Belgische week Pilot store De Tuinen wint 'instore-communicatie' prijs Beste Winkelwedstrijd Albert Heijn 3 NIET NIKS Aarde Waarde KOOKSCHOOL ZIEN, RUSKEN, «OÊVEN PRIJS RUNNER UP GEZAMENLIJK WIJNBOEREN AHOLD FLITSEN NOVEMBER1998 De pas geopende pilot store van De Tuinen in Amstelveen is nu al in de prijzen gevallen. De instore communicatie ver diende een deelprijs tijdens de uitreiking van de Retail Jaar prijs, afgelopen 12 oktober in de Jaarbeurs in Utrecht. De Tuinen was ook genomineerd voor de Jaarprijs zelf en voor vier andere deelprijzen. PCM Landelijke reikt ieder jaar de Retail Jaar prijs uit. Daarmee wil de Stich ting Retail Jaarprijs een verde re professionalisering van het retailvak en het fomudedenken bewerkstelligen. Uiteindelijk won Konmar de Jaarprijs, maar de deelprijs 'instore-communi catie' ging naar De Tuinen-win- kel in Amstelveen. Richard Dallinga van De Tuinen, die het filiaal in Amstelveen aanmeld de: 'Instore communicatie bete kent gewoon "wat vertel je je klanten in de winkel". En dat doen wij heel goed in de pilot store. Wij geven heel veel infor matie, bij bijna elk product: we werken met kaartjes op de kas ten, affiches en posters. En door de indeling in vier kleuren die allemaal staan voor één onder deel van onze formule: genie ten, verzorgen, verwennen en gezond.' Duidelijk is dat De Tuinen trots is op het behaalde resultaat. 'De deelprijs winnen is natuur lijk fantastisch, maar de nomi natie voor de Jaarprijs is ook niet niks. Dat betekent gewoon dat je in de markt wat te vertel len hebt. En het is een stimu lans om nog beter te worden.' De Tuinen is vastbesloten om volgend jaar de Jaarprijs in de wacht te slepen. "We gaan de formule nog verder verbeteren en toepassen in alle nieuw te openen winkels,' aldus Richard Dallinga. We vertellen het wel vaker. De klant van vandaag lijkt niet meer op die van tien, twintig jaar geleden. Er heeft zich een duidelijke emancipatie bij de consument afgespeeld. Trend- watchers onderschrijven dat. Klanten zijn beter opgeleid, zijn mondiger en kijken al lang niet meer alleen naar de com merciële kant van een bedrijf. Waar staat een bedrijf voor, weegt even zwaar als: wat kan ik er kopen en tegen welke prijs BEDRIJVEN ALS de Body Shop hebben van maatschappelijke verantwoordelijkheid hun ba sisfilosofie gemaakt. Maar ik durf te zeggen dat ook Albert Heijn al jaren haar verant woordelijkheid kent. Eén van de fraaiste voorbeelden daar van is ons Aarde Waarde programma. Eind jaren '80 zijn we begonnen met gecontro leerde teelt en in 1995 voldeed vrijwel al onze productie aan de overheidseisen voor het jaar 2000. Albert Heijn loopt dus voorop met Aarde Waarde, hoewel we dat nooit zo van de daken hebben geschreeuwd. We hebben Aarde Waarde be scheiden gebracht. Wellicht omdat we het eerder vanzelf sprekend vinden dat we als groot bedrijf onze verantwoor delijkheid nemen dan opmerke lijk. EEN VAN DE UITGANGSPUNTEN van Aarde Waarde is dat we zoveel mogelijk trachten het gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen te verminderen. Alle stappen helpen daarbij, want het is altijd effectiever om voor 300 ton AGF 50 of 60 pro cent minder chemische bestrij dingsmiddelen te gebruiken dan voor 10 ton helemaal geen chemische bestrijdingsmidde len. Dat laatste gebeurt bij de biologisch geteelde producten onder het huismerk. Ook daar mee maakte Albert Heijn dit jaar een duidelijke start. MET AARDE WAARDE slaan we verschillende vliegen in één klap. En er liggen enorme kan sen in de nabije toekomst. De klant vindt, zoals gezegd, maatschappelijk verantwoor delijkheid belangrijk, maar beschouwt volgens Aarde Waarde en biologisch geteelde producten ook als gezond. En zo is het ook. Daarom hebben we beide programma's uitge breid. Aan Aarde Waarde doen nu behalve agf en var kensvlees, ook kip, brood, vis en koffie mee. Wereldwijd wil len we met onze leveranciers afspraken maken over milieu-, mens- en diervriendelijk pro duceren. Dat vergt een hoop in zet, kennis en kunde. We wer ken eraan onze organisatie daarop in te richten. Harry Bruijniks Directeur AH Winkelbedrijf (Buying Merchandising) Vervolg van pagina 1 Gall Gall Kroonprins Filip had tijdens de opening, waarbij hij een taart met Belgische linten aansneed, een 'zware' delegatie aan zijn zijde. AH-directeur Ronald van Solt was er, maar ook Ahold- president Cees van der Hoeven, de Ambassadeur van België in Nederland en die van Neder land in België. De Belgische Week van Albert Heijn was dan ook meer dan zomaar een actie met producten. AllerHande gaf haar lezers een kijkje in de gulle keuken aan de hand van topkoks Roger Souver- eyns en Geert Hecke, de AH Kookschool presenteerde op don derdagavond "Bourgondisch Bel gië'. Verder organiseerde Albert Heijn een studiemiddag voor Belgische producenten van le vensmiddelen, waarbij zij haar visie gaf op partnerships, kwali teit, milieu en logistiek. Tijdens Prins Filip (m) luistert aandachtig naar de Belgische chef-kok Piet Huysentruyt in de AH-kookschool. Links Ronald van Solt de rondleiding door de winkel in Purmerend proefde prins Filip enkele typische Belgische pro ducten, zoals Abdij-kaas en een originele Belgische wafel. 