December hoogtepunt in wild en gevogelte verkoop Toptalent klaargestoomd voor internationale baan HOGERE MAXIMUMBEDRAGEN IN AHOLD-SPAARREGEUNGEN Albert Heijn op jacht voor wildklanten LET OP! BUITENLAND KIP KOOKBOEK Ahold 'scout' voor buitenlandse winkels SPAREN OF NETTO UITKEREN? GRONDIG Herman van der Kuilen bij het wildassortiment in het Albert Heijn- filiaal op het Gelderlandplein in Amsterdam Met ingang van volgend jaar worden de maximumbe dragen in de spaarregelingen gewijzigd. In 1999 mag je maximaal f 1.706,- als spaarloon sparen uit je bru tosalaris. Dat was f 1.670,-. Als je in 1998 al het maximum bedrag liet inhouden en je wilt dat voor 1999 blijven doen, hoef je geen actie te onderne men. Het salarissysteem houdt automatisch het nieuwe, hoge re spaarbedrag in. Via de pre miespaarregeling spaar je uit je nettosalaris. Dit jaar legde Ahold daar als premie maxi maal f 1.114,- bij. Dit maxi mum wordt in 1999 f 1138,-. In de tabel hiernaast kun je zien welke spaarpremie je ont vangt bij verschillende spaarbe- dragen. Spaarbedrag Spaarpremie per jaar bij fulltime werktijd f 538,- f 284,50 f 1.077,- f 569,- f 1.617,- f 682,80 f 2.156,- f 796,60 f 2.695,- f 853,50 f 3.235,- f 910,40 f 3.774,- f 967,30 f 4.313,- f 1.024,20 f 4.853,- f 1.081,10 f 5.392,- f 1.138,- Bij tussenliggende spaarbe- dragen gelden tussenliggende spaarpremies. Ben je parttimer? Dan ontvang je een spaarpre mie die in verhouding staat tot het aantal uren dat je hebt ge werkt. Dit is ook het geval als je in de loop van het jaar in dienst bent getreden. Bij het ter perse gaan van dit Flitsen-nummer waren de wet telijke maximumbedragen nog niet officieel. Veranderingen zijn echter niet waarschijnlijk. Eventuele wijzigingen publice ren we in het januarinummer. Wie de afgelopen maanden de koeling in de AH- supermarkt verkende, zal ongetwijfeld zijn gestuit op hertebiefstukjes en hazerug. Het is duidelijk: het jachtseizoen is begonnen en wild en gevogelte staan deze dagen weer uitgebreid op de menukaar- ten.Uitgebreider zelfs dan in voorgaande jaren. hoen), licht verteerbaar en snel te bereiden. Om die populariteit te onderstrepen, introduceerde Albert Heijn in week 50 het Kip Nederlanders eten steeds meer wild. In 1994 was dat nog 5,5 miljoen kilo. In 1997 was de to tale consumptie al gestegen tot 9 miljoen. Ook Albert Heijn pikt die trend op. In de winkels liggen naast de 'ingeburgerde' hertebiefstuk, konijnebout en hazerug, bijvoorbeeld ook springbok, struisvogel, duif en fazant. Wouter Meijerink, AH's category manager Wild Gevo gelte, begrijpt de groeiende be langstelling voor deze vlees soorten wel. 'Het zijn hele ande re smaken. Smaken die passen bij het seizoen. Steviger en ka raktervoller. Een vooroordeel waar we langzaam van af raken is dat wild bereiden heel veel tijd kost. Natuurlijk kun je van haas een heerlijk stoofpotje ma ken, maar hertebiefstukjes, springboksteak en struisvogel biefstuk bijvoorbeeld bereid je net als gewone biefstuk. In onze folder zeggen we tegen de klant: als u een biefstukje kunt bakken, kunt u ook een wild- menu maken. Dat besef dringt nu door.' Ongeveer 85 procent van al het wild in de Nederlandse winkels en restaurants komt uit het buitenland. Albert Heijn haalt al zijn wild van buiten de lands grenzen. Hert uit Schotland, springbok uit Zuid-Afrika, fa zant uit Engeland, haas uit Ar gentinië. Meijerink: 'De aantal len die wij nodig hebben, jaagt men in onze bossen niet bij el kaar. Om kwaliteit en aanbod te garanderen komt een klein deel van het