AH komt met eigen biologische zuivellijn 'Nieuwe De Tuinen in Amstelveen stap naar de toekomst' Halfjaarcijfers in teken van plussen SYNERGIE RIJK EN VOL 'Chemische bestrijdingsmiddelen en kunstmest zijn uit den boze' EEN PAAR DUBBELTJES MEER Jos Jongstra, directeur De Tuinen: VIER KLEUREN 3 Uitstekend AHOLD FLITSEN SEPTEMBER 1998 Verantwoord geproduceerd met zorg voor mens, dier en milieu. Dat is het belangrijkste kenmerk van de innova tieve zuivellijn die Albert Heijn introduceert onder het Eigen Merk 'AH biologisch'. 'Het unieke ervan is de ver scheidenheid aan producten/ vertelt category manager Jos van Huizen. 'Met zeventien biologische zuivelproduc ten in verschillende smaak- en productvarianten is er ruime keus. We zetten in één keer een breed assorti ment neer en laten zo de consument zien dat we heel duidelijk onze maatschappelijke verantwoordelijkheid kennen en biologische zuivel serieus nemen. Maar bo venal spelen wc in op de steeds grotere vraag naar lekke re en gezonde zuivelproducten.' Het produceren van biologische zuivel wijkt sterk af van gewo ne zuivel. Melkveebedrijven die biologisch werken zorgen ervoor dat het vee graast op weiden die met natuurlijke middelen worden verzorgd. 'Chemische bestrijdingsmiddelen en kunst mest zijn uit den boze,' zegt Jos van Huizen. Door te werken met organische mest wordt een optimale bodemvruchtbaarheid verkregen. Veel klaver en ande re weidebloemen zorgen ervoor dat de melkkoeien een natuur lijk en gevarieerd dieet krijgen. (vervolg van pagina 1) Van der Hoeven voerde de aan wezigen in het Engels langs de verschillende wei*elddelen. Door de crisis in Azië vielen alleen daar de resultaten wat tegen. In Europa steeg de omzet met ruim een kwart. In Nederland waren het vooral Albert Heijn en GVA die in omzet groeiden. In Latijns-Amerika viel de om zet zelfs 76,8 procent hoger uit ten opzichte van vorig jaar. Dat komt vooral doordat de omzet van de in juli 1997 verworven supermarktketen Bompreco Ba- hia in Brazilië voor het eerst is meegeteld. Uit Amerika blijven ook alleen maar goede verhalen komen. Het zijn vooral Stop Shop en Giant Food Stores die het daar uitstekend doen. 'Tops herstel de zich', aldus Van der Hoeven, 'van een relatief zwakke tweede helft vorig jaar.' De winst in de USA steeg 15,2 procent. Van der Hoeven legde veel nadruk op het Project Compete, een sy- nergieprogramma dat een ge meenschappelijke infrastruc tuur van de Amerikaanse be drijven nastreeft. Van der Hoe ven: "We hebben met Stop Shop aangetoond dat kruisbe stuiving werkt. We verwachten boven op de autonome groei van de bedrijfsmarge van onze nieu we supermarktketen Giant Food Inc. bijvoorbeeld volgend jaar nog eens 30 miljoen dollar in synergie-effecten.' Van der Hoeven sprak uit dat Ahold mo menteel voorrang geeft aan de integratie van Giant Food, de nieuwe aanwinst, en Project Compete. 'Daarom', aldus Van der Hoeven, 'zijn we niet actief op zoek naar grote acquisities in de VS.' 'Ahold streeft', ant woordde de president op een vraag uit de zaal, 'naar wereld wijd synergie-voordeel, bijvoor beeld door uitwisseling van be proefde systemen en het aan gaan van relaties met leveran ciers die op verschillende plek ken van de wereld actief zijn.' Op de vraag of Ahold met al z'n overnames niet bang is om een keer zelf overgenomen te wor den, was Michiel Meurs kort en bondig: 'Als wij iets kopen, wordt het overgenomen bedrijf beter, dat is gebleken. Wij zijn niet geïnteresseerd in overna me door bedrijven die minder effectief en efficiënt worden ge managed dan wijzelf.' Daarnaast is er de garantie dat biologische koeien minstens 120 dagen per jaar buiten staan en ze in de stallen ruime ligmoge- lijkheden en veel strooisel heb ben. 'De onafhankelijke stich ting SKAL (controlerend or gaan en uitgever van het EKO- keurmerk) ziet er scherp op toe dat deze zaken worden nage leefd. Ook het preventief toedie nen van antibiotica is niet toe gestaan. Is een dier ziek en wordt het door een dierenarts behandeld, dan mag haar melk niet als biologisch worden ver kocht.' Door de natuurlijke en rijk be groeide weiden waarop biologi sche koeien grazen is de smaak van AH-biologisch rijk en vol. 