'Een goede gastheer geeft je het gevoel dat je welkom bent' 2 felle Geerts volgt training én geeft training LESGEVEN GASTHEER UIT EN THUIS DE NIEUWE KIJK OPKOKEN BIJ AH TELETUBBIES: OM OP TE VRETEN AH-KLANTTAPT ZEROWATER AHOLD FLITSEN OKTOBER 19 Gall Gall-filiaalmanager Jelle Geerts runt niet alleen een slijterij in Amsterdam, hij geeft ook trainingen. Binnenkort gaat hij zijn collega's in het land verteilen over de essentie van goed gastheerschap, 'ledereen heeft het in zich, je moet je er alleen van bewust wor den.' Jelle Geerts (38) kwam ooit als landbouw-student r_ voor een zaterdag- Vfl.ll baantje bij Gall Gall in Arnhem binnen. Boer is hij nooit gewor den. Eerst runde hij elf jaar een Gall Gall in Huizen, sinds twee jaar is hij fïliaalmanager van de Gall Gall-slijterij aan het Christiaan Huygensplein in Amsterdam. Waarom de switch? Jelle: 'De uitdaging van de stad. Dat is toch heel wat anders dan de provincie. Het accent ligt hier ook op andere producten: wijn en gedistil leerd. Het vraagt om specifiek vakmanschap.' Ook geeft Jelle Geerts, samen met vier collega-filiaalma nagers, al zes jaar verkooptrai ningen aan Gall Gall-mede- werkers. 'Voor dat lesgeven ben ik toentertijd gewaagd. Waar schijnlijk omdat ik altijd zo ont zettend gemotiveerd met mijn vak bezig ben. Maar het is ook leerzaam. Achteraf zie ik hoe veel ik er zelf telkens weer van leer. Je blijft heel scherp. Als trainer moetje nog meer je best doen om bij te blijven.' Binnenkort gaat de training 'Gastheerschap' van start. Gall Gall pakt het grootscheeps aan. Maar liefst 24 filiaalma nagers in den lande gaan de training, die een dagdeel duurt, geven. Jelle vertelt: 'De cursus sluit goed aan bij de verkoop training. Bij iedereen is latent het vermogen aanwezig om een goede gastheer of gastvrouw te zijn. Deze kwaliteit gaan we bij mensen stimuleren. Het gaat om bewustwording, zodat je er straks enthousiast mee aan de slag kunt op de winkelvloer. Het komt er op neer het de klant zoveel en zo goed mogelijk naar de zin te maken. Je bent vakman of -vrouw, een vraag baak, een verkoper en gastheer of gastvrouw tegelijk. In deze training ligt de nadruk niet zo zeer op het verkopen als wel op het advies geven en openstaan voor de wagen van de klant en leren door te vragen. In de trai ning werken we dan ook met rollenspellen. Het wordt echt erg leuk!' Jelle heeft de training inmid dels zelf met alle andere filiaal managers ook gevolgd. 'Je denkt als filiaalmanager het vak helemaal in je vingers te hebben, maar ook ik vaar soms blind op mijn automatische pi loot. Na al die jaren en zoveel kennis neem je dingen weieens voor vanzelfsprekend aan. Je denkt je klant te kennen en vraagt bijvoorbeeld niet meer door. Iets wat je dus toch altijd wel moet doen, dat weet ik nu weer.' Jelle Geerts was zich er al jong van bewust dat gastheerschap een belangrijke functie inneemt op de winkelvloer. 'Het is met name zo belangrijk omdat het ons enige wapen is, naast ons assortiment en kwaliteit, om concurrerend te kunnen wer ken. Maar eigenlijk is het ook iets vanzelfsprekends. Het is ook een rol die je thuis vervult als je visite krijgt. Je veegt de stoep, wast je ramen, trekt mooie kleren aan, je zorgt dat er goede spullen in huis zijn waarmee je lekker kunt koken en je selecteert zorgvuldig de drankjes. Zowel je gasten als je Trainer en gastheer Jelle Geerts: 'Bij iedereen is latent het vermogen aanwezig om een goede gastheer of gastvrouw te zijn' klanten moeten bij vertrek het gevoel hebben dat ze zeer wel kom waren. Daar gaat het om, dat is wat klanten bindt.' 