AH-caisaeres Europees Kampioen Softball AH'er presenteert eerste dichtbundel 'Ik was helemaal de weg kwijt' Colofon KLUIS FEESTJE AH Thuisservice doet mee aan Postcodeloterij Recordshow GENIALE VOORZET Jikke Hijlkema (staande derde van rechts), Barbara van de Sanden (zittend vierde van rechts) en Linda Hoenderdos zittend vijfde van rechts) AHOLD FLITSEN OKTOBER 1998 Liesbeth Eindhoven (I) won drie keer, maar werd geen eindwinnaar. Rechts Martijn Krabbé Druk: Roto Smeets Weert Adreswijzigingen van personeelsleden worden automatisch via de personeels- or salaris administratie verwerkt. Andere ontvangers kunnen adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk doorgeven aan de redactie, met toezending van hei oude adresstrookje. Negen magazijn-medewerkers deden mee aan de opnames die in totaal twee dagen in beslag namen. Het was de bedoeling om zo snel mogelijk een aantal opgegeven boodschappen via de lopende band te verzamelen in Op de groentenafdeling in de Vegheise AH-supermarkt 1165 werkt Arnout Teppema (52). Een begenadigd dichter die met veel succes zijn ganzeveer in de inkt doopt. De AH-groenteman be leefde eind augustus met het uitbrengen van zijn eerste dichtbundel "Het wordt tijd dat iemand mij verwent' literaire tepunt. iemand mij /ent" zijn aire hoog- L Albert Heijn mag weer eens trots zijn op zijn mede werkers. Op drie tegelijk nota bene. Barbara van de Sanden, Linda Hoenderdos en Jikke Hijlkema werden afgelopen zomer Europees Kampioen Softball met Jong Oranje in de Tsjechische hoofdstad Praag. Voor de 18-jarige Jikke, partti me caissière bij AH-fïliaal 1358 in Deventer, was meedoen geen nieuwtje. Twee jaar geleden be haalde ze met Jong Oranje ook al de EK-titel. Barbara, partti me caissière bij AH 114S in Haarlem, en Linda, parttime caissière bij AH 1170 in Bad hoevedorp, beleefden het EK voor het eerst. Jikke: 'We won nen dit jaar alle wedstrijden in de voorrondes en in de tweede ronde zelfs van Italië, dat altijd heel sterk is.' Om voor het na tionale team in aanmerking te komen moet je niet alleen goed kunnen softballen, het vergt. 55e Jaargang, nr. 10 Oktober 1998 Oplage 70.000 Postbus 3000 Kamer HK A 334 1500 HA Zaandam Algemeen tel.nr, 075 - 6599111 Redactie tel.nr. 075 - 6595713 Fax 075-6701502 Redactie: Ingrid van Kuilenburg (hoofdredactie), Gijs Coffeng (eindredactie, LRM) Lara Fiddelaar (coördinatie), René Wagenaar Redactionele bijdragen: Linea Recta Media, Els Witte, Monique Lindeboom Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Lithografie: LithoHouse ook een hoop doorzettingsver mogen, tijd en energie. 'Maai de week van het kampioen schap was nog het zwaarst. We Hoe is het zo gekomen? Produ cent Joop van den Ende van de Postcodeloterij Recordshow be naderde de Thuisservice. Eén van zijn medewerkers kende het bedrijf, wist van rolbanden en klapkratten en kaartte het idee voor de boodschappenrace aan. Vanaf het moment dat de redactie belde, hebben operatio neel manager Manon Houten en marketingmanager Marieke Niekerk het er druk mee gehad. De opnames waren begin sep tember, maar voor die tijd kwam een delegatie van Van den Ende kijken of het distri butiecentrum wel geschikt was voor televisielampen, camera ploegen en een enthousiaste presentator als Martijn Krabbé. 'Eén ding stond vast, ons perso neel is heel bedreven in het ver zamelen van boodschappen. We durfden de uitdaging meteen aan,' aldus Manon. hebben in die ene week tien wedstrijden gespeeld en daar naast nog getraind. Eten, soft ballen, slapen, daar komt het tijdens het EK eigenlijk op neer,' vertelt Jikke. Is winnen belangrijk? 'Natuur lijk. Zodra je op het veld staat wil je niks anders. We stonden de bekende Albert Heijn-krat ten. Degene met de snelste tijd won duizend harde guldens. 'De uiteindelijke winnaar, die na vier uitzendingen bekend is, wint een nog groter bedrag uit de kluis', vertelt Manon Hou ten. Die overall winnaar was Lazlo Tomassen. Gevraagd naar zijn ervaringen tijdens de race, zegt hij: 'Door de zenuwen heb ik het in de finale met 7-0 voor tegen Tsjechië, waai' we de dag daar voor nog van hadden verloren. Zo'n voorsprong geeft je vleu gels.' Met de titel op zak vierden de AH'ers, samen met de rest van het team, een feestje in Praag. De perfecte voorberei ding op hun volgende 'home run'. Terug naai' hun vertrouw de honk, de kassa van AH! niet echt bewust meegemaakt. Ik was eigenlijk helemaal de weg kwijt. Maai' het was wel heel gaaf.' Ondanks de span ning was er niet echt sprake van een hectische dag. Manon Houten: 'Omdat het niet om li ve uitzendingen gaat had de crew genoeg tijd om alles goed uit te leggen en door te spre ken. De kandidaten werden dus uitstekend voorbereid.' Presentator Martijn Krabbé voelde zich prima thuis bij de Thuisservice. Hij liet zich fil men in het schap tussen de pro ducten, op de lopende band en hij ging zelfs voor 0,99 door de scanner! Niet iedereen kent AH Thuisservice, hoewel daar de afge lopen maanden verandering in moet zijn gekomen. De magazijn medewerkers van het 'bezorgcentrum' in Heemstede renden zich een rotje in de Postcodeloterij Recordshow (RTL 4). In de zogenaamde 'Boodschappen race' konden ze in een duel tegen de klok én elkaar een aardig geldbedrag winnen. 'Op de middelbare school was ik geen hoogvlieger als het om Ne derlands ging, eerder een wis- kundefreak,' vertelt Arnout. 'Het- schrijven is een jaar of tien geleden begonnen met het bij houden van een dagboek. Daar in stonden prachtige teksten die nooit iemand zag. Het mooi ste is natuurlijk als je er andere mensen blij mee kunt maken.' Afgelopen augustus bracht hij in eigen beheer zijn bundel "Het wordt tijd dat iemand mij verwent" uit en kreeg hij veel regionale publiciteit. Arnout zit geen uren achter zijn schrijftafel om tot iets moois te komen.'Zie ik iets moois of geks dan staat het soms in vijf minu ten op papier. Tijdens mijn pau ze hier in het filiaal heb ik dan ook altijd pen en papier bij me. Een grappig voorval van een collega kan een geniale voorzet voor een mooi gedicht zijn.' Ar- nout's collega's zijn zeer te spre ken over de kwaliteiten van de AH'er en hebben bijna allemaal een exemplaar in hun bezit. Ook clustermanager Peter van de Heuvel heeft de bundel in zijn boekenkast staan en zelfs de literaire liefhebbers onder de klanten op de groente-afdeling vragen ernaar. 'Ik ben nu bezig j met het uitbrengen van een tweede druk. Dat is natuurlijk het mooiste wat je als dichter i kan overkomen,' besluit Ar nout, die zijn werk nog prima met zijn hobby weet te rijmen.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 12