'Ik breng vlees, service en informatie van Maastricht tot Groningen' Nieuwe Etos Store GVA bouwt kiosk uit stellingen METAMORFOSE INNOVATIEF Supermarktmanagers kijken naar volgende eeuw TRENDS Hendrie Eikelboom, chauffeur van Servicebus en gezicht van Meester ERFENIS KWALITEITS- SPRONG MEERDERE VOORDELEN KIND AAN HUIS (vervolg van pagina 1) De Etos-winkel in Leidschen- dam is hoog en betegeld in vier kleuren. Die vier kleuren delen de winkel in in wat men zelf noemt 'vier basiswerelden'. El ke basiswereld staat voor één van de elementen: water, vuur, aarde en lucht. In de lichtblau we 'waterwereld' vindt men li chaamsverzorging, bij de rode vuurwereld schoonheid, oranje (de aarde) staat voor gezond heid en de hemelsblauwe lucht- afdeling is synoniem voor baby en kind. 'Deze winkel mag dan groot zijn, vijf keer groter dan een gemiddelde Etos-winkel, de ldanten roepen allemaal dat-ie zo overzichtelijk is', zegt pro jectleider Gerdy van Bellen. We spreken haar als de Etos Store drie dagen open is. 'Het is druk', meldt ze. 'De mensen dringen bijvoorbeeld rond ons haarkleurapparaat.' Haarkleur apparaat? 'Ja, dat maakt een foto van je en laat je vervolgens zien met rood haar, zwart haai-, wat je wilt. Dat is fun en tege lijkertijd heel verkoopbevorde rend.' Naast de vier werelden is er nog een vijfde die elke maand een ander thema heeft en waar Etos artikelen uit de andere werelden samenbrengt. De af trap is Oosters. 'En dan is het ook Oosters', zegt Van Bellen. T)aar hebben we speciaal een styliste voor gecontracteerd.' De Etos Store, waar anderhalf jaar aan gewerkt is, moet een winkel zijn waar altijd iets te doen is. Elke dag. Er zijn vooral veel demonstraties van grote merken. Klanten kunnen zich laten opmaken in de metamor fose-hoek. En de winkel is kind vriendelijk. Er is een kinder hoek, waar ouders hun kind kunnen verschonen en voeden. Van Bellen over het nieuwe ty pe winkel: 'Alles is zelfbedie ning, je kunt hier alles testen, ook de parfums. Er is veel aan dacht voor informatie, vooral via schapkaarten en allerlei moderne apparatuur. Maar we hebben ook het gewone drogis terij-assortiment. Je kunt hier ook gewoon shampoo kopen, en tandpasta. Maar voorop staat dat we een innovatieve uitstra ling willen hebben met deze Store. Daarom ook nieuwe arti kelen. De babykleding, de grote range aromatherapie, de hand doeken en de hoek family plan ning. Daar hebben we alles van voorbehoedsmiddelen tot zwan gerschapstests bij elkaar gezet.' Etos wil binnen vijf jaar tien tot vijftien van deze warenhuis achtige winkels openen. (Vervolg van pagina 1) Daar mochten de aanwezigen van Van Solt trots op zijn, net als op al die andere positiebepa- lende ontwikkelingen, die hij in één vloeiende spraakwaterval aaneen reeg, zoals de Bonus kaart, 1-2-3-acties, maaltijden, RAS. Hij bedankte iedereen voor hun inzet - en die van hun medewerkers - in het afgelopen jaar en onderstreepte het be lang van het zo kenmerkende wij-gevoel bij het succes van Albert Heijn. Tot slot richtte hij zijn betoog volledig op de kracht van het merk 'Albert Heijn'. Van Solt: 'Ons AH-merk is goud waard. En de toegevoeg de waarde ervan zal de komen de jaren alleen nog maar groter worden.' Internationaal vermaard trend- watcher Lidewij Edelkoort was vervolgens uitgenodigd om een beeld te schetsen van de maat schappelijke ontwikkelingen die in het volgende millennium de wens van de klant zullen be palen. Zij inspireerde het pu bliek met vele trends, van favo riete kleuren, zoals wit en roze, tot nieuwe eetgewoonten en le vensstijlen. 'Gezondheid blijft een item', zei ze. 'Vrije tijd en design worden ook steeds be langrijker.' Een bijzonder welkom gold de heer Albert Heijn, die in een in terview met Karei van de Graaf uit eigen ervaring duidelijk maakte hoe het bedrijf Albert Heijn in de afgelopen eeuw al tijd goed in staat is geweest te anticiperen op toekomstige ont wikkelingen. Juist deze sterke erfenis maakt dat Albert Heijn ook nu, op de rand van de vol gende eeuw, met vertrouwen de steeds hogere eisen van de klant tegemoet kan zien. Directeur Winkelbedrijf Tom Heidman haakte op de verande ringen in met de woorden: 'We moeten de ontwikkelingen bin nen de maatschappij, waar we zelf net zo goed deel van uit maken, absorberen en vertalen in een AH-beleid dat toekomst gericht is. We zullen ons eigen merk verder gaan verbreden en verdiepen; een nieuwe kwali- teitssprong maken. Het gaat goed met ons. En dat smaakt naar meer. Als management is ons er alles aan gelegen ons succes verder uit te bouwen.' AHOLD FLITSEN SEPTEMBER 1998 In de overdekte 'straat' bij woon-zorgcentrum Antoniushof in Montfoort staat sinds 25 juni een char mant winkeltje van glas, hout en het stellingmateriaal dat je ook bij Albert Heijn aantreft. Het is een gouden vinding - uit nood geboren - van winkelaccount manager Henk Bremer van Grootverbruik Ahold. 