LE BEAUJOLAIS EST ARRIVE Utrechtse AH'ers de straat op voor medewerkers en dit vinden onze inkopers ervan i Etos gaat VW Beetle weggeven MCHEL POLDERMAN: WILLEM OOSTERWIJK: HAMS BOOTSMA: Surpriseweken naderen hoogtepunt MEDEWERKERS Unieke wervingsactie levert tachtig nieuwe mensen op KOFFIE EN KOEK Md AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1998 Michel Polderman (I) vond de Beaujolais Primeur lekkerder dan vorig jaar. Hans Bootsma proefde een vrolijke, frisse wijn 'Ik vind 'm iets nerveuzer dan vorig jaar. Dat wil zeggen iets frissere zuren. De druiven wa ren goed rijp. Veel neus van frambozen en klein fris rood fruit. De smaak zonder stroef heid, wel met enige lengte, dat wil zeggen mondvullend. Met een zijdeachtige rondheid. Een goede oogst. Maar omdat de voorraden laag zijn en de vraag groot, is-ie dit jaar iets duurder dan vorige jaren. Ik verwacht dat niemand 'm onder de vijf gulden zonder verlies kan ver kopen. Ja, ik vind hem lekker der dan vorig jaar. Voor mij is de ideale Beaujolais primeur onze Beaujolais Villages of de iets frissere en lichtere Cuvée Cas Spijkers. Lekker bij paté, charcuterie, maar voor avontu riers zou ik zeggen: probeer 'm eens bij verse tonijn of kabel jauw. Natuurlijk iets gekoeld drinken. Liever te koud dan te warm.' Vrachtwagens vol Beaujolais Primeur trokken aan het begin van week 47 de grens over. Vanaf de derde donderdag van november mag de jonge wijn, waarvan de drui ven in september werden geplukt, worden verkocht. Elk jaar weer duiken liefhebbers en gelegenheidsdrinkers massaal op de Primeur. Wat zou het dit jaar zijn? Flitsen vroeg het aan drie deskundigen: wijninkopers Hans Bootsma van Gall Gall, Michel Polderman van Albert Heijn en Willem Oosterwijk van Grootverbruik Ahold. moet absoluut niet bijterig zijn. Het is geen wijn die je drinkt bij een wildschotel. Het is een vro lijke, frisse wijn. In 1996 had-ie forse zuren, dan wordt zo'n wijn niet soepel. Maai' ik vind de Beaujolais Primeur dit jaar echt goed. Zelfde kwaliteit als vorig jaar. Geen spoor van groenheid, barstensvol rijp fruit. Ik heb in Frankrijk al zo'n 30 cuvées ge proefd. Gall Gall pikt uit het grote aanbod als speciaalzaak de krenten uit de pap. Ook bij de Beaujolais Primeur heb je meer en minder karakteristieke wij nen. Ons huis is Pierre Malbec. Daar hebben we de Primeur, de wat duurdere Villages en een nog duurdere, echt voor de lief hebber, vandaan. De Beaujolais is uitermate geschikt bij de bor rel, of bij wit vlees en gevogelte. We gaan dit jaar tien procent meer van de Beaujolais verko pen.' 'Ik heb de Beaujolais Primeur 1998 van het huis Phillippe de Corselettes geproefd. Mooie kersenrode kleur, veel domi nant fruit. Typisch een Beaujo lais Primeur. De smaak? Jam- my, als versgekookte confiture van klein rood fruit. En rond en soepel. Die rondheid is het re sultaat van een bijna tropische augustusmaand. Ik vind hem wel iets minder geconcentreerd dan vorig jaar. Vorig jaar was- ie wat steviger. Maar het blijft een bovengemiddelde kwaliteit. De meeste mensen zullen 'm drinken als aperitief, licht ge koeld. Elf, twaalf graden. De horeca, waar wij aan leveren, gebruikt de Beaujolais om ru moer te maken. Bij onze Beau jolais leveren we standaard ta felkaartjes en posters, die hore- ca-gelegenheden kunnen ge bruiken om de aandacht op de Primeur te vestigen.' 'De Beaujolais heeft van oor sprong veel zacht fruit. Ook dit jaar. Dat vindt de consument lekker en daar let ik op als ik 'm ga voorproeven. De Beaujolais Angela Ducaat (AH-Burge- meester Reigerstraat) werd aangesproken door twee AH- meiden in Hoog Catharijne. '"Heb je zin in een baantje bij AH?' vroegen ze. Eigenlijk had ik daar wel eens over gedacht. Maar als het zo aan je wordt gevraagd, stap je toch eerder over de drempel." Angela sliep er twee nachtjes over en liep op maandag, mèt haar sollici tatieformulier, binnen bij Al- bert Heijn. "Ik vind het hier hartstikke gezellig," zegt de scholiere. "Ik wil hier graag blijven." In week 44 zijn de Etos-Surpriseweken van start gegaan. In alle Etos-filialen worden elke week, gedurende zes we ken, twee mensen gelukkig gemaakt met een weekend Gran Dorado of een Samsonite beautycase. Als klap op de vuurpijl wordt aan het eind van de rit op 7 december een unieke auto verloot: de Volkswagen New Beetle, die pas in 1999 op de markt komt. Maar liefst 2.400 weekendjes weg en 2.400 beautycases worden er weggegeven bij Etos. Zes weken lang staat Etos in het teken van Sinterklaas. Want wie het allermooiste Sin terklaasgedicht weet te maken, kan niet alleen één van de bo vengenoemde prijzen winnen, maar maakt zelfs kans op een spetterende hoofdprijs, een Volkswagen New Beetle. Vol gens Ronald Schouten van Etos Communicatie een wel heel bijzondere prijs: 'De release van die auto is pas in 1999 in Ne derland. Er komen er maar 2.000 van op de Nederlandse markt en er hebben zich nu al 50.000 landgenoten gemeld die zo'n auto willen kopen.' Het meest ludieke aan de actie is misschien wel de samenwer king met Radio 10 Gold. Vanaf week 45 start deze zender met het uitzenden van promotie spots voor de Etos Surprisewe ken. Elke werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur is het speciale Etos Surprise-uur. Luisteraars kunnen hun gedicht op een speciaal telefoonnummer in spreken en zo wéér kans ma ken op één van de prijzen. De uitreiking aan de uiteindelijke winnaar zal geschieden onder het toeziend oog van de nota ris op maandag 7 december, en er zal live verslag van wor den gedaan op Radio 10 Gold. 'We gaan op die dag de schit terende, luxe uitgevoerde Volkswagen New Beetle per soonlijk afleveren bij degene die in de zes actieweken het beste gedicht heeft gemaakt,' aldus Ronald Schouten. En waarom nou juist deze bijzon dere wagen als hoofdprijs? Ro nald: 'De auto is, net als de aanpak van de actie spraakma kend, dynamisch en aantrekke lijk!' Niet alleen de klanten, maar ook alle Etos-medewerkers ma ken kans op prijzen. In week 53 worden de vijf beste Etos-win- kels gekozen, waarbij de jury niet alleen naar kennis en servi ce kijkt, maar ook naar de ma nier waarop de actie in de win kels is vormgegeven. En de prijs? 'Voor allemaal een beau tycase én een lang weekend Gran Dorado. Met daarbij vol doende geld om een leuk weekend te beleven,' besluit Ronald Schouten. Snelle verkopers, stoere AGF'ers, charmante caissiè res, de 'belle' van de deli: zij vormden het skeelerende AH-promoteam dat vorige maand in het centrum van Utrecht jongens en meisjes benaderde met de vraag: 'Heb jij zin in een baan bij AH?' De actie leverde voor zes centrumwinkels twee honderd sollicitanten op. "We zitten te springen om men sen", beaamt supermarktma nager Patrick Scherrenberg van AH aan de Utrechtse Twijn- straat. "Wie niet? Maar adver tentiecampagnes alleen leveren te weinig op. Eind september zaten we met het minicluster bij elkaar en bedachten een plan." De zaterdag erop zetten twaalf jongens en meiden koers naar het centrum: op skeelers en in mooie AH-jasjes. Verkoop manager in opleiding M'hand Babaij rolde met zes collega's naar Hoog Catharijne, gewa pend met folders en sollicitatie formulieren. Zelf heeft M'hand (24) na zeven jaar AH blauw bloed en weet haast 'vanzelf waar hij op moet letten. "Leef tijd natuurlijk, houding, ziet ie mand er verzorgd uit? Van te voren hadden we afgesproken dat we ons zouden afvragen: 'Zie je deze jongen of dit meisje zitten als collega; zou-ie in ons team passen?' Zelf hadden we natuurlijk ook wat uit te leg gen: waarom het leuk is om bij Albert Heijn te werken." De leden van het 'promoteam' vulden met gegadigden gelijk een sollicitatieformulier in en vroegen of ze interesse hadden voor een gesprek. Dat kon me teen. "We zaten in de filialen klaar met koffie en koek," ver telt Patrick Scherrenberg. "Van de wervers kregen we telefo nisch door wie we konden ver wachten: jongen of meisje, be langstelling voor de kassa of de deli; dat soort dingen. Er kon dan gelijk iemand van die afde ling aanschuiven en de sollici tant wist na een half uur of hij was aangenomen." Inmiddels zijn de zes centrum winkels van Albert Heijn in Utrecht versterkt met tachtig collega's. "We zochten vooral parttimers, maar we hebben ook een aantal nieuwe fulltimers aangenomen." De Utrechtse AH'ers gaan voorlopig nog één keer op pad, voor een vrij gerich te werving. "Dat willen we doen bij een MBO-school, waar men sen ondermeer worden opgeleid voor de detailhandel. Natuurlijk doen we dat alleen met toestem ming van de school."

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 9