GVA levert groente en zuivel aan Jellinek-kliniek AH-idee levert bijna 7000 gulden op Wizzl voert ETOS-assortiment Voor coordinator Postkamer: Gall Gall's vlaggenschip KRITISCH GEKONFIJT LAMPJE! AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1998 'CALL GALL laat mensen genieten van eten en drinken, da's onze missie. Daarbij gaan we uit van de behoefte van de klant: we willen hem kunnen inspireren en advise ren op het gebied van drank en combinaties met lekker eten. DAT DOEN WE OP verschil lende manieren. Eén manier is om Gall Gall-medewer- kers een goede training en op leiding te geven. Een andere manier is te kiezen voor ver schillende soorten winkels binnen onze formule. De grootte van de winkel en het assortiment moeten aanslui ten bij de wensen van de klant in een bepaald gebied. Daarom hebben we gekozen voor drie soorten Gall Golfwinkels: de buurtwin- kel, de wijkwinkel en de regiowinkel. DE REGIOWINKEL HEET Gall Gall Exclusief. In juli openden we in Wassenaar de tweede (zie pagina 1 en 9). In deze nieuwe winkels komt de autoriteit van Gall Gall als 's lands meest kwalitatie ve slijterij tot uitdrukking. Gall Gall Exclusief be schikt over een fantastisch assortiment wijnen, whisky's, cognacs en white spirits. In het proeflokaal krijgen klan ten de gelegenheid om wijn of andere producten vóór aankoop te proeven, en om- kennis te maken met verras sende combinaties van drank en spijzen. De Exclusiefs zijn- niet alleen onze vlaggensche pen; succesvolle onderdelen vind je straks terug in andere grote Gall Gall filialen. OP ZO N TWINTIG PLAATSEN in Nederland zullen we Gall Gall Exclusiefs openen. We hebben dan in totaal ruim 450 slijterijen! Daar mee, en met de expertise van onze medewerkers, staat Gall Gall sterker dan ooit te vo- Bouke van der Meij manager Operations zegt Evert, 'bracht me op een idee. De drukker wist onmid dellijk wat ik bedoelde. We ver zamelen nu telkens twaalf sehapkaarten en laten ze op één vel drukken, met scheurperfo- ratie ertussen. In de winkel heb je ze zó van elkaar, en omdat we de kaarten per assorti- mentsgroep sorteren, hoeven ze in de winkel haast niet te lo pen.' De grootste besparing zit 'm echter in het werk op het hoofdkantoor: daar waren, zon der de vinding van Evert, vele extra sorterende handen nodig geweest, of een nieuwe machi ne. 'Nu doet de bestaande ma chine het werk in vier uur per week', aldus een trotse Evert. Directeur AH Supportorganisa tie Cor Sterk trakteerde bij de koffie. Voor Evert was er een taart met een lampje erop en een check, f 6750,- Rijker ging Evert een uurtje later weer aan het werk. 'Want dat gaat na tuurlijk gewoon door.' De Jellinek-kliniek, een Amsterdamse instelling waar mensen met verslavingsproblemen worden behandeld en begeleid, is een kritische, maar trouwe klant van Groot verbruik Ahold. Vers is het toverwoord, van 'ontkoppeld koken' wil Chris Brandt van de Jellinek-kliniek niets weten. Ahold werd overgenomen, de klant binnenhaalde. 'De Jellinek-kliniek is een kri tische klant', zegt Dirkmaat. 'Dat komt vooral door Chris Brandt, hoofd Voedingsdienst. Een man die jaren in het Pa leis op de Dam kookte voor ko ninklijke gasten. In het GVA- blad Interaktief zegt Chris Brandt: '"Voeding speelt bij de behandeling van verslaafden een belangrijke rol. Maaltijden vol vitamines dragen bij aan de genezing van de cliënt.' Brandt schroomt dan ook niet een be stelling terug te sturen mocht de groente of het fruit er niet optimaal uitzien. In de centrale keuken van de Jellinek worden dagelijks zo'n Shop in een shop: ETOS bij NS Wizzl, Sittard 'Ontkoppeld koken betekent dat het koken wordt uitbe steed, dat er kant-en-klaar wordt ingekocht', zegt rayon manager Dirk-Jan Dirkmaat van GVA. In de grootverbrui kerswereld is momenteel een discussie gaande tussen voor- en tegenstanders van deze nieuwe werkwijze. Minder werkdruk, meer efficiency zijn enkele voordelen. Bij de Jelli nek-kliniek kookt men uitslui tend vers. "Vijf keer in de week brengen we groenten en zuivel van ons Verscentrum naar de