leringsslogan "Goed, Beter, Best". 'Willen we waarmaken wat we beloven, dan zullen we elkaar constant scherp moeten houden,' aldus van Bruggen. 'De kwaliteit van onze verkopers en het winkel beeld zijn daarbij van groot belang. Door elkaar constant te informeren over uitbrei ding, inhoud en achtergrond van het assortiment, zal de kwaliteit en vakkennis in de winkel verder toenemen.' In week 7 bestond de AH-Bonuskaart precies één jaar. Inmid dels zijn er zo'n 3,5 miljoen kaarten uitgegeven, gaat 82% van de omzet via de kaart en nemen de Bonuskaart-activiteiten toe. Kortom, de doelen voor het eerste jaar zijn bereikt en de Bo nuskaart gaat door. Flitsen blikt terug én vooruit. 'Om het hoofddoel te berei ken, klantenbinding en ver groting van de bestedingen, moesten we allereerst zorgen Biologische producten waren de afgelo pen maand onderwerp van gesprek. AH organiseerde Biologische Weken en liet klanten kennismaken met en proeven van de smaak van biologisch. Is de door braak van biologisch in zicht? heerlijk. Via de bijlage in AllerHande en uit eigen nieuwsgierigheid wist ik al het nodige over biologisch. Of ik geloof in het succes van biolo gisch? Reken maar!' Dick Hylkema (directeur belan genbehartiging Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie, Haarlem) 'Wij behartigen de belangen van zo'n 13.000 boeren in West-Neder land. Nu boert welzijn van mens, dier en milieu ten goede komt. Maar het is niet een voudig om het hoofd boven water te houden. Ik gebruik geen chemische bestrijdingsmiddelen en kunstmest, ik kan minder koeien per hectare houden en het is voor mij veel be werkelijker om mijn weiden in con ditie te houden. Kortom: meer werk, meer kos ten. Afnemers en consumenten moeten dat in zien en bereid zijn een hogere, maar realistische prijs te betalen voor biologisch kwa liteitsproducten.' Wanda Nienoord (verkoopspecia list AGF-afdeling AH-filaal 1087, Rotterdam) 'We hebben in ons cluster een informatie-och tend gehad ter voorbereiding op de Biologische Weken van AH. Wij moeten tenslotte de klant over tuigen van de kwaliteit en de bijzon dere smaak van deze producten. Uit alle filialen waren medewerkers aanwezig om vragen te stellen en inspiratie op te doen voor de pre sentatie van het assortiment. Na tuurlijk hebben we ook zelf kunnen proeven. Vooral de yoghurt vond ik 1% biologisch, maar de interes se groeit. Duur- zame land- en tuinbouw staat bij ons hoog in het vaandel. Het initiatief van Albert Heijn om het biologische assorti ment sterk uitte breiden juichen wij dus toe. De hogere prijzen zijn on vermijdelijk. Een biologische boer heeft aanzienlijk meer werk, dus meer kosten dan zijn 'reguliere' col lega. Die meerprijs moet door de markt betaald worden. We gaan voor onze biologische leden een apart platform oprichten om hun belangen beter te kunnen beharti gen. Een tijdelijk project, totdat bio logisch volledig is ingeburgerd.' dat mensen de kaart in hun bezit kregen, én gebruiken,' vertelt Erik Visser, projectma nager Bonuskaart. 'En dat is gelukt door alle aanbiedin gen op de kaart te brengen, stands in de winkels te zetten met informatie over de Bo nuskaart en vervolgens het winkelpersoneel bij het afre kenen de aandacht op de kaart te laten vestigen.' joen uitgegeven kaarten er zo'n 3,2 miljoen actief wor den gebruikt. Wat heeft de Bonuskaart ook alweer te bieden? 'Allereerst natuurlijk de kortingen. Iedere week krijgt de Albert Heijn-klant met een kaart korting op honderden pro ducten. Bovendien wordt bij elke 10,- besteed aan bood schappen een bonuspunt op de kaart bijgeschreven, waar mee voor bijvoorbeeld bestek en kristal kan worden ge spaard.' Uit de resultaten bleek dit een te beperkte keu ze te zijn. 'Vóór de zomer zul len er meer aantrekkelijke spaardoelen komen,' weet Erik Visser te melden. Zeker is dat van de 3,5 mil- 'Gunstig, want elke aankoop wordt geregistreerd en zo krijgen we een beeld van het gedrag van de klant,' vertelt Erik. 'Met de gegevens die we van de klant hebben, kunnen we intern veel analyseren en de effecten van promoties be kijken. We gaan ook door met het organiseren van acti viteiten, gericht op groepen klanten met dezelfde eigen schappen. Mailings zijn daarbij een pri ma communicatiemiddel. Vo rig jaar bijvoorbeeld hebben we aan 275.000 goede klan ten kerstkaarten gestuurd. En met kerst hielden we in tien filialen een kerstmarkt waar de beste klanten waren uitge nodigd en waar ze onder an dere recepten konden proe ven uit AllerHande. Mensen ervoeren dat als zeer positief.' De AH-Bonuskaart bestaat één jaar. Voor de zomer zullen er meer aantrekke lijke spaardoelen komen. (Op de foto: Fred van den Dungen, AH 1314) Winnie de Jong (hoofd Consument en Kwaliteit CBL, Leidschendam) 'Het Centraal Bureau Levensmidde lenhandel, waar ook Albert Heijn lid van is, is al een aantal jaren bezig de verkoop van biologische pro ducten op de winkelvloer te sti muleren. Daartoe ondertekende het CBL al in 1996 het "Appèl groen licht voor de bio logische landbouw". Sindsdien is de aandacht voor bio logische producten flink aan het stijgen. Ook proberen wij de be kendheid van biologische produc ten te vergroten, samen met de stichting Bioprom verzorgen wij de monstraties en promoties in de win kels. De consument moet een steuntje in de mg krijgen. Uitgangs punt voor het succes is dat de prij zen ook gaan dalen en meer in de buurt van reguliere producten ko men.'

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 11