4- Wat zijn de verwachtingen voor het laatste jaar van de eeuw? -AHOLD FLITSEN DECEMBER 1998 Rondj e directeuren Einde van het jaar. Flitsen belde met de directeuren van Ahold's werkmaatschappijen in Nederland. Wat waren de hoogtepunten in 1998? Marvelo: Teun Winkel 'In 1998 zijn we begonnen met SWING, Samenwerken in Nieu we Groepen, een variant op zelfsturing. Mensen bepalen hun eigen planning, htm eigen pauzes. Het. levert meer betrok kenheid op. Verder zijn we heel trots op onze 136 nieuwe arti kelen. Verbeterde smaken, ver pakkingen, nieuwe soorten. Daardoor hebben we in licht da lende markten toch ons volume kunnen verhogen. In voor gaande jaren deden we niet meer dan 30 of 40 nieuwe artikelen. Zo'n exercitie vraagt wat van je medewerkers. Dan denk ik in 1998 ook aan de invoe ring van Flexit, een mil- lennium-proof software pakket dat ons goederen- beheer regelt. In 1999 wil len we nog beter bijdragen aan het succes van Albert Heijn. En dan met name op het gebied van koffie, thee en wijn, zonder de andere pro ductgroepen te vergeten. Meer nieuwe producten, sneller in noveren, beter marktonderzoek. En we gaan op zoek naar Euro pese activiteiten binnen Ahold. Tenslotte gaan we onze Interne Service Afdeling verder uitbou wen. Da's een team dat overal snel en flexibel inzetbaar is.' tegelijkertijd ook conse quent keuzes hebben ge maakt. Vooral op het ge bied van ons assortiment. Voor 1999 is groei het motto. Da's lekker, want we hebben de laatste jaren alleen maar schoon schip gemaakt. Er zullen veel nieuwe winkels opengaan. In de eer ste vijf maanden in ieder geval acht. En verder zal ook de identieke groei toenemen. Da's de groei die we behalen met de huidige winkels. Dat doen we doordat we de ken nis benutten die we hebben van de klant en van nieuwe produc ten, die je alleen vindt bij De Tuinen. En natuurlijk ook door het enthousiasme en de inzet van de mensen in de winkels. Laten we die niet vergeten.' fors aan de gang met champag ne. En we komen met een lang lopende actie onder de titel Vin du Siècle.' Gaii Gaii: Jeroen Smits 'Het meest direct aanwijsbare hoogtepunt is natuurlijk de ope ning van de winkel in Amstel veen. Ons paradepaardje. Structureler is echter dat 1998 een keerpunt is in resultaat en omzet van De Tuinen. Plat ge zegd: het gaat goed. Dat komt doordat we consequent hebben geloofd in onze formule, maar 'De ombouw van de veertien Klerks-winkels was belangrijk. Eén daarvan is een Gall Gall Exclusief geworden in Wasse naar. De 'Exclusief-winkels zijn stuk voor stuk hoogtepuntjes. We hebben er nu vier, waarvan één franchiser. Verder zijn we dit jaar begonnen met de Gall Gall Compact, een nieuwe slijtersformu le, een slijterij op 45 vierkante meter. Da's iets wat we gaan uit bouwen in 1999. Zes slijterijen van AH gaan ook onder Gall Gall-vlag verder. Dan het DC in Pijn- acker. Een hele ver betering ten opzichte van ons oude distributie centrum in Zoeterwoude. En waar we ons in 1998 mee hebben onderschei den was de Gallerij der Groten actie. Echt een actie waarmee we ons als hoogwaardige wijn verkoper hebben geprofileerd. 1999 wordt voor ons een be langrijk jaar. Het feestjaar van de eeuw. En bij feest horen wij. Ik denk dat elk moment een bij zonder moment wordt in '99 en dus zo wordt gevierd. We gaan Het was voor ons een jaar met twee gezichten. Ten eerste de reorganisatie waarbij we 59 winkels hebben moeten sluiten. Pijnlijk natuurlijk. Maar niet voor niets, want in de tweede helft van 1998 zagen we een breuk in de omzetontwikkeling. Eindelijk groeide de omzet weer. Het lijkt erop dat we ons formuleprobleem hebben opge lost. Dat komt mede door de aanpak met lokale modules, waardoor we de juiste Jamin op de juiste plek kunnen zetten. We hebben nu twintig winkels volgens die modules omge bouwd. In 1999 gaan we er mee verder. Net zoals we blijven werken aan voorzichtige resul- taatgroei. We gaan verder heel veel leuke dingen aan het as sortiment toevoegen en, dat is wel de mooiste constatering na zo'n hectisch jaar: we durven weer te kijken naar expansie. Voorzichtig hoor, dat wel.' I* gva: Gerard van Breen 'Het jaar van de recordomzet. We doen zo'n acht procent meer. Dat is vooral te danken aan de enorme groei in vers. Daarbinnen groeide vooral het Vers-topper-concept, dat we met Meester en Nistria hebben ontwikkeld. Wat ook in 1998 een belangrijke stap is geweest, is het plan GVA 2005. Alle twintig managers hebben hun visie op de toekomst voor de markt en GVA in een plan vast gelegd. Dat is bij ons