JAMIN NIJMEGEN TOPPERS IN HET JAMIN-ASSORTIMENT uipt uit de lappenmand en daar mag de hele overname in 1993 met het hervinden van hun plek op leven in, zelf scheppen werd groots geïntroduceerd, om alle winkels onder de loep genomen, zestig filialen dwerd. Ondertussen werd hard gewerkt aan nieuwe Idoen aan de lokale behoeften. in. Maar je zult de winkels herkennen aan de rust die ïitstralen. De theater-win- waren mooi, helemaal op maar veel te vol. Onover- telijk. De nieuwe Jamin- tel zal uitnodigen tot shop- telk tempo gaat de vernieu- I plaatsvinden? zijn al in volle gang. Er zijn legen vernieuwd. Wat we is dat we tien tot vijftien ent meer omzet draaien in (rinkels. Hoog Catharijne in icht, is daar een mooi voor- d van. Ja, daar mogen we z'n allen trots op zijn.' en de experiment-winkels be rt (oratoria noemen we ze, en «blijven bestaan. We blijven mrlijk lekkere en opvallende [en uitproberen. We hebben bijvoorbeeld enorme kauw- ballen-automaten besteld in erika.' lederland wel het land voor snoepwinkel kunt snoep in Nederland ral kopen, dat is zo. Bij het tuincentrum liggen met Pasen ook al eitjes. Bij de speelgoed zaak kun je snoep kopen, bij de pomp, op het station, bij de su permarkt. H et is een markt van 6,5 miljard gulden per jaar, Ne derland staat wereldwijd op de vierde plaats. En die markt groeit nog altijd met twee pro cent. Om daar een stuk van te pakken moeten we ons onder scheiden als speciaalzaak. Dat zijn we ook, en altijd geweest. We hebben ons assortiment aan gepast, we verkopen dingen die bijzonder zijn in Nederland. Ben Jerry's ijs, Mondose bonbons, echt top, en Jules Destrooper koekjes.' Als gezegd, Sjaak Kranendonk wrijft tevreden in zijn handen. Elke vrijdag gaat hij de winkels langs. Belangrijk, maar vooral ook lekker, want wie bij Jamin werkt is bovenal een snoeper, inclusief de directeur. Hij heeft afgeleerd in de auto te snoepen, maar geeft toe op die vrijdag met genoeg proviand voor een lekker weekend huiswaarts te keren. Drop, chocola, bonbons... en OK, af en toe neemt Kranen donk een dixie Ben Jerry's mee in de auto. In de Jamin-winkel in de Nijmeegse binnenstad is het fun-element heel duidelijk aanwezig. Ver koopster Miranda Hondijk is laaiend enthousiast. 'Deze winkel swingt aan alle kanten. We draaien hier muziek die populair is en waarbij de jeugd waarop we mikken zich lekker voelt. Daarbij is de winkel ten opzichte van de oude situatie veel ruimer geworden.' Wat direct opvalt zijn de giganti sche veelkleurige kokers gevuld met Jelly Belly's en de flitsende kleuren blauw. Maar ook de tien tallen bakken met drop waaruit de jeugd naar hartelust zelf mag kiezen én scheppen, geven de winkel een hippe uitstraling. 'En wat vind je van die grote Coca Cola-koelkasten? Klanten mogen hier ook zelf hun drankje pakken.' De nieuwe formule zorgt ervoor dat het in Nijmegen vaak 's ochtends al lekker druk is. 'We moeten hier tegenwoordig om het uur het magazijn in om bij te vullen. Dat is voor mij het bewijs dat deze formule werkt!' 1. 2. 3. 4. 5. Ben Jerry's, superijs uit Amerika. Mondose, bonbons uit, hoe kan het anders, België. Jules Destrooper, verfijnde koekjes uit België. Chupa Chups, de lolly-rage uit Spanje. Jelly Belly's, 40 verschillende smaken, van suikerspin tot chocoladepudding, uit Amerika. Marijke Ridder, Jamin Diemen (de regiowinkel) 'Mooi hè, die kant met luxe chocolade en koekjes, al lemaal op glasplaten gepresenteerd. Je kunt er echt wat van maken, elk product heeft zo z'n eigen opstel ling. We verkopen nu Droste en Lindt, topmerken, hadden we vroeger niet. Weet je dat we niets hebben moeten inleveren en er toch vijf meter schapruimte bij hebben gekregen? Gewoon door slimmer in te de len. Bovendien straalt deze winkel veel meer rust uit. Hij oogt veel overzichtelijke. Da's ook het eerste wat klanten zeggen.' 'Vroeger had ik nog wel eens een aanvaring met het hoofdkantoor. Vonden ze me eigenwijs. Maar nu kan ik veel meer m'n ei kwijt. Ik maak hier ook zelf borden waarmee kinderen kunnen uitdelen op school. Soms doe ik er iets leuks bij. Bellenblaas, een schriftje, een leuke pen. Dertig stuks op een bord. Ja, dat loopt ge weldig. Zeker na de vakantie. Dan zijn er weer een hoop jarig geweest en die moeten dan uitdelen...'

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 7