wild van farms, bijvoorbeeld struisvogel. Het overgrote deel, zoals de eerder genoemde herten, springbokken en fazanten zijn echt wild. Daarom kan de keus in de win kel wel eens wisselen.' De populariteit van gevogelte is al langer bekend. Gevogelte is, zeker als het gaat om de 'witte' soorten (kip, kalkoen, parel- (en ander gevogelte) boek. Het vijfde eetboek in de reeks waar mee Albert Heijn de klant dit keer wil inspireren en advise ren over koken met kip, kal koen, parelhoen, eend, kwartel en duif. Meer dan ze ventig recepten staan erin, voorzien van wijnadvies en ingedeeld in drie ca tegorieën: 10-20 mi nuten, 20-30 minu ten en meer dan 35 minuten voor de ech te 'die hards'. In de meeste werkmaatschappijen binnen Ahold bestaat de Ahold Spaarloonregeling. Door te sparen vanuit je bruto-salaris kunnen medewerkers een belastingvoordeel behalen. Veel medewerkers weten echter niet dat ditzelfde belastingvoordeel ook direct uit de Ahold-winstuitkering te verkrijgen is (uiteraard alleen bij de werk maatschappijen waar de Ahold-winstdelingsregeling wordt toege past). Het grootste verschil zit 'm in het volgende: bij spaarloon staat je spaarsaldo vier jaar vast; de netto-winstuitkering ontvang je elk jaar (in december). In het eerste geval kies je echt voor spa ren, in het tweede geval is het belastingvoordeel direct besteed baar. Als je niet meedoet aan de spaarloonregeling ontvang je het belastingvoordeel automatisch via de winstuitkering. Daar hoef je dus niets voor te doen. Voor dit jaar is de uitbetaling van de winstuitkering al geregeld. Volgend jaar kun je eventueel op nieuw je keuze maken voor spaarloon of netto-winstuitkering. Kijk voor meer informatie op het publicatiebord of bel voor vragen met de afdeling Frontoffice van het Pen sioenfonds, tel. 075-6592704/2707 of de afdeling Sociale Zaken tel. 075 6595676. 'Fast track' staat voor 'snelle route'. Bij Albert Heijn volgen drie buitenlandse Ahoid-medewerkers een praktijkstage die hen in anderhalf jaar tijd klaarstoom! voor een topbaan bij Ahold: nee, niet in Nederland. Ze gaan werken in het land waar ze zijn opgegroeid. Jade Wang is één van de in to taal drie fast trackers. Ze is su per-internationaal van huis uit. Haar ouders zijn Chinees, haar man Portugees en ze is opge groeid met de 'salsa' - in het warme Braziüë. Vorige maand trof je haar aan tussen de schappen van het AH-filiaal aan de Vermiljoenweg in Zaan dam. Met haar Albert Heijn-jas aan werd ze natuurlijk vaak aangesproken, wat goed was voor haar talen, en voor één zin in het bijzonder: "Ik spreek geen Nederlands; een moment je." Tot maart leert ze hoe de retail werkt in een modern be drijf als Albert Heijn. "Ik ben in het najaar begonnen in het dis tributiecentrum," meldt ze, in het Engels. "Oólc heel interes sant. Het systeem Vandaag voor Morgen is totaal anders dan wat ik ken in Brazilië." Ja de had daar een eigen import- bedrijf en kwam regelmatig in de magazijnen van haar klan ten. Ahold vond haar toen zij stu deerde aan universiteit Nijen- rode. Ook haar collega's Patri cia Sharma (Singapore) en Shu- anghu Zhou (Shanghai) hebben een studiehoofd en jaren erva ring in het bedrijfsleven van hun land. Na haar stage in Ne derland volgen meer lessen in de retail bij BI-LO in Amerika. Jade sluit haar 'fast track' af in het land waar ze zich uiteinde lijk voor Ahold weer zal vesti gen: 'Brazil'. Supermarktmanager Wies Hendriks en jade Wang. De laatste leert het vak bij Albert Heijn

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 9