Kanon Koeman geeft AH-Oanone prijswinnaars voeifiialles Er zit muziek in Cluster 112 Berggeit klimt met AH-vlag en voedselpakket naar de top Colofon KURHAUS GLETSJERIJS MET RIJST AHOLD FLITSEN SEPTEMBER 19): DIREKTBSVX Op zaterdag 29 augustus beleefden zo'n honderd veertig jonge winnaars van de AH-Danone prijs vraag in de Rotterdamse voetbaltempel De Kuip de dag van hun leven. Om het voetbalfeest te mogen meemaken moesten de deelne mers, die tussen twaalf jaar oud waren, vijf Dano- ne-barcodes inle veren bij AH, vergezeld van een slagzin. t het hele land kwamen uiteindelijk naar het Feijenoord-stadion. Daar waren een aantal oud-internationals opgetrommeld om de jonge voetballertjes (hoewel je hele maal geen voetballer hoefde te zijn om deel te nemen) te trai nen en rond te leiden. In verschillende groepjes gin gen de jongens en meisjes langs de perskamer, de skyboxen, de 55e Jaargang, nr. 9 September 1998 Oplage 70.000 Postbus 3000 Kamer HK A 334 1500 HA Zaandam Algemeen tel.nr. 075 - 6599111 Redactie tel.nr. 075 - 6595713 Fax 075-6701502 Redactie: Ingrid van Kuilenburg (hoofdredactie), Gijs Coffeng (eindredactie, LRM) Lara Fiddelaar (coördinatie), w spelerstunnel. Op het veld werden allerlei verschillende trainingsspelletjes gedaan on der leiding van Wim Suurbier, Ruud Heus en Bennie Wijnste kers. Maar het meest bijzonde re was toch wel dat nationaal 'kanon' Ronald Koeman uit Spanje was overgevlogen om met de pupillen de vrije trap pen te oefenen. In augustus trok bergsportfreak en parttimer van AH- filiaal 1245 Menno Moermans met twee klimvrienden naar Oostenrijk om een aantal gevaarlijke bergen te be klimmen. Omdat bij deze kostbare expeditie iedere gram én cent telt, maakte Menno een unieke deal met zijn supermarktmanager Eric van der Graaf in Breukelen. In ruil voor het planten van de AH-vlag op de top van de Wildspitze en de Similaun, kreeg Menno een pakket met speciaal samengesteld lichtgewicht voedsel mee! Redactionele bijdragen: Linea Recta Media, Els Witte, Monique Lindeboom Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Lithografie: LithoHouse Druk: Roto Smeets Weert Adreswijzigingen van personeelsleden worden automatisch via de personeels- of salaris administratie verwerkt. Andere ontvangers kunnen adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk doorgeven aan de redactie, met toezending van het oude adresstrookje. Maanden van keihard trainen op uithoudingsvermogen en coördinatie gingen vooraf aan de expeditie die Menno met zijn vrienden Bob en Niels maakte. 'Ik klim al jaren met mijn ou ders in de Zwitserse, Franse en Oostenrijkse Alpen maar wat wij in Oostenrijk deden was een echte vuurdoop,' vertelt Menno. 'De Wildspitze en de Similaun zijn fantastische bergen maar als de omstandigheden slecht zijn krijg je het zwaar.' Daarbij moesten de klimmers naast hun bepakking ook nog eens de AH-vlag uit filiaal 1245 bijna 4000 meter omhoog slepen. 'Een hartstikke handige vlag,' aldus de klimgeit uit Nieuwer ter Aa. 'Rotswand of gletsjerijs, de vlag was tijdens iedere be klimming een prima tafelkleed of doek om droog op te zitten.' Na drie dagen zwaar klimmen en overnachten in de buiten lucht hadden we op de top van de Similaun nog juist de kracht 'Heerlijk om na zeven urn* lopen en twee gigantische onweers buien in twee minuten een rijstmaaltijd klaar te hebben. We hoefden alleen maar het gletsjerijs te smelten en daarna te koken en de gedroogde rijst toe te voegen. Maar ook de mueslirepen en vitaminepillen hebben een steentje aan Men- no's prestatie bijgedragen. Het begon in het najaar van 1996 met de vraag van clus termanager Gert-Jan Angenent aan supermarktmanager Pim de Ruiter van filiaal 1226 in Den Haag, of hij niet een leuk bandje kon formeren om de nieuwjaarsborrel van het cluster op te luisteren. Een maand en drie repe tities verder klonk tussen de klinkende champagnegla zen en nieuwjaarswensen het swingende geluid van de kersverse AH-clusterband. 'We proudly present: bas en zang Pim de Ruiter, sologitaar Frits Groenewold, drums Fred Kierkaard, percussie en zang Ron Stakenburg en last but not least op gitaar Koos van Oosterhoud!' Toooh,' zegt CSM Fred Kierkaard een paar minuten nadat hij een telefoontje van uit Zaandam heeft gekregen met het verzoek om met de Clusterband op 20 september aan de finish van de Dam tot Damloop te spelen. "We heb ben een tijdje wat minder ge speeld en iedereen staat nu weer te poppelen om zijn kunstje te kunnen doen.' Ook Pim de Ruiter kan niet wach ten tot hij weer het podium op mag. 'Muziek maken met je collega's is te gek. Hoewel de echte wilde haren bij de meeste van ons verdwenen zijn, vliegen de vonken er bij ieder optreden nog steeds af. We hebben vroeger allemaal in een bandje gespeeld en kennen het klappen van de zweep.' Gerepeteerd wordt er iedere maand een of twee maal in de Haagse oefen ruimte van Golden Earring drummer Cesar Zuidenvijk. 'Targets en omzetcijfers wor den dan een avond ingeruild voor strakke basloopjes en pittige drumsolo's,' zegt Pim. 'Tijdens die oefensessies zijn we allemaal weer even zes tien.' De Clusterband is weliswaar een mannenband, maar zou een stuk minder swingen zon der de zoetgevooisde stem men van Pim en Ron's vrou wen Maijo en Gemma. 'Met hun wanne stemmen en char mes geven zij onze band extra glans en een boel lol,' vertelt drummer Fred Kierkaard. De band beleefde haar hoogte punt tijdens de Supermarkt managersdag '97 in het Sche- veningse Kurhaus. Op het re pertoire staan klassiekers als Cocaine, Pretty Woman en Cry me a river. *We houden van blues en gevoelige pop. Eric Clapton, David Bowie. de vlag fier te laten wapperen.' Om de strijd met de elementen en zichzelf aan te kunnen, moet het lichaam niet al leen in topcondi tie zijn, het moet ook voortdurend voorzien worden van energie. 'Daarom was de 'voedseldeal' met mijn supermarkt manager te gek. Hij heeft een prachtig lichtge wicht voedselpak ket samengesteld waar alles in zat.' Toppers in de col lectie waren rijst- m aal tij den en de supersnel klaar te Menno Moermans (zittend) met zijn klimvrienden Niels (rechts) en Bob (tweede van links) met twee maken pasta. toevallige mede-klimmers

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 12