'Iedereen die van lekker, ge zond én verantwoord houdt zal dit na het proeven van de melk, yoghurt, vla, kwark, slagroom en crème fraiche beamen,' aldus Van Huizen. Wat verder uniek is aan AH-biologisch, is de in troductie van een aantal smaakvarianten. 'De aardbeien, abrikozen en bosbessen worden ook biologisch gekweekt.' De prijs van AH-biologische zuivel, dat in de schappen tus sen de gewone zuivel komt te staan en herkenbaar is aan het groene klaver logo, ligt boven die van normale zuivel. 'Biologi sche boeren hebben verhou dingsgewijs hogere productie kosten en meer werk,' vertelt Van Huizen. 'Ze kunnen minder koeien per vierkante meter houden en de kosten van biolo gisch voer zijn een stuk hoger. Maar wie natuur en gezondheid hoog in het vaandel heeft staan, is vast bereid een paar dubbel tjes meer te betalen.' Op donderdag 17 september opende de nieuwe pilotstore van De Tuinen haar deuren in het grootste winkelcentrum van Nederland in Amstelveen. De feestelijke gelegenheid, vooraf gegaan door een symposium waar onder andere RvB-lid jan Andreae sprak, mocht niet aan de aandacht ontsnappen, want het gaat om een heel bijzondere winkel. s Directeur Jos Jongstra noemde B? de pilotstore 'een grote stap naar de toekomst.' Met een ^^^0. compleet nieuwe huisstijl en een nieuwe aanpak wordt deze 2 - De Tuinen hét voorbeeld voor jÉSWf'" :-ë=p r-M alle nieuw te openen winkels. nhtuurlijk v» T" .ri - Was in de oude winkels de aan- '"Tl dacht vooral op het midden ge- hTBHBÉ',1 1g Genieten richt, in de nieuwe De Tuinen S |TT|— gr.gj_.K.J «2 staan de kasten los van de mu- A V ren' kriskras door de winkel. De aandacht wordt vooral ge trokken door de nieuwe vierde ling: vier kleuren, die ieder een motto van de Tuinen-filosofie re presenteren. "Gezond volgens De Tuinen, Verzorgen volgens De Tuinen, Verwennen volgens De Tuinen en Genieten volgens De Tuinen" zijn de motto's die horen bij respectievelijk blauw, groen, terra en honinggeel. Iedere kleur heeft zijn eigen producten. 'De klant volgt geen uitgestip peld winkelpad, maar kan zijn eigen route door de winkel be palen,' zegt Jos Jongstra. 'Hij wandelt dan van de ene naar de andere "kleur" op de manier zo als hij dat wil.' Toch blijft ook deze Tuin een Tuin. 'Dat hebben we bewust gedaan, want de oude huisstijl is nog lang niet doodgebloed', aldus Jos Jongstra. Of de nieuwe formule een suc ces wordt moet nog blijken, maar eigenlijk twijfelt Jos Jongstra daar niet aan. 'We zul len er alles aan doen om het de klanten naar de zin te maken. Deze pilotstore is zoals te doen gebruikelijk bij pilotstores be doeld om van te leren; zullen dan ook regelmatig on derzoek gaan doen naar de te vredenheid en wensen van de klanten. En met die informatie kan het alleen maar nog beter gaan.' 'HET GAAT UITSTEKEND MET AHOLD', zei ik onlangs op de persconferentie bij de bekend making van onze halfjaarcij fers. En dat is ook zo. We hebben succesvolle super markten en speciaalzaken. We kennen een gezonde winstgroei. We hebben maar een paar zwakke plekjes -en dat is heel normaal- en we zien de toekomst met vertrou wen tegemoet. Dat is alle maal goed nieuws. Eerlijk ge zegd zijn de meeste mensen dat ook wel van ons gewend. Albert Heijn, Gall Gall, ETOS en onze andere bedrij ven worden gerespecteerd om hun vakmanschap en hoge kwaliteitsniveau. WAAR JE OOK WERKT BIJ AHOLD, je bent op de eigen plek een vitale schakel in ons bedrijf. Samen met collega's draag je bij aan het succes van je winkel en daardoor aan het succes van ons totale bedrijf. Klanten voelen dat perfect aan. De producten kunnen prima zijn, de win kels spik en span, de prijzen concurrerend en de locaties ideaal. Maar de winkel wordt pas echt een magneet als de service en samenwerking uit stekend zijn. En op die gebie den zie ik overal een enorme inzet. Of dat nu in de winkel is, in de distributiecentra of op de kantoren. Het is ge woon heel prettig om te zien dat iedereen hart voor de zaak heeft en begrijpt dat inzet en betrokkenheid heel belangrijk zijn. Daardoor kunnen we de klanten uitste kend bedienen en de concur renten goed aan. Cees van der Hoeven President Koninklijke Ahold nv

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 3