Dit zijn de punten waar het om gaat! NEmezitjêÊfl ptmI nieuws 10 OR-AH Winkelbedrijf OR-Support (11 zetels) OR-GVA (15 zetels) ORJamin (11 zetels) OR-Gall Gall OR-Etos OR-Marvelo OR-De Tuinen (7 zetels) OR-Ter Huume OR-Primarkt OR-Meester/Vers Vlees Organisatie (WO) Ahold Flitsen maart 1995 onder verantwoordelijkheid van de CENTRALE ONDERNEMINGSRAAD AH0LD Op 21 april wordt de nieuwe bezetting van twaalf ondernemingsraden gekozen door de Ahold medewerkers. DOOR JOU DUS. De taak van de OR wordt best ingewikkeld. Elke OR heeft de invoering van participatie op de werkvloer op z'n bordje. Daarnaast heeft el ke OR voortaan een stem in de strategische keuzes waarover de bestuurder wikt en weegt. Als je wilt weten wat er de komende 2 a 3 jaar bij jou in het bedrijf speelt - en dus: waarover jouw OR gaat meepraten - kijk dan in dit overzicht. Dan weet je waarom je gaat stemmen. Vaste prik voor alle OR'en: 1. Participatie op de werkvloer: de OR'en zijn initiatiefnemers en ondersteuners. 2. De nieuwe winstdelingsregeling (per werkmaatschappij): de OR'en schuiven aan aan de onderhandelingstafel. (17 zetels: 10 voor winkels, 5 voor DG's en 2 voorHK) De OR'en van Sales Services, Distributie (plus AH- Thuisservice) en een gedeelte van het AH-hoofdkantoor vormen vanaf 21 april één OR: OR Winkelbedrijf. Lees hier wat Sales Services en Distributie 'meenemen' in het gezamenlijke programma. Winkels - Er werken ongeveer 50.000 AH-medewerkers in de winkel! In een tijd van automatisering en zakelijkheid houdt de nieuwe OR het menselijk aspect daarom scherp in het oog. - Door automatisering gaat straks het bestellen in de winkel anders. Er komen uren vrij! De OR is ervóór dat die uren worden gebruikt voor kwaliteit in de winkel en de kwaliteit van het werk. - De nieuwe OR praat mee over een nieuwe sociaal beleid. Onder meer staat de opvolger van de RSG- regeling op de agenda. Distributie - In de DC's krijgen alle medewerkers tot en met schaal 12 een nieuwe functie-indeling. Die klus is ongeveer in het najaar geklaard. De nieuwe OR-leden zijn alert op een rechtvaardige en praktische invulling van de functies. - Liefhebbers van het politieke spel opgelet: vanuit vier AH-culturen wordt één OR samengesteld. De OR- leden vanuit het DC zijn klaar voor een brede kijk op de organisatie. - In het najaarsoverleg (ter voorbereiding van de CAO- besprekingen) komen 'roosters' aan de orde, maar ook de vraag 'wat te doen met de Regeling Seniorendagen?'. De OR-leden schuiven aan bij bestuurder en vakbonden en koppelen terug naar de werkvloer. De OR-Support is samengevoegd uit het hoofdkantoor- deel dat serviceverlenend werkt voor de AH-organisatie (OR-HK) en OR-Vastgoed. - Verdere flexibilisering van het werk komt aan de orde. - De OR denkt mee bij de voorbereiding van een nieuwe sociale regeling (opvolger RSG). - Mogelijk komen er meer servicetaken voor de Supportgroep, die vooral gericht zullen zijn op de werkmaatschappijen. De OR-leden zijn alert op eventuele organisatorische veranderingen en de gevolgen daarvan voor personen. - De OR let op bij de uitvoering van het Arbo-jaarplan. De OR besteedt de komende jaren extra aandacht aan onder meer RSI (muisarm) en ziekteverzuim. - Er blijven veel vragen die zich beperken tot maar een deel van Support. De nieuwe OR-leden willen ook die vraagstukken te lijf gaan. - De OR-leden toetsten elk onderdeeltje van