'Ik vind het een prachtig vak. Je hebt contact met mensen en je bent bezig met de mooie dingen die de aarde voortbrengt: eten en drinken. Het is heel bevredi- gend als een klant je beloont met de aankoop van goede dranken omdat jij een prima prestatie hebt geleverd. Dat je hem op de juiste wijze hebt ont vangen als een echte gastheer en hem hebt kunnen adviseren op basis van je vakmanschap. Om mijn vak nog verder te kun nen uitdiepen hoop ik zelf nog eens een Gall Gall Exclusief te mogen gaan leiden. Het is uiteindelijk je persoonlijke in zet die je carrière bepaalt bij ons bedrijf. Elke dag ben je be zig om jezelf en je zaak te on derscheiden van anderen in de ze markt.' ook de harten van de Op maandag 2 november, in week 45, wordt Albert Heijn's nieuwe kookboek geïntroduceerd. Het boek, met als titel 'De nieuwe kijk op koken' heeft als uitgangspunt om met zo weinig mogelijk inspanningen de lekkerste gerechten op tafel te zet ten, waarbij wordt uitgegaan van een aantal basiskooktechnieken. Met een knipoog naar de toekomst, want de re cepten die er in staan zijn geheel nieuw en origineel. Om maar eens een voorbeeld te geven: dirty rijst, nori- hoorntjes met surimi en garnalen of honing-lavendelijs, gerechten die mis schien moeilijk klinken, maai' het be slist niet zijn. Bovendien worden veel recepten stap voor stap met behulp van foto's uitgelegd. Bijzonder aan dit nieu we kookboek is dat alle recepten geba seerd zijn op werken met verse ingre diënten. Dankzij het feit dat alle AH- winkels een uitgebreid assortiment aan voorgesneden, panklare ingrediënten verkopen wordt het argument 'werken met verse ingrediënten is enorm tijdro vend' van tafel geveegd. Het boek is verkrijgbaar voor 39,95 bij het non- foodschap van Albert Heijn; tegen inle vering van 40 bonuspunten kost het boek slechts 29,95. Wie kent ze nog niet, die kleurige, me- ga-populaire knuffelbeertjes van de En gelse televisie? TinkyWinky, Po, Dipsy en LaaLaa, alias de Teletubbies, heb ben nu ook de harten van de Neder landse televisiekijkertjes gestolen. Naast de bekende speelgoedwinkels speelt ook Jamin in op deze rage. Sinds week 39 zijn de Teletubbies hier ver krijgbaar in verschillende snoep-, maar ook niet-snoepvarianten. Minichoco- laatjes 4,95 p. 18), yellies in een blik 8,95) of in een minizakje 0,75), bekers (vanaf 6,98) en sleutelhangers 4,98), niets is de Teletubbies te gek. En dat alles zeer verantwoord, want de producten zijn gekeurd door een team van specialisten op kindergebied. Net als de Teletubbies-uitzendingen, die assistent-productgroupmanager Peter Jan Both "bijna wetenschappelijk ver antwoord" noemt: 'Het is een educatief, maar zeer vermakelijk programma. Er is ontzettend goed over nagedacht.' De verwachtingen zijn dat het Teletub- bies-hoogtepunt rond Sinterklaas en Kerst zal liggen. Jamin's verkoop van is. 'Het is vooral de smaak die het 'm doet. Die is zacht en dat vinden veel mensen nu eenmaal lekkerder.' Dat blijkt ook wel uit de resultaten tot nu toe. In AH-filiaal 1109 in Voorburg bij voorbeeld gaan er al zo'n driehonderd flessen per week langs de kassa's en de verwachting is dat de verkopen verder zullen stijgen. Door het plaatsen van een mini-tap in de koffiecorner, waar de klant niet alleen gratis koffie, maar ook Zerowater kan proeven, wordt de verkoop in Voorburg gestimuleerd. 'De proef zou weieens een voorbode kun nen zijn voor uitbreiding van het aan tal verkooppunten', aldus Van Duin. Teletubby-producten blijft zolang de rage doorloopt. En moeten we de En gelsen geloven, dan kan dat nog wel even duren. Daar werden zelfs de Spice Girls door de aaibare lieverdjes van hun nummer 1-plaats in de hitpa rade verdrongen, met het Teletubbies- lied "Eh-Oh". Al sinds week 19 staat er bij acht AH- filialen een installatie, waaruit klan ten zelf gezuiverd leidingwater kunnen tappen in een twee-literfles. Het water draagt de naam Zerowater. De klant vult een fles met twee liter, laat 'm bij de kassa scannen en betaalt er in totaal f 3,09 voor. De caissière plakt vervol gens een nieuwe barco desticker over de barco de op de fles, zodat men voortaan bij het navul- len alleen maai- voor het water (twee liter voor f 1,10) hoeft te betalen. De flessen blijven na aankoop eigendom van de klant. Verantwoorde lijk category manager Hans van Duin meldt dat het Zerowater een onverwacht groot succes

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 2