'Het is erg belangrijk om 'bij' te zijn' VAN 'T SCHAP LEESVOER Gezondheidsspecialist Sabine Pijnappel, De Tuinen: 'BIJ' ZIJN voor dat mensen bij mijn toonbank demonstreren hoe hun hoest klinkt' RANJA TERUG BIJ AH ENGELSE WEKEN JAMIN ETOS SPECIAL BODYCARE praktijkmensen; zij organiseert de trainingen, soms in samen werking met een leverancier. 'Gedurende zo'n trainingsbij-| eenkomst zijn we vooral bezig met het opsteken van nieuwe kennis', legt Sabine uit. 'Vaak zit er wat huiswerk bij en 'lees voer'. Voor ons is het nu een maal erg belangrijk om 'bij' tel zijn. Ja, er zitten wat dat be treft best verschillen tussen de specialisaties. Als vakspecialist Presentatie ben je bijvoorbeeld] meer een doener; je houdt je specifiek bezig met de aankle ding van de winkel.' De vakspecialisten houden hun kennis niet voor zichzelf, maar geven 'm door aan hun collega's tijdens het werkoverleg. 'M'n speciale interesse? In mijn op leiding heb ik veel geleerd over allergieën en vitaminen', aldus Sabine. 'En dat zijn nu net zaken waar ik mensen veelvul dig over adviseer. Leuk om fe doen en helemaal passend bin nen De Tuinen, een 'natuurlij ke' drogist.' Sabine Pijnappel: thuis in dt homeopathie Al een jaar of drie is Sabine Pijnappel, assistent-bedrijfslei der bij De Tuinen in Roosendaal, in het bezit van haar diplo ma 'assistent-drogist'. Toen zij moeder werd, kwam het studeren even op een laag pitje. 'Maar', zegt ze, 'volgend jaar ga ik door voor het diploma 'drogist'.' In de tussentijd is Sabine specialist 'gezondheid': één van de drie vakspecia lismen van De Tuinen waarvoor je je continu bijschoolt. Sabine vindt al die studie prima: 'Dat maakt mijn beroep juist interessant.' In het verleden werkte Sabine Pijnappel als kap ster. 'Leuk, ja. Maar het ging mij niet. diep genoeg. In ik mezelf er ook te oud voor; toen hield ik ermee op.' De toen 22-jarige Sabine zag in het nieuwe filiaal van De Tuinen in Roosendaal een briefje aan de kassa: 'Oproepkracht gevraagd'. Sabine meldde zich aan en kon meteen aan de slag. Eerst drie uur per week, toen acht, toen twaalf en na een half jaar werd ze aangenomen als aankomend verkoopster. Het vak lag haar goed. 'En toen wilde ik meer,' vertelt Sabine. 'Klanten hadden regelmatig vragen over de werkwijze van bepaalde medi cijnen. Ik vond het vervelend om steeds mijn collega's lastig te vallen en nam me voor: ik ga alles zelfleren.' Sabine's voornemen viel bij De Tuinen in goede aarde. De laat ste jaren werkt de drogisterij keten hard aan service, kwali teit van dienstverlening en zorg; elke winkel mag inmid dels de Pharmacon-certifi.ce- ring voeren, die verder gaat dan de algeme ne drogisterij- eisen. Die kwa liteit wordt door De Tuinen mede vorm ge geven door de vakspecialis ten, die je op drie terreinen aantreft: Ge zondheid, Ver zorging en Pre sentatie. Na haar opleiding voor assistent-drogist, die ze begin dit jaar afrondde, kon Sa bine dan ook zo aan de slag met de door haar gekozen vak specialisatie: Gezondheid. 'Het komt nogal eens voor dat men sen bij mijn toonbank demon streren hoe hun hoest klinkt en van mij dan een tovermiddel verwachten. Maar ik heb na tuurlijk geen dokterspraktijk. En ik ben ook geen kruiden vrouwtje dat voor iedere kwaal iets weet. Wel ben ik inmiddels goed thuis in de homeopathie, een geneesmiddelenlijn die De Tuinen ruim in het assortiment voert. Veel van onze klanten weten dat en komen om die re den naar onze winkel.' Als vakspecialist volgt Sabine regelmatig trainingen. Die wor den georganiseerd vanuit de lange termijnvisie van De Tui nen, maar ook op verzoek van 'Het komt nogal eens de vakspeda- listen. De spe- cialisten weten wat er speelt door hun vak bladen te lezen, regelmatig op bezoek te gaan bij concurre- renten en erg goed te luiste ren naai- de vragen van de klant. De productgroupma- nager Gezondheid heeft een open oor voor de seintjes van de Zij dronk Ranja met een netje Bij het ho en van de oude Johnny Lion s hit zal bij vroe gere Ranja-fans het water direct in de mond lo pen. Voor hen is n i 11 w - want na een af wezigheid van vijftien jaar is Hollands bekendste limonadesiroop terug in de schappen van Albert Heijn. Door overname kwam de overbekende limonadesiroop, die vroeger gemaakt werd door C.P. Polak in Groningen, te recht bij De Burg in Heerhugo- waard. 