het Jaarplan, zoals sociaal beleid, missie en PR. - GVA 2005 is een plan waarin staat hoe GVA er in 2005 uit moet zien. Er worden doelen in benoemd en de GVA-werkwijze. In 2001 is het eerste deel, dat bestaat uit 69 grote en kleine projecten, afgerond. Met elk project denkt een OR-commissie mee. - Meedenken, dat kost tijd en energie! De nieuwe OR onderhandelt met de bestuurder over de tijd die voor OR-werk wordt vrijgemaakt. De OR gaat voor 20%! Van der Spek (onderdeel GVA) - De OR-Van der Spek wordt opgeheven. In de OR van GVA worden vijf plaatsen gereserveerd voor Van der Spek'ers. Let op: zij krijgen daarmee een andere gesprekspartner: de GVA-directie! - Jamin gaat bouwen! Een sterke OR helpt daarbij. Wie krijgt jouw steun? Tip: let op teamwerkers en doorzetters die inzet en enthousiasme uitstralen, objectief, flexibel en loyaal zijn én hun mening kenbaar maken aan baas en collega's. (13 zetels) - De nieuwe OR-leden hebben een edele taak: Gall Gall blijft zich onderscheiden van de concurrentie en de OR werkt (kritisch) mee aan die ontwikkeling. Gall Gall automatiseert. De OR let op de bits bytes vanuit het oogpunt van de medewerker. (7 zetels) - De OR-leden krijgen het druk met de op handen zijnde samenvoeging van Etos, De Tuinen en PragmaCare. Ook op het programma staat - De OR gaat (mede) vormgeven aan een leeftijdsbewust personeelsbeleid, - gaat aan de slag met de resultaten van de werkdruk-enquête, - en denkt mee over automatisering. (9 zetels) - SWING is het nog jonge Marvelo-systeem van zelfsturende groepen. De nieuwe OR volgt de ontwikkeling ervan. De afspraak met de bestuurder 'Kwaliteit van de Arbeid' zorgt daarbij voor houvast. - Net als bij Etos staan bij de nieuwe OR van De Tuinen de voordelen en gevolgen van de samenwerking tussen De Tuinen, Etos en PragmaCare hoog op de agenda. - De Ter Huurne-winkels aan de Duitse grens werken aan hun formule, de OR houdt Arbo-aspecten in het vizier. - Veranderen in Nederland en Duitsland de openingstijden? De nieuwe OR-leden praten mee over de gevolgen voor medewerkers. (8 zetels) (7 zetels) op hun OR-stoel zitten. Belangrijke actiepunten: - Het opzetten van een commissie 'Veiligheid, Gezondheid en Milieu'. - Enquête onder de bakkers. (15 zetels: 7 voor Meester, 7 voor WO, 1 voor Nistria) Meester, Nistria en WO hebben met ingang van 21 april één OR: OR Meester/WO. De nieuwe OR richt zich op het strategisch beleid van alle drie bedrijven. Een deel van het OR-werk blijft gericht op het eigen bedrijf. Hieronder kun je lezen wat dat betekent. Meester - De 7 OR-leden van Meester hebben een missie: Meesterianen mobiliseren om mee te denken over arbeidsvoorwaarden, arbeidsverhoudingen, vakantieregelingen, overwerk etcetera. De OR stelt: 'Je moet er zelf over willen nadenken; het is tenslotte éénderde van je dagelijks leven.' - De 7 van Meester hebben een coördinerende taak, zodat besluiten van verschillende afdelingen op elkaar worden afgestemd. - De OR-leden van Meester gaan een analyse maken over de toekomstperspectieven van Meester op korte en langere termijn. WO - De ploegendienst gaat van start. Voor de nieuwe OR is het volgen van deze en andere organisatie veranderingen (zoals specialisatie) een hoofdtaak. Deze OR bestaat sinds augustus 1997. Om praktische redenen blijven de huidige leden de komende drie jaar

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 10