'Helmut Kohl klapte zijn handen bijna stuk, een prachtervaring' Colofon Jaarfeest De Tuinen groot succes Los de puzzel op en maak een flitsende slagzin Ahold'ers zingen in beroemd mannenkoor Happy ending AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1998 Anja Heslinga (I.), Apeldoorn en Hermien Dijkman (r.), Den Haag met hun Happy van zand In het kader van AH's België- week organiseert Flitsen een bijzondere Belgische slagzin wedstrijd. Vul je horizontaal de juiste puzzelwoorden in dan lees je verticaal een woord dat slaat op de bewo ners van België. Maak met dat woord een slagzin van maxi maal 15 woorden en stuur die voor 4 december naar: Ahold Flitsen T.a.v. Lara Fiddelaar, HK A 334 (o.v.v. België-slagzin) Postbus 3000 1500 HA Zaandam Uit alle inzendingen worden twee winnaars gekozen. Vergeet niet je naam, adres, telefoonnummer, werkmaat- schapij, filiaalnummer en per- soneelsnummer te vermelden. De prijzen: - Een vakantiecheque van Toe risme Vlaanderen ter waarde van 8.000 Belgische franken (ongeveer f 432,-), waarmee je een arrangement naar keuze kunt boeken uit de brochure 'Vlaanderen Vakantieland'. - Een waardebon van het Offi ce de Promotion du Tourisme ter waarde van 8.000 Belgi sche franken, waarmee je een arrangement naar keuze kunt boeken uit de brochure 'Ar dennen Natuur en Cultuur'. Beide bonnen zijn geldig tot eind 1999 en kunnen niet in gewisseld worden voor geld. De winnaars krijgen hun waardebon met bijbehorende brochure thuis gestuurd. Over de uitslag van de wedstrijd kan niet worden gecorrespon deerd. 1Belgisch gerecht van gekookte, met het nat opgediende kip of vis. 2. Plaats in Nederland waar de België-week van Albert Heijn officieel werd geopend. 3. Voornaam van de Belgische Prins die aanwezig was op de openingsdag van de België-week. 4. De merknaam van de Belgische bonbons die je bij Jamin kunt kopen. 5. Het Frans sprekende deel van België. 6. Prijs die Ahold vorig jaar kreeg voor de promotie van Belgische producten. 7. Belgische stad waar de Ahold-afdeling zetelt die de EU-zaken afhandelt. 8. Achternaam van een topkok uit België. 9. Belgische chocoladelekkernij die zijn naam dankt aan een paddestoel. 10. Beroemde markt in Antwerpen. 11. Vooral vanwege zijn witbier bekende Belgische bier brouwerij. Drie Ahold'ers zingen wekelijks de longen uit hun lijf in het mannenkoor 'Mastreechter Staar'. Dat dit niet zomaar een groepje zangers is, bewijst de enorme hoeveelheid cd's en langspeelplaten die het koor al heeft gemaakt. Wiet te tellen', zoals Libbe Kuiper, Jef Vander- booren en Emile Theunissen zeggen. Net als de optredens over de hele wereld met beroemde mensen. Het idee om in een mannenkoor te gaan zingen kwam voor de bedrijfsleider van Etos aan de Schamerweg in Maastricht, Emile Theunissen, niet zomaar uit de lucht vallen. 'Ik heb vroe ger in een kerkkoor gezongen en om wat meer prestaties te kunnen leveren, zoals belangrij ke optredens, heb ik me aange meld bij de Mastreechter Staar,' vertelt hij niet zonder enige trots. 'Om daar bij te mo- 55e Jaargang, nr. 11 November 1998 Oplage 70.000 Postbus 3000 Kamer HK A 334 1500 HA Zaandam Algemeen tel.nr. 075 - 6599111 Redactie tel.nr. 075 - 6595713 Fax 075-6701502 Redactie: Ingrid van Kuilenburg (hoofdredactie), Gijs Coffeng (eindredactie, LRM) Lara Fiddelaar (coördinatie), René Wagenaar Redactionele bijdragen: Linea Recta Media, Els Witte, Monique Lindeboom Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tïgges (lay-out en DTP opmaak) Lithografie: LithoHouse Druk: Roto Smeets Weert Adreswijzigingen van personeelsleden worden automatisch via de personeels- of salaris administratie verwerkt Andere ontvangers kunnen adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk doorgeven aan de redactie, met toezending van het oude adresstrookje. gen zingen heb ik een half jaar op de koorschool in opleiding gezeten.' Het mannenkoor, dat momenteel uit 160 zangers be staat, heeft al heel wat plekken op de wereld gezien. 'Duitsland, Frankrijk, Oostenrijk, Canada, teveel landen om op te noemen. En daar zingen we dan ons uitgebreide repertoire: opera, negro-spirituals, operette, he dendaagse muziek in alle Euro pese talen.' Maar wat zingen de drie Ahold'ers dan zelf voor stem? 'Ik zing de hoge bariton. Libbe Kuiper, gepensioneerd supermarktmanager van AH Brusselsepoort in Maastricht, en Jef Vanderbooren, super marktmanager van AH Valken burg, zingen 2e tenor,' vertelt Emile. Een amateurkoor dat wereldwijd heel wat in de melk te brokkelen heeft, kost dat niet enorm veel tijd? Jef Vander booren: 'Ja, je moet er natuur lijk wel wat tijd insteken. We repeteren twee keer per week en we hebben per jaar zo'n twintig optredens. Maar de vrouwen staan er achter hoor, helemaal!' Die vrouwen kunnen met recht trots op ze zijn. Want je man krijgt niet iedere dag met een bijna lyrische Helmut Kohl te maken: 'Bij de opening van de Centrale Europese Bank in Frankfurt waren wij uitgeno digd te komen zingen.' De eer ste die in Frankfurt opstond om de zangers een applaus te ge ven was Helmut Kohl. 'Echt waar, hij klapte zijn handen bij na stuk!' Het jaarlijkse personeelsfeest van De Tuinen speelde zich dit jaar voor een deel aan het strand af. Het weer zat niet erg mee, maar de creativiteit was niet te stuiten. Het werd een spetterend jaarfeest. Zondag 11 oktober. Ruim hon derd medewerkers van De Tui nen bevinden zich op het strand van Zandvoort. Onder begelei ding van acht "zandsculptuurders" gaan ze de missie van De Tuinen, een goed gevoel door natuurlijk even wicht, in zandsculptuur probe ren weer te geven. 'Over een missie praat je normaal ge sproken eigenlijk alleen tij dens vergaderingen, met een klein clubje mensen. Nu kon den we met het hele bedrijf eens op een andere manier met die missie aan de gang gaan,' vertelt Maaike van Wijk, Product Group Manager. 14.00 uur. Het personeel wordt in 50 teams van twee verdeeld. De techniek wordt uitgelegd, en de spelregels. Het team dat de missie het beste weet vorm te geven, in zand, zal winnen. Om 18.00 uur bekijkt de jury, bestaande uit onder andere Tuinen-directeur Jos Jongstra en de prof-sculptuurders, de re sultaten. De eerste prijs gaat uiteindelijk naar het team dat het Tuinen-massage-mannetje "Happy" heeft nagebouwd. 'Heel knap, want "Happy" staat op vier pootjes, keurig in even wicht. Onze missie is dus letter lijk én figuurlijk vormgegeven,' aldus Maaike. De dag eindigde met een groot feest.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 12