'De naamsbekendheid van Ranja blijkt na vijftien jaar nog steeds ongelooflijk groot,' zegt commercieel directeur Koen Verhorst. 'Dat is ook lo gisch, want de kinderen van toen zijn de ouders en consu menten van nu.' De maker van onder andere de Euro Shopper vruchtensiroop en vruchtenmix is het gelukt de ou derwetse limonade receptuur zoveel mogelijk in takt te laten. Deze Ranja lijkt nog héél veel op de oude. Kwali tatief perfect, ge maakt uit honderd procent kristalsui ker, natuurlijke kleur- en smaak stoffen, zonder toe voeging van con serveringsmidde len.' Omdat over smaak niet valt twisten, is Ranja verkrijgbaar in vier varianten. Aardbei, cassis, grenadine en Sindweei ^5 Crème Body Crème Body - Afslank Body Zelfbruin Crème sinas staan in moderne 0,65 cl flessen sinds week twintig op dorstige klanten te wachten. Ondanks het feit dat de be roemde limonadesiroop geen prik bevat, is Ranja bij Albert Heijn ook na vijftien jaar nog voor een prikkie te koop: f 2,89 per fles. ETOS eigen merk scrubcrème tenslotte, regelt optimaal de af voer en aanmaak van oude en nieuwe huidcellen. Wie van lekker en typisch En gels houdt, moet in september zeker naar Jamin. Drie weken lang zullen de snoeppaleizen een Engels tintje hebben en vol liggen met Britse lekkernijen. 'Nederlanders zijn gek op En gelse tradities', zegt communi catiemanager Alette Zeijlstra. 'Steeds vaker zitten we aan de 'high tea' en smullen daarbij van Engelse koekjes, cakes en chocoladerepen". Chocoladelief hebbers kunnen zich uitleven met gechocolateerde koekjes, rijk gevulde bonbons en choco laderepen van het beroemde merk Cadbury's. De repen zijn er in alle maten en prijzen. Van f 1,25 voor de 49 grams reep tot f 19,98 voor de megareep van een kilo! De enige echte Engel- j se drop en winegums komen van Bassett's. Naast de beken de puntzak is de drop verkrijg-1 baar in een snoeppot met het vrolijke Bassett's figuurtje Bertie. Gevuld met 800 gram Engelse drop kost Bertie f 11,98. Niet van Bassett's maai; zeker zo lekker, zijn de met Big Ben's en dubbeldekkers beschil derde snoepblikken vol toffees 1 en drop. Met de Highland Tea Cakes wordt iedere tea een high tea. De kleine, donkere cakes hebben een heerlijke vul-1 ling van amarena-kersen, zuc- ca-krenten, rozijnen, hazelnoot en een vleugje Cointreau. Prijs'! f 3,49 per vier. High tea of trek Bij Jamin is het in september voor iedereen party time! Onder de naam Special Bodyca- re presenteert ETOS in week 33 haar nieuwe eigen merk huidverzorgingsproducten. 'Special Bodycare, dat uit een aantal crèmes bestaat, moet het imago van ETOS op - het gebied van per soonlijke verzorging nog verder verster ken', zegt category manager Niels Cool. 'Een goed eigen merk is een van de pijlers van ons suc ces. Kwalitatief kunnen onze producten moeiteloos de concur rentie met grote merken aan. Daarbij zijn wij vaak guldens voordeliger.' Dat bewijst bij voorbeeld de Special Bodycare zelf-bruincrème. Zonder dat het zonnetje eraan te pas hoeft te komen geeft de crème binnen vier tot zes uur een stralende en duurzame tint. Verpakt in een fraai vormgegeven paarse 150 ml tube kost de zelfbruin- crème f 7,99. De nieuwe Special Bodycare bindweefselcrème heeft niet alleen een vitalise- rende werking op de vermoeide huid, maar houdt deze ook nog eens jong