'Je moet geloven in het product dat je verkoopt' VAN 'T SCHAP Jamin op bonbon-cursus werk ma van je s ZESTIEN NAMEN BETROKKENHEID BONBONS UITDELEN BELGISCHE BONBONS EN TRUFFELS BIJ ALBERT HEIJN VEEL LIEFS VAN DE TUINEN tilUlÊÊ ETOS: HOMEOPATHIE VOOR KINDEREN AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1998 Onlangs ging filiaalmanager Martha ten Bolscher van Jamin in Gouda met haar medewerkers op bonbons training. Dat was natuurlijk smullen, maar er werd ook druk geoefend met de verkooptechniek. Belgische banketbakkersbonbons in zestien verschillende sma ken verkoop je niet zo maar, daar hoort een onvoor waardelijke overtuiging bij. En een lintje! 'Vorig jaar zijn we met alle filiaalma nagers al naar de fabriek in Brussel geweest. We heb ben het productie proces gezien en een speciale inpakcursus ge volgd. Ik vond het indrukwek kend. De bonbons werden daar met zoveel respect behandeld, echt als iets moois en ambach telijks. En dan de hygiëne, heel zorgvuldig. Ik vind dat deze bonbons met veel liefde bereid worden. En dan weet je ook dat je een kwaliteitsproduct in huis hebt.' Voor Martha ten Bol scher van Jamin Lekkernijen Cadeaus in Gouda zijn de Bel gische banketbakkersbonbons van het topmerk Mondose een echte aanwinst in het assorti ment. Tijdens de korte training ver telde een vertegenwoordiger van Mondose alle ins outs over de zestien verschillende soorten waaruit het assortiment be staat. 'Natuurlijk mocht ieder een proeven', licht Martha toe. 'We hebben alles geleerd over de vullingen en namen van de bonbons. Die kennis is de es sentie van je verkoopverhaal. De klant wil vooral weten wat er in de bonbons zit, dus daar moet je goed van op de hoogte zijn. Het verpakken van de bon bons is een apart verhaal. We maken gebruik van chique doosjes met tussenleggertjes in verschillende maten, van 250 gram tot één kilo. De doosjes worden op een speciale manier dichtgevouwen en voorzien van mooi inpakpapier en een lint. Het moet kwaliteit uitstralen.' Martha vindt het groot verschil uitmaken of informatie over een nieuw product door de baas wordt gegeven, of via een pro fessionele training. Ze vertelt: Voor ons filiaalmanagers was het een opfriscursus, maai de verkoopmedewerkers hebben veel kennis op kunnen doen over chocola in het algemeen en dit assortiment in het bijzon der. Ik zie nu ook meer betrok kenheid bij ze voor het product. Da's belangrijk. Je moet erin geloven, anders kun je de bood schap nooit overbrengen.' De Jamin-winkels zijn sinds een jaar onderverdeeld in drie ver schillende formules: de Super Candy Stores met veel gekke en vrolijke snoepsoorten, de Im puls-winkels voor de snelle aan koop en de luxe speciaalzaken Lekkernijen Cadeaus. Martha: Wij zijn vorig jaar verbouwd tot een 'Lekkernijen Cadeaus-zaak'. Binnen onze for mule is chocolade een hoofd groep. Het is de bedoeling dat de klant Mondose als een luxe Jamin-merk gaat zien. Jamin is ook de enige in Nederland die het verkoopt. Onlangs kregen we per winkel 1.200 bonbons om de mensen te laten proeven. Dat was een gigantisch succes. Wie proefde, was verkocht!' In het filiaal in Gouda is Mondose een echte eye catcher. Maar liefst twee meter bonbons ligt in laag jes van vier over 32 schaaltjes verspreid. Vooral de zogenaam de 'Manons', de supergrote bon bons, zijn favoriet.' i Martha ten Bolscher van Jamin Lekkernijen Cadeaus: 'Binnen onze formule is chocolade een hoofdgroep' Wij hebben onze kaas, de Fransen hun wijn, maar als het gaat om bonbons en pralines, is er maar een plek op aarde: België. 'Logisch dat bij de uitbreiding en upgrading van Albert Heijn's luxe chocoladeassortiment 'Delicata' onze gemoedelijke zuiderburen hofleveran cier waren,' zegt Ira Locatelli, category manager 'zoetwaren'. Met de vier nieu we chocolade hoogstandjes zal de 'Deli- cata'-lijn een kwaütatief hoogwaardi ger uitstraling krijgen. De traditionele chocoladeschilfer-truffels hebben een smeuïge chocoladevulling, zijn omhuld met de beste chocolade en gewikkeld in fijn geschaafde chocoladeschilfers. 'De chocoladetruffel lijkt qua vorm op de paddestoel die in Zuid-Frankrijk door speciaal getrainde varkens uit de grond wordt gehaald. Daarom zijn ze er ook naar genoemd. Truffels zijn een culinaire delicatesse,' aldus Ira Loca telli. 'Onze schilfertruffels, die groten deels met de hand zijn gemaakt, zijn net zulke culinaire delicatessen, maar dan van chocolade.' De truffels zijn in drie varianten verkrijgbaar: melk, puur en witte chocolade. Voor 6,95 verras je iedereen met iets lekkers bij de kof fie of de thee. Wie houdt van zachte room moet de Delicata-roombonbons eens proberen. Keuze genoeg, want de verfijnde vullingen in deze op luchtige roombasis gemaakte 1 i,',j j,ft pralines zijn gigan tisch. Cognac-room in witte chocolade, wal noot in pure chocola de of caramel in melkchocolade. En de prijs van 4,49 voor 200 gram doetje het water al in de mond lopen. Mag ik er nog één? In week 48, vlak voor de feestdagen, komt De Tuinen met iets nieuws op de proppen: kadodoosjes. Het zijn ribkar- tonnen doosjes, verkrijgbaar in twee maten, die je kunt vullen met kleine presentjes. Om je een idee te geven heeft De Tuinen een aantal voorbeel den gemaakt: doosjes gevuld met thee, een thee-ei en honing, miniflesjes ver zorgingsproducten of kruidenzakjes. Maar het is natuurlijk leuker om zelf te kiezen. In het deksel van het doosje zit een venstertje, waar een tekstkaart je in moet worden geschoven. Ook hier kun je zelf kiezen welke tekst het beste bij jouw kadodoosje past: "beterschap', 'gefeliciteerd' en 'veel liefs' bijvoor beeld. En wat is daar dan weer grappig aan? Degene die het kadootje krijgt, seM'citeerc, kan het tekstkaartje verwijderen en het venster als foto lijstje gebruiken. Zo vang je twee vliegen, of eigenlijk twee kadoot- jes, in één klap! De ka dodoosjes met kaartje naar keuze zijn los ver krijgbaar voor 1,95 per stuk. Voor de in houd betaal je de normale ver koopprijs; dat geldt uiteraard ook voor de kant-en-klare exemplaren. Etos heeft voor de allerkleinsten vanaf week 50 een unieke eigen lijn homeo pathische geneesmiddelen. 'Homeo pathie is de laatste tijd erg populair', zegt inkoopster Marjolein Kouijzer van Etos. Vanuit de winkels werd de vraag naar de geneeskunst die uitgaat van het principe, het gelijke met het gelijke genezen, steeds groter. "We willen met de introductie van onze homeopathie- lijn voor kinderen heel duidelijk laten zien dat wij natuurlijke geneeswijzen serieus nemen', aldus Kouijzer. Daar voor werd bij de ontwikkeling en pro ductie van de acht producten samenge werkt met een topleverancier. Die acht producten helpen tegen een aantal klassieke kinderkwaaltjes en hebben een opvallend communicatieve verpak king en indicatie-aanduiding. "Weer- standverhogend en kwaaltjes voorko mend zijn de weerstandtabletjes die kinderen juist nu in deze natte tijden kunnen slikken. De beer op de verpak king is symbool voor die weerstand. De pinguin op de verpakking van de hoest- tabletten, getooid met warme sjaal, geeft aan dat het met de hoest wel goed komt.Verder zijn er tabletjes tegen reisziekte bij kinderen, darmkrampen bij baby's, misselijkheid en diarree, on rust en slapen, griep en verkoudheid. Er zijn zelfs tabletjes die ervoor zorgen dat tandjes en kiezen zonder al te veel pijn en ongemak door kunnen komen. Bij de kassa ligt een handig boekje dat ouders en kinderen in heldere taal al les vertelt over de Etos-kinderhomeo- pathie.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 2