'Met de Belgische week haalt Al- bert Heijn een wereldwijde trend naar Nederland', zegt Ingrid Houtkooper van Albert Heijn PR. 'De keuken van onze zuiderburen wordt steeds popu lairder.' Dat was in Purmerend vooral te zien, te ruiken en te proeven op het L'Avonture-plein. Daar pruttelde een Vlaamse Trappistenschotel in de Grote Pan en stond er onder andere Gentse Waterzooi op het menu. 's Middags gaf de beroemde, Bel gische chef-kok Piet Huysent ruyt een kookdemonstratie in de Kookschool voor onder andere jonge, veelbelovende Nederland se en Belgische koks. Ahold ontving vorig jaar voor haar verdiensten op het gebied van promotie van Belgische producten de Mercurius-prijs. Nederland is voor de Belgen een belangrijk exportland en Ahold is een groot afnemer van Belgische producten. Dat werd in de Belgische week van alle kanten duidelijk. Vervolg van pagina 1 'We zijn in maart opengegaan na een fikse verbouwing," legt hij uit. "Toen zeiden we dat de klus nu pas begon. Co van Ha- negem merkte op dat we had den gewonnen omdat we per manent een mooie winkel weg zetten, maar zelf vinden we dat we nog lang niet zijn waar we wezen willen. Tja, dat belooft inderdaad wat voor volgend jaar..." Beide winkels worden vergast op een VIP-bezoek met overnachting aan ShowBizCity, voor een avond vol 'glitter and glamour' tussen Nederlandse televisiesterren. Het swingde op 31 oktober in het Autotron: tv-persoonlijk- heid Gijs Staverman regisseer de het feest naar grote hoogten en 4fun en de Friese groep De Kast zorgden voor muziek waar de Albert Heijn'ers onmogelijk bij stil konden blijven staan. Maar het hoogtepunt was toch de bekendmaking van de bes ten. Het moest beide AH-direc- teuren van het hart: "We heb ben hier twintig 'Beste winkels' bij elkaar." Zij wezen, behalve de twee winnaars, nog vier ab solute toppers aan. AH-1247 in Maarssenbroek en AH-1602 in Bameveld behaalden respectie velijk de 2e en 3e plaats. Heid- man complimenteerde hen met him 'teamwork', goede coaching en constante kwaliteit. Zij na men de eer en een gevulde beurs mee naar huis. Nieuw was de 'runner up'-prijs voor een winkel die, in vergelij king met vorig jaar, een bijzon der goede prestatie leverde. De ze absolute kanshebber voor volgend jaar is AH-1581 in Uden. "Uden verloor vorige maand tegen Ajax, maar blijkt toch een winnend team in huis te hebben," aldus Heidman. Bij de franchisers werd AH-Nij- kerk, een winkel die ook in 1997 hoog scoorde, als runner up aangewezen. Vervolg van pagina 1 Tenslotte was verrassend te ho ren dat het managementteam zich heeft voorgenomen nieuws, beleid en plannen in den lande, in rechtstreeks contact met de filiaalmanagers, te bespreken. Dat zal vanaf januari '99 gaan gebeuren. Het thema 'Dynamica' werd tij dens de filiaalmanagersdag nog eens onderstreept door de geza menlijke activiteiten. Filiaal manager Rob Pieksma van Gall Gall 7063 aan de Amster damse Rozengracht werd in Utrecht getest op reactie, kracht en snelheid. 'Ik heb stokken gevangen en mijn schotkracht kunnen testen met een speciaal apparaat dat de snelheid van de bal meet.' Boy Stoppelenburg van filiaal 6644 kwam ook in beweging en ging serieus op jacht naar de FM- Dynamic titel en de daarbij be horende wisselbeker. 'Ik heb me flink uitgeleefd met het Sumai- worstelen en een gooi gedaan naar de titel.' De dag werd gepresenteerd door Paul Haenen. Naast het sportieve was er ook ruim aan dacht voor het educatieve. Bij zonder daarbij was dat negen van de dertien wijnboeren die de laatste maand de etiketten van de Gallerij der Groten-serie sierden uit alle hoeken van de wereld naar Utrecht waren ge komen. Naast de wijnboeren waren ook tien vertegenwoordi gers van ambachtelijke en bij zondere gedistilleerd producten en aperitieven aanwezig. Zij presenteerden stuk voor stuk hun wijnen. In de studiofoyer konden de filiaalmanagers ten slotte genieten van een heerlijk buffet.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 3