Griezelen tijdens Halloween World Fresh fraai staaltje geïntegreerd ketenbeheer Manager Natt weet dat eigen merken gaan aanslaan BERICHTEN UIT LATIJNS-AMERIKA DISCOBOY BEZORGT BOODSCHAPPEN 1-2-3 ACTIE PASSEN EN METEN Ahold-supermarkten in VS spelen in op horror-feest Nieuw Vers DC in Bangkok officieel geopend TOVENAARS TOPS Thailand promoot private labels met 1,2,3-actie Nathanit Tantanapornkul houdt zich bij TOPS in Thailand als manager bezig met eigen merk producten. Een drukke baan met veel uitdagingen. Toch ziet ze kans om er ook buiten haar werk nog 'eventjes' een pittige studie bij te doen. In World Fresh doen de Thaise TOP-ers niet alleen aan distri butie. Ze bakken er ook brood en koekjes en ze maken er di- rect-klaar maaltijden en direct- klaar snacks. Erg populair is Pat Pat Poon, een gerecht van gedroogde groenten. Logisch dat dit meteen is opgenomen in het direct-klaar assortiment. De nieuwe World Fresh is niet zo groot als bijvoorbeeld de Al- bert Heijn Verscentrales, maar het 4.500 m2 grote DC is wel volgestopt met kennis, die on der andere bij Albert Heijn van daan komt. De veertig TOPS- winkels in Thailand zullen voortaan razendsnel - de win kels in Bangkok binnen twaalf uur - hun verse producten krij gen. Uiteraard met gekoelde vrachtauto's die in tropisch Thailand natuurlijk helemaal belangrijk zijn om de kwaliteit van de verse spullen goed in de hand te houden. Binnen Ahold is een enorme hoeveelheid kennis aanwezig over dit zogenaamde Geïnte greerd KetenBeheer. In het kort komt het erop neer dat binnen de hele keten van vers producten wordt gezorgd dat alles gekoeld is vanaf de leve ranciers tot in de filialen. Daar bij moeten de verse producten aan de strenge eisen van TOPS voldoen. Dagelijkse praktijk bij Albert Heijn is nu dus ook stan daard geworden in Thailand. Nathanit Tantanapornkul, zeg maar Natt, vertelt: 'Bij jullie in Nederland zijn eigen merkproducten volledig door de klant geaccepteerd. Bij ons in Thailand is dat nog niet al tijd het geval.' Maar dat is, als we Natt moeten geloven, een kwestie van tijd. We heb ben bij TOPS al een uitge breid eigen merk-assortiment, van drinkwater tot toiletpa pier En dat willen we graag nog verder uitbreiden. Eén ding moet je heel goed in de gaten houden in Thailand, maai- eigenlijk geldt dat over al: klanten willen waar voor hun geld. En natuurlijk moet de kwaliteit van je eigen merk-artikelen gewoon buiten kijf staan.' Om er zeker van te zijn dat de eigen merk-producten aan slaan bij de klanten, hebben Natt en haar collega's bij TOPS een campagne ontwik keld die vooral Albert Heijn'ers zullen herkennen. 'Je bedoelt zeker de drie ha len, twee betalen-actie,' lacht Natt. 'Ja, we noemen dat hier geen 1-2-3-actie, maar het werkt hetzelfde.' Alsof haar baan haar nog niet genoeg opslokt, doet Natt naast haar werk een studie. 'Dat is inderdaad af en toe erg druk,' moet ze toegeven, 'maar het is wel een hele leu ke uitdaging. Ik doe nu een studie bedrijfseconomie, daar ben ik twee dagen in de week mee bezig en in het weekend. Het is dus wel eens passen en meten.' Als Natt vrije tijd over heeft, probeert ze een bioscoopje te pikken. 'Even lekker ontspannen. Maar ach, over een paar jaar heb ik de studie achter de rug.' En dan? 'Dan pak ik weer een andere uitdaging aan,' zegt Natt. AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1998BUITENLAND - Het distributieprobleem bij de Zuid-Amerikaanse Disco- en Santa Isahel-supermarkten heeft Gert ter Harmsel vorige keer al uitgelegd. Deze maand bekijkt hij de win kels van Disco als klant. In heel Argentine zijn zo'n 120 vestigingen, waarvan de helft in Buenos Aires. Het mag dan zo zijn dat we de Zuid-Amerikanen nog het een en ander over logistiek kunnen leren, maar wat de supermark ten betreft lopen ze hier zeker niet achter! Supermarkten en hypermarkten zijn er hier in alle soorten en maten. Disco