1000 m2 drogist Nieuwe gezichten in top Ahold Supermarktmanagers kijken naar volgende eeuw Presentatie halfjaarcijfers in teken van plussen Etos Store: <llitilillKlllllLl.ll TfflOMF EN TELEURSTELLING. Winst Ahold stijgt 30,7%, omzet 11,2% ETOS-DIRECTEUR NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Gaan we op maandag 3 januari 2000 gewoon verder waar we op vrijdag 31 december 1999 zijn op gehouden? Ahold is op tijd klaar voor het nieuwe millennium Pagina 4. nummer 9 SAH002000639 Flitsen Landelijk september 1998 september 1998 Op je sloffen en op je tandvlees. Kortom: goede tij den, slechte tijden. De 14de Dam tot Damloop. Pagina 6 en 7. 'Albert Heijn approaching the millennium', dat was dit jaar het thema van de Supermarktmanagersdag op 8 september in Apeldoorn. Niet alleen werd stilgestaan bij de wens van de klant in de toekomst, maar ook het he den en de waardevolle geschiedenis van het bedrijf kwa men aan de orde. Directievoorzitter Winkelbedrijf Ronald van Solt opende de dag. Hij ging in op de positie van Al- bert Heijn in de maatschappij op zowel lokaal als internatio naal niveau. Van Solt refereer de daarbij onder andere aan een recent artikel uit de Volks krant over zelfsturende groepen bij AH en haalde een onderzoek onder grote, internationale su permarktbedrijven uit de Sun day Times aan, waaruit bleek dat Albert Heijn de goedkoopste was zonder daarbij aan kwali teit in te boeten. (Zie verder op pagina 9) Ronald van Solt Per 1 september kent de top van de Ahold-organisatie een aantal nieuwe gezichten. Al eerder werd bekend dat Allan Noddle, voorheen voorman van Giant in Amerika, naar Zaandam zou komen om de Raad van Bestuur te versterken. Ook Bob Tobin, president van Stop Shop, werd even later die maand benoemd. In diezelfde periode kondigde RvB-Iid Eddie Moerk zijn vertrek aan om zich op andere activiteiten te richten. 97 98 97 98 97 98 97 98 97 98 Nederland Verenigde Overig Brazilië Azië Staten Europa Een winkel waar je lek ker kunt dwalen of effi ciënt je dagelijkse dro gisterij-artikelen koopt. Een winkel voor zowel de safe run shopper als de spend fun shop per. Etos opende op 15 september de Etos Store in Leidschendam, de drogisterij van de volgende eeuw. Duizend m2 drogist, veertig me dewerkers, een styliste, schoonheidsspecialisten en een store manager. Zie verder op pagina 9 Allan Noddle Ook drogisterij-keten Etos heeft een nieuwe hoogste man. John van der Ent, die al jaren in de retail werkzaam is, is per 1 sep tember de opvolger van Willem- Jan Vreezen. Vreezen werd pre sident Ahold Asia Pacific. Van der Ent werkte als directeur Operations van de Makro in Spanje. De nieuwe president van Ahold's Tsjechische doch teronderneming Euronova, Dick Boer, werkte voor Makro, Unigro en Maxis en is de opvol ger van de Tsjech Jizdny. Het regende pijpestelen afgelopen donderdag 3 septem ber. En Ahold-president Van der Hoeven leek zelfs een beetje verkouden. Maar dat was dan wel het enige nega tieve wat er te melden was bij de presentatie van de halfjaarcijfers in het Ahold-hoofdkantoor in Zaandam. Een zaal vol journalisten hoor de Cees van der Hoeven en fi nanciële man Michiel Meurs be kendmaken dat de nettowinst over het tweede kwartaal met 30,7 procent was gestegen naar 271 miljoen gulden. De omzet steeg met 11,2 procent naar 12,9 miljard gulden. Duidelijk werd ook dat Ahold nog steeds een aantrekkelijke belegging is. De winst per aandeel steeg met 21,3 procent (f 0,47). (Zie verder op pagina 3) Eddie Moerk was de afgelopen viereneenhalf jaar vooral ver antwoordelijk voor de groei van Ahold in Azië. Hij deed goede za ken, want Ahold heeft in vijf landen in het Verre Oosten in middels een solide basis. Allan Noddle, in eigen land een beken de figuur, vanwege zijn optreden in de reclamespots van Giant Food Stores, neemt de taken van Moerk over. Bob Tobin wordt de verantwoordelijke man voor de Amerikaanse activiteiten. Hij volgt daarmee Rob Zwartendijk op, die tot aan zijn pensioen in de zomer van 1999, de porte feuille 'Strategie' beheert. Bob Tobin Omzet eerste halfjaar 1997 en 1998

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 1