Ten eigen winkel, daar kijk ik echt naar uit' f VAN 'T SCHAP 2 Annelies de Ruiter doet de opleidingen voor VM en SM in hoog tempo werk ma van je s ETOS BABYKLEDING WRAPS 'IT'S TEA TIME' AHOLD FLITSEN SEPTEMBER 15 Bedrijfskundige Annelies de Ruiter (25) studeerde af bij de afdeling Human Resources Development van Albert Heijn. Daarna werkte ze anderhalf jaar als personeelsfunctionaris bij de Wereld van Werelden-winkels in Purmerend, Haarlem en Heerhugowaard. Inmiddels werkt ze als verkoopmanager in Apeldoorn en volgt ze ook de bijbehorende opleiding, al thans een deel ervan. Daarna in een keer door voor super marktmanager. 'Ik wil een leidinggevende functie, en waar leer je dat vak beter dan op de werkvloer van de winkel?' ■Momenteel doe ik de opleiding Ver koopmanager, maar ik volg niet alle modulen. Sommige kennis heb ik al. Kijk, ik heb bijvoor beeld bij een cursus Visieont wikkeling de trainer geassi steerd toen ik als PZ'er werkte. Dan hoef ik nu die module niet te doen. In overleg heb ik geke ken welke cursusonderdelen voor mij nuttig zijn, zoals de personeelsmodule Effectief Lei dinggeven. Maar de SM-oplei- ding ga ik helemaal doen.' Waarom wilde je dan toch eerst de VM-opleidingdoen? '"Een bewuste keuze. Ik wil zelf ervaren wat die opleiding en dus ook de functie inhoudt en ik wil de processen in een win kel leren kennen, voordat ik er als supermarktmanager leiding aan ga geven. Bovendien zitten er in de VM-opleiding interes sante modulen. Neem nou Zelf management. Leer je naar je zelf te kijken, waar je kwaliteit en je leerpunten liggen. Mijn kwaliteit? Als ik m'n beoorde ling moet geloven m'n gedre venheid en m'n enthousiasme. Maar ook de ervaringen van de andere mensen uit mijn groep zijn onmisbaar. Sommigen zijn als parttimer begonnen bij AH, anderen zijn, net als ik, tijdens of na hun studie gaan wei-ken in de winkel. Die mix vind ik heel interessant. Ik zuig hun praktijkverhalen echt op en realiseer me dat ik dat ook nog allemaal kan gaan meemaken.' En dan direct de SM-opleiding er achteraan.... Annelies lacht: 'Oh ja, ik hoop zo snel mogelijk in 1999. Het is een pittige opleiding, zeker als je al een eigen winkel hebt. Je moet er toch tussenuit om op cursus te gaan en je hebt je voorbereidingsopdrachten te doen. Het wordt een kwestie van goed plannen, maar het lijkt me super! Dan ben ik straks eindverantwoordelijk voor mijn eigen winkel.' Ooit gedacht dat je de winkel in zou gaan ■Nou, Ahold zat natuurlijk wel in mijn hoofd. Het bedrijf staat bij studenten in de top 10. Het Annelies de Ruiter: 'Ik deed mijn boodschappen bij Albert Heijn, maar had nooit een visioen van: hier sta ik straks zelf' is een groot, internationaal en heel divers bedrijf met veel car rièremogelijkheden. Maar dat ik op de winkelvloer zou gaan werken...nee. Ik deed mijn boodschappen bij Albert Heijn, maar had toch nooit een visioen van Uer sta ik straks zelf! Zoiets kwam gewoon niet in mij op. Maar het ligt me ontzettend goed. M'n clustermanager heeft eens gezegd misschien ga je nooit meer uit de winkel weg. Deze baan is zo veelzijdig. En straks als supermarktmanager ga je nog meer visiegericht wer ken.' Voor altijd verslaafd aan de winkel 'Het is denk ik niet mijn eind functie. Ik wilde graag een lei dinggevende functie. Dat wist ik al toen ik studeerde. Het is heerlijk om met mensen te wer ken. Samen dingen bedenken en elkaar naar een hoger ni veau helpen. Dat spreekt me erg aan. Waar leer je dat vak beter dan op de winkelvloer? Ik krijg nu al de kans om aan 95 mensen leiding te geven, samen met m'n collega verkoopma nager. Ik kan hier ontzettend veel leren. Dit werk is al hart stikke leuk. Bovendien moet je echt je hart en ziel in dit werk leggen. Maar we hebben afge sproken dat ik hier een paar jaar blijf en daarna wat anders ga doen. Mogelijk richting Ma nagement Development of per soneelswerk, daarop lag ook het accent tijdens mijn studie. Mis schien op het hoofdkantoor, misschien in eet cluster. En ik weet dan tenmin; ste wel hoe het reilt en zeilt irj de winkel.' Je carrière verloopt 'Ja, toch is het niet zo bewut gepland hoor. Maar ik heb a mijn diploma's binnen de ge stelde tijd behaald.' En trots be sluit ze: 'Ik hoop dat ik strak een eigen winkel krijg, gewei dig. Daar kijk ik echt naar uit.' Waarom gaat een drogist in babykle- ding? 