'Een heel creatieve oplossing, ja', zegt Willy Vogels, hoofd van de afdeling Winkelservi ces van GVA. 'Het verzor gingshuis wilde een winkeltje openen; voor bewoners, maar ook voor mensen die er bij voorbeeld de fysiotherapeut bezoeken. Het viel niet mee hiervoor een goede en betaal bare oplossing te vinden. Henk Bremer is er met winkelinteri- eurbouwer Reklet Project Ser vice eens goed voor gaan zit ten.' Het resultaat is een kiosk die eenvoudig in elkaar wordt gezet - 'baast als een bouw pakket' - met 'wire tech stel- lingmateriaal'. Albert Heijn bouwt er zijn schappen mee. Het winkeltje heeft een licht- doorlatend kunststof dak, is 15 m2 groot en biedt plaats aan 200 artikelen. Er is een koe ling voor zuivel en de counter is verrijdbaar. 'We hebben de kiosk op 25 juni geopend', vertelt Willy. Tiet verzorgingscentrum is heel te- weden met deze 'primeur', wat ons aan het denken heeft ge zet; wij zien steeds meer toe passingsmogelijkheden. De kiosk heeft zo z'n voordelen: je kunt hem de kleuren geven van je eigen huisstijl en hij is te openen en te sluiten wan neer je maar wilt. Daardoor kun je hem goed plaatsen in bedrijven en op scholen, voor service in pauzes bijvoorbeeld.' De kiosk is in het najaar te zien op de Food Facilityfair in Apeldoorn. Daarna gaat GVA er actief mee de boer op. 'De enige vertegenwoordiger bij Meester die niets verkoopt, maar wel 100.000 kilometer per jaar rijdt', zo omschrijft Hendrie Eikelboom, sinds februari Service Merchandiser op Meester's Servicebus, zichzelf. Dagelijks vertrekt de gekoel de Peugeot Boxer gevuld met de meest uiteenlopende nieu we vleeswaren en vleesproducten van Meester in Wijhe op weg naar de verschillende AH-filialen in het land. Naast het brengen van vlees geeft Hendrie, die zelf jarenlang snijder en inpakker bij Meester was, uitgebreide informatie over nieuwe producten aan de versmanagers, beantwoordt hij vragen en neemt waar nodig steekproeven. beantwoorden.' Ook klachten komen op het bordje van Hendrie terecht. 'Laatst kwa men er veel telefoontjes binnen over een partij kippepootjes die niet aan het vastgestelde ge wicht zouden voldoen. Dan ga ik op onderzoek uit, neem proefmonsters mee en koppel de uitslagen hiervan terug aan onze commercie.' 'Maar ik kom ook in winkels waar alles naar wens verloopt', vertelt hij verder. 'Dan maak ik een praatje met de versma nagers over wat er de laatste tijd verkocht is, wat ze van ons aan nieuwe producten kunnen "Hou je van vlees en van men sen, dan is dit de mooiste baan van de wereld,' zegt Hendrie als we hem 's ochtends vroeg tij dens de voorbereiding op zijn tocht langs de winkels spreken. 'Ik kom in het land, deel daarbij grotendeels mijn eigen tijd in en zorg ervoor dat de klant te vreden is en blijft.' Op de thuis basis in Wijhe krijgt Hendrie Wekelijks van het Account Bureau en commercie te horen, waar hij zijn licht eens moet op steken, extra informatie over nieuwe producten moet geven of gewoon eens een praatje met de versmanager moet gaan ma ken. 'Het is voor ons heel be langrijk dat de relatie met Albert Heijn optimaal verloopt. Daar wordt de laatste tijd steeds actiever aan gewerkt. Door veel te vragen en goed te luisteren naar verkopers en klanten kunnen wij veel vragen Hendrie Eikelboom (r) bij Albert Heijn Food Plaza in Amsterdam verwachten en geef informatie over bijvoorbeeld nieuwe mari nades of kruiden.' Hoewel Hendrie pas sinds februari op de bus zit, is hij in veel filialen al kind aan huis en - zeker zo belangrijk - het gezicht van Meester. 'Dat is niet alleen leuk maar ook het doel van deze ser vice. Ik moet voor de klant hét aanspreekpunt zijn waar ze met al hun vragen terecht kun nen,' zegt Hendrie. Vlak daarna vertrekt hij met een partij rotis serie-producten richting de 'kop van Noord Holland'.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 9