is goed verspreid door de hele stad. Hun slogan luidt dan ook "Er is altijd een Disco in de buurt!" Alle winkels zijn op loopafstand bereikbaar. Ze zijn heel herken baar, je voelt je er snel thuis. Opvallend is de aanwezigheid van een geldautomaat in de winkel. Ook zie je bij de entree veel beveiligingspersoneel en is er een afdeling "thuisbezor ging". Begin je aan de winkelroute dan tref je eerst een prijzenshop aan van de "Disco-plus bonuscard", waar je met je verzamelde bo- nuspunten je artikelen kunt af halen. Bij de groenteafdeling staat steevast iemand die de zakjes afweegt en dichtknoopt. Verder is "ons" filiaal een echte zelfbedieningswinkel, alleen bij het brood en gebak word je door personeel geholpen. VERRASSING De grote verrassing komt bij de kassa! Als eenmaal de boodschappen uit de kar zijn hoef je zelf niets meer te doen. De caissière doet haar werk en daarna pakt een thuisbezorger alles in in kratten. Boven de uit gang wordt aangegeven binnen welke tijd de boodschappen thuisbezorgd worden. Gratis! je gaat dus met lege handen naar huis en op de aangegeven tijd gaat je deurbel en komt de Discoboy (vaak een scholier) alles in de keuken of in de koelkast zetten. Ideaal! Trick or treat! Dat riepen alle Amerikaanse kinderen op 31 oktober, Halloween. Verkleed als heksen of griezelfiguren en gewapend met pompoenen met boos kijkende gezichten trokken zij van deur tot deur om snoep op te eisen. Halloween (de avond voor Allerheiligen) is een griezelfeest dag waarnaar lang van te voren wordt toegeleefd. Ook bij de Ahold-supermarktketens BS-LO en Tops Friendly Markets. De Thaise Ahold-supermarktketen TOPS opende op 30 oktober officieel de deuren van het nieuwe Vers DC in Bangkok. De World Fresh, want zo heet het nieuwe DC, is een flinke stap vooruit om de distributie van versartikelen naar de veertig TOPS-super- markten te optimaliseren. En optimaliseren betekent in dit geval dat het om meer gaat dan alleen distributie. Je kunt Halloween een beetje vergelijken met Sint Maarten, wat in sommige delen van Nederland op 11 november wordt gevierd. Daarbij trekken de kinderen met hun lampion nen ook van deur tot deur en zingen liedjes waarvoor ze snoep krijgen. In de Verenigde Staten maken de kinderen lam pionnen van pompoenen. Je snijdt er een gezicht in, lampje erin en klaar is Kees. Tegen woordig kun je ook gewoon een kant-en-klare-neppompoen ko pen. Natuurlijk spelen de Ame rikaanse supermarktketens in op Halloween. BI-LO, Tops Friendly Markets en de onder Tops vallende Finast-super markten hadden voor Hallo- ween hun assortiment flink uitgebreid en heel wat evene menten op stapel gezet. Snoep, snoep en nog eens snoep, maar ook Halloweenmaskers en Hal- loweentassen, waar je je snoep goed in kunt verzamelen. Er was er zelfs een, de 'Goody Grabber', die 'Trick or Treat' roept. Halloween is eigenlijk een heel oud gebruik dat de immigran ten uit Europa hebben meege nomen naar de VS. In vroeger tijden, zo gaat het verhaal, vier den de Ierse en Schotse voorva deren een feest waarbij ze af scheid namen van de zomer. Die feesten werden gevierd on der leiding van heksen en tove naars en waarschijnlijk komt het daar vandaan dat je Hallo- ween viert in griezel-outfit. In heel wat Tops- en BI-LO-super- markten kon je meedoen aan de beste Halloween-kostuumver- kiezingen, zowel voor volwas sen en als voor kinderen. Tops nodigde in heel veel supermark ten de plaatselijke radiosta tions uit om de kostuumwed strijden te verslaan. En daar bleef het niet bij. Wat te denken van de 'Great Pumpkin Hunt'. Kinderen moesten een aantal vragen beantwoorden over Hal loween. Had je de antwoorden goed, dan mocht je een pom poen uitzoeken. In één pom poen zat de grote prijs: een reis voor het hele gezin. In World Fresh van TOPS worden ook direct-klaar maaltijden bereid

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 5