GALL®GALL 4- 'Het gevoel van: het is niet zomaar een fles drank, er zit liefde achter' 'Een prijzenoorlog past een speciaalzaak niet' AHOLD FLITSEN OKTOBER 199 hoeven we niet te ver- ..uu.u-u van de nieuwe directeur van Gall Gall, hoewel de lol van z'n werk vooral zit in het zetten van de trends. Je roen Smits (42) werd dit voorjaar bena derd voor de mooiste baan van Neder land. Flitsen filosofeert met de nieuwbak ken directeur over de lusten en de lasten van de grootste slijter. 'De grootste uitdaging vind ik om voorop te lopen in de markt. Wij hebben de power om trends te zetten' Wat dacht je toen ze belden of je directeur van Call St Call wilde worden? Tantastisch. Ik had die wens natuurlijk wel eens laten vallen in het informele circuit, dus het was wel bekend. Maar als het dan gebeurt, ja, dat is dan toch geweldig. Het is voor mij de mooiste baan van Nederland. De grootste en de mooiste slij ter, de fraaiste assortiments- groep, de marktleider.' je kunt het ook anders bekijken. Wat is nog de uitdaging van werken bij de grootste en de beste? 'Oh, er zijn heel veel uit dagingen. De grootste uit daging vind ik om voorop te lopen in de markt. Wij hebben de po wer om trends te zetten. En de snelheid. Door de slanke om- vang van onze organisatie kun nen we snel schakelen. Vervol gens kan iedereen onze trends kopiëren, dat weten we. Maar dat maakt niet uit. Ik houd van concurrentie, dat houdt ons scherp. Daarom zitten we ook bewust graag naast een Albert Heijn.' Daarmee komen we gelijk bij een veelbesproken punt, de concur rentie van de supermarkten. Hoe gevaarlijk is dat voor Call St Gall? 'Zoals ik al zei: we zoeken de nabijheid van de supermarkt. Dat kan, want we begeven ons op een ander terrein. De super markten hebben tegenwoordig een heel behoorlijk wijnassorti ment, maar ons visitekaartje is en blijft exclusiviteit, advies en service. Gall Gall is een spe- cialiteitenbedrijf, waar specia listen werken. Hier op de het hoofdkantoor zitten inkopers die trends van over de hele we reld ons bedrijf binnenslurpen. Daarmee onderscheiden we ons. De slijterij is allang geen door geefluik van sterke drank Een ander gevaar is de prijsoorlog onder slijters. Daar kan ik kort over zijn. Gall Gall zal aan die oorlog niet meedoen. Natuurlijk geven we af en toe een stevig prijssignaal af, maai' een prijzenoorlog past een speciaalzaak niet.' Groeit de drankenmarkt nog? 'Mondjesmaat. Daarom zijn dingen als kwaliteit en onder scheid zo belangrijk. Dat onder scheidend vermogen, dat is echt mijn stokpaardje, daar ben ik kien op. Kijk, de markt heeft een probleem, zeker de markt voor binnenlands gedistilleerd. Het borreltje loopt vijf tot tien procent achteruit. Het zijn vooral ouderen die nog jenever kopen. Die markt veijongt nau welijks. Maar daar moeten we niet op focussen. Wij moeten ons richten op het opvoeden van de consument, de wijnlief hebber en de whiskeyliefhebber op een hoger niveau brengen. Proeverijen zijn belangrijk, de klant kennis laten maken met onze producten. Het gevoel van: het is niet zomaar een fles drank, er zit liefde achter. Al- bert Heijn doet dat met eten, wij doen dat met drank.' Werkt de overheid daar niet in tegen met spotjes als 'Drank maakt meer kapot dan je lief is'? 'Voor ons geldt dat het imago van drank moet zijn: gezellig- heid, lekker, leuk. Gebruik en geen mis bruik. Dat dra gen we ook uit in onze winkels. Er is een heilige regel, wat men met een mooie term sociale hy giëne noemt, dat er onder de 18 jaar geen sterke drank wordt verkocht, daar zijn we streng in. De fili aalmanager heeft daarbij een cruciale rol. Ik geloof om die re den ook dat de overheid de ver koop van sterke drank niet zo snel zal vrijgeven. Nu is het nog controleerbaar.' Is Gall St Call Exclusief de slijterij van de toekomst? 'Ja, dat zit er aardig in ver werkt. De slijterij in 2005 is naar mijn idee een zaak waar je de wereld aan wijn, buitenlands gedistilleerd en andere exclu sieve dranken kunt vinden. Een winkel met info-zuilen, mis schien iets met internet-sites, ■Mn in ieder geval een winkel waar je be halve een fles wijn ook het verhaal, het gevoel bij de wijn haalt. Maar ook daar zal de medewerker nog steeds - - een centrale rol vervullen.' Is jeroen Smits dan nog directeur van Gall St Call? 'Waarom niet? Ik ben helemaal gek van die markt en ik hou van lekker eten en drinken. Die affiniteit moet je hebben. Dat had ik al in m'n vorige functies met vlees en vis bij Albert Heijn. Nu heb ik het nog wat meer. Ja, je mag me best een beetje Bourgondiër noemen.'

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 4