'Logisch', zegt projectmedewerk ster Yvette van Rossen, 'we verkopen al babyshampoo, zalf, poeder, luiers, dan is de stap naar babykleding niet zo vreemd.' Sinds 16 september is ETOS daarom bij wijze van proef in haar splinternieuwe ETOS-Store (zie elders in dit nummer) gestart met de verkoop van babykleding. We ko men met een 'basic' assortiment én een eigen ETOS- Store lijn met een wat eigen tijdser Pkarakter l van sweat- en badstof, lekker warm en zacht,' De babykleding zal te vinden zijn in de kinderhoek op de thema-afdeling 'lucht'. 'Het moet een soort droomwe reld zijn met blauwe wolken waarin zo wel moeder als kind zich prettig voe len.' Bij het ontwikkelen, selecteren en inkopen van het assortiment moesten ze bij ETOS wel even wennen. Bij kle ding moetje ver vooruitzien. De win tercollectie moet al in het voorjaar be steld worden. 'De basic collectie die loopt tot maat 92 bestaat vooral uit T-shirts, broekjes en rompertjes. De ETOS-Store lijn daarentegen is wat speelser en uitgebreider. Voorbeeld: het nostalgische, overdwars gestreepte babypakje, dat voor f 14,99 een leuk verjaardagscadeautje is. Wie op gure herfstdagen de ooitjes origineel wil be dekken heeft voor f 9,99 de keuze uit een muts met lus, muts met knoop of muts met twee knopen. gekend populair,' vertelt Mariëtte van Maanen, category manager i.o. van AH Koelvers. 'Daar is de gezonde vervan ger van de vette hap op speciale food- courts in talloze varianten verkrijg baar.' De basis van een Wrap is een op gerolde bloemtortilla, maar er zijn ook verschillen met dit typisch Mexicaanse gerecht. Het grootste verschil is dat Wraps koud en naast de lunch op ieder moment van de dag kunnen worden ge nuttigd. Dat goede smaak geen gren zen kent, bewijzen de vier varianten die onder het merk AH Huistraiteur sinds week 36 in een vijftigtal grote su permarkten verkrijgbaar zijn. Verras- Het is gezond, verrassend lekker, en biedt oneindig veel mogelijkheden voor een snelle lunch of smaakvol tussen doortje. Wraps' (Engels voor 'vouwen') is de verzamelnaam voor kleine gevou wen deegrolletjes gevuld met smaak volle producten uit bijna alle windstre ken. Typisch 'Multi Culti', zoals Aller- Hande het vorige maand betitelde. 'In Amerika en Australië waar tijd nog meer geld is dan bij ons zijn Wraps on send en mediterraan zijn de Wraps met Griekse sa lade en Kipfilet met Itali aanse pesto die voor f 4,99 lekker weghappen. Fris en vooral gezond zijn de deeg rolletjes met walnoot, kaas en sla en die met kaas, ham en appelvulling. Voor f 4,49 is je lunch compleet, gezond en vooral heel erg lekker. Als theepakker sinds 1887 is AH's pro ductiebedrijf Marvelo in Zaandam een logische partner bij de ontwikkeling van AH's nieuwe assortiment luxe een- kopstheesoorten. Die zijn in week 39 onder de naam 'High tea' geïntrodu ceerd. 'Nederlanders houden van ge nieten en verwennen,' zegt product group manager Koffie en thee bij Mar velo, Ward de Groote. 'Steeds vaker ne men we een rustmoment waarin we ge nieten van luxe theesoorten, heerlijke sandwiches, taartjes en scones. Zoals de Engelsen doen tijdens hun high tea. Opvallend is dat wij daarbij steeds va ker kiezen voor variatie en eenkops- thee.' High Tea is afkomstig uit de bes te theehuizen in Azië, Afrika en India. Klimatologische fac- I toren, bodemgesteld heid en de manier van fermenteren en drogen zijn door slaggevend voor de kwaliteit van de thee. We zijn lang bezig geweest om een uitgebalanceerd assortiment samen te stellen, waarin 's werelds mooiste thee een plek heeft gekregen.' Naast de soorten Pure Kenia, Smooth Assam, Colonial Ceylon en Lapsang Souchong zijn ze bij Marvelo en Albert Heijn verrukt over de Daijeeling Earl Grey en de uit China afkomstige Flowery Jasmine. 'De combinatie van de wat zoet neigende Daijeeling uit de Himalaya en de wereldberoemde Earl Grey, zorgt voor een zéér exclusieve High tea,' aldus De Groote. De Flowery Jasmine heeft door de toevoeging van jasmijnbloesem een geheel eigen smaak die vooral in de namiddag of net na het diner prima tot zijn recht komt. De "hoge thee' zit mooi verpakt in een klassieke anderhalf grams envelop en kost per tien zakjes f. 2,19.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 2