niet eer- Albert Heijn: Ronald van Solt Vers Vlees.Organisatie, Meester: Henk Sterk der zo gedaan. Verder zijn in 1998 Van der Spek en GVA nauwer gaan samenwerken, vooral op het gebied van inkoop en logistiek. Als we het hebben over logistiek, denk ik ook aan het integreren van de goederen stromen en de informatiestro men. Daar zijn we dit jaar mee begonnen, maar we gaan dat in '99 sterk uitbreiden. Voor 1999 verwachten we verder een ster ke groei van Gebis: het electro- nisch bestelsysteem van GVA onder Windows. Echt state of the art. Tenslotte wordt in 1999 ook onze intemet-site ver nieuwd en uitgebreid met rele vante info voor onze klanten.' "Bij 1998 moeten we vooral den ken aan de overname van Le Drugstore en de opening van de eerste Etos Store in Leids- chendam. Dat waren hoog tepunten. In 1999 gaan we verder met de integratie van Le Drugstore, één is er dit jaar al omgebouwd, en we gaan de tweede Etos Store openen in Den Bosch. Etos verandert van een single format naar een multi format bedrijf. We gaan de formule uitrollen naai" een 500 vierkante me ter variant. Voor 1999 ver der als belangrijk punt: de bouw van ons nieuwe kantoor en nieu we DC in Zaandam aan het ein de van het jaar, de reductie van out of stock en de voortgaande integratie van De Tuinen, Etos en Pragmacare.' 'Het franchise-omzetpatroon was grillig, vanwege de zomer die ons in de steek liet. Voor ons altijd een belangrijke perio de. Onze franchisewinkels heb ben desondanks het plan ge haald. Verder is me opgevallen dat er een grote bereidheid was bij de ondernemers om te inves teren. De organisatie is uitge komen op veertig remodelingen en vier relokaties. Zestig pro cent heeft nu een volledig nieuw winkelbeeld. In 1999 gaan we naar tachtig procent. Onze ambitie is vijftig procent harder groeien dan de markt. Verder wordt in '99 de Nieuwe Mededingingswet echt belang rijk en op basis daarvan moeten we het contract aanpassen. Dat is al sinds 1983 ongewij zigd. Kijkend naar Pri- markt: we zijn klaar met het valideren en betrouw baar maken van de j systemen. In de 2e helft van dit jaar heeft de Primarkt- omzet een positieve wending genomen. Voor 1999 een paar winkels erbij, hoop ik. Den Toom: er ligt een plan voor een heel nieuw Koopcen trum. Ingrijpend. In 1999 moet dat nog wat instan ties passeren.' 'Over Meester: we zijn in 1998 op de ingezette weg verderge gaan. Innoveren, hoge kwaliteit en concurrerende prijzen. Dat heeft geleid tot meer differen tiatie, nieuwe producten, nieuwe worpen, maar ook voorgesneden vis. Verder werden we in 1998 opge schrikt door brand in de frituurlijn. Door de fan tastische inzet van de me dewerkers zijn de uitleve ringen nauwelijks onder druk komen te staan. De resultaten van '98 zijn be ter dan '97, maar blijven achter bij de plannen. Voor Nistria: de resulta ten ontwikkelen zich goed, mede door de gesta ge groei van VersTopper, het voor GVA ontwikkelde private verslabel. WO tenslotte, een jaar met veranderingen ten ein de de organisatie beter klaar te maken voor de toekomst. De in grijpendste is de aangekondig de sluiting van CS Eindhoven en het langer gaan werken in Groenlo en Zaandam. Ook bij WO een zwaar incident: de ammoniaklekkage. Maar ook hier is de schade beperkt geble ven door snel en goed ingrijpen van de medewerkers. Ongeloof lijk, dag en nacht is er toen ge werkt. Verder was belangrijk: de sy nergie tussen de drie bedrijven. In 1999 verwacht ik dat de pro jecten daadwerkelijk resultaat gaan opleveren, die AH en GVA verder doen groeien in vlees en vleeswaren.' '1998 was het jaar van de Bo nus-kaart introductie. In enige weken tijd werden ruim 3 mil joen bonus-kaarthouders inge schreven. Het woord 'Bonus kaart' staat inmiddels syno niem voor een klantenkaart. Dankzij het sleutelhanger-prin cipe hebben we al vele duizen den sleutelbossen weten terug te bezorgen. In de tweede helft van het jaar zijn we begonnen met bijzondere aanbiedingen voor aparte klantengroepen. In 1999 gaan we door met het versterken van ons kwaliteits imago. Vooral door het iedere dag opnieuw te bewijzen. Met nog betere producten, nog aan genamere winkels en bovenal nog professioneler personeel. De hedendaagse klant stelt dui delijk zijn of haar eisen. Men wil en kan meestal best wat meer betalen (anders was AH immers niet de grootste kruide nier), maar daar moet wel iede re dag, herkenbare kwaliteit te genover staan. We zullen dat met elkaar weer naar een hoger niveau brengen.'

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 4