hoofdvestiging van de Jellinek in Amsterdam', zegt Dirkmaat. Daarnaast nog eens droge kruidenierswaren en diepvries één keer in de week.' De rayon manager hoopt in de toekomst het complete versassortiment te mogen leveren, dus ook vlees en brood. Maar hij weet ook dat hoofd Voedingsdienst Chris Brandt trouw is aan zijn huidige leveranciers. De rela tie met GVA gaat terug tot de jaren '70 toen Kok Ede, het be drijf dat in de jaren '80 door Dirk-Jan Dirkmaat (r) op bezoek in de Jellinek-keuken bij Chris Brandt (I) 150 warme maaltijden bereid. Verse salades, zelfgemaakte soep. Dirkmaat zegt: 'Instellin gen hebben vaak maar een budget van 3,5 of 4 gulden per warme maaltijd. Je moet goed plannen en rekenen. Chris Brandt volgt dan ook scherp de aanbiedingen. Die krijgt hij op zaterdag door voor de week erna.' Inzicht in ingrediënten is voor de verslavingskliniek essentieel. Het kerstdiner bijvoorbeeld wordt uitvoerig besproken, com pleet met product-analyses. Dat gaat veel verder dan de opsom ming van ingrediënten, zoals dat gebeurt op de consumenten verpakkingen. Samenstellingen worden nauwkeurig gespecifi ceerd. 'Vooral met de feestdagen willen de fabrikanten nog wel eens met een beetje alcohol in de producten werken. Daar zijn ze bij de Jellinek panisch voor. Terecht natuurlijk. Zelfs een ge konfijt vruchtje komt er niet in.' Wat daarentegen echt 'grootver- bruikt' wordt zijn sigaretten, snoep en koffie; de meest ver kochte producten. Sigaretten en snoep verkoopt de Jellinek in het eigen winkeltje in de centra le vestiging. Koffie gaat er met liters tegelijk doorheen bij alle vestigingen, waaronder een aantal zogenaamde 'inloophui zen' in Amsterdam. Evert Haamans bedacht hoe nieuwe sehapkaarten voor de Bonuskaart konden worden gesorteerd Een goed idee is goud waard. Dat ervoer Evert Haamans, coördinator van de post- en reclameafdeling op het hoofdkantoor van Albert Heijn. Hij bedacht op de val reep van de introductie van de Bonuskaart hoe de nieu we sehapkaarten konden worden gesorteerd, zonder nieuwe machines daarvoor aan te schaffen. De directie was hem dankbaar en vroeg hem op de koffie. De introductie van de Bonus kaart vergde veel voorberei ding. Zo moesten schapkaartjes worden ontworpen, waaraan de klant voortaan een bonusaan bieding zou herkennen. De post- en sorteerafdeling van het hoofdkantoor kreeg in decem ber monsters: 'Om mee proef te draaien', aldus Evert. Direct bleek dat de kaartjes overal in de machine verdwenen, maar er niet gesorteerd uitkwamen; ze waren gewoon te klein. 'En toen hadden we een pro bleem', constateert Evert laco niek, 'want er moesten weke lijks wel zo'n vierhonderd kaartjes naar elk van de 650 winkels.' Bij Evert ging een lampje bran den. Twee jaar geleden werkte AH met display-kaarten, die je op de kop van een stelling kon plaatsen. Omdat niet elke win kel daar plaats voor had, zette de drukker ook twee sehapkaar ten op de achterkant. Via een geperforeerde scheurrand kon je desgewenst die sehapkaarten eraf halen; het aangeleverde materiaal was dus altijd te ge bruiken. 'Dat scheursysteem', Vervolg pagina 1 Uit onderzoek en omzet blijkt dat de reizende consument de ETOS-stationswinkel zeer waardeert. Niet elk station is echter groot genoeg voor een ETOS-vestiging. Daar biedt de NS-minisupermarkt Wizzl (100 m2) een goed alternatief. De 35 Wizzl's verkopen treinkaartjes, een aangepast supermarktas sortiment, lectuur, cd's en drog- metica. In Sittard neemt ETOS nu het drogmetica-assortiment (360 producten) voor haar reke ning. ETOS-eigen merk produc ten zijn hierin ruim vertegen woordigd. We creëren hiermee een 'shop in een shop', met ons eigen logo erboven', aldus Britt. Het assortiment wordt verkocht door de Wizzl-medewerkers en is nog experimenteel. De ko mende maanden wordt het bij gesteld in de richting die de rei ziger aangeeft. Uitrol naar andere Wizzl's ligt in de lijn der verwachting. Ook het aantal winkels op grote sta tions zal op termijn worden uit breid tot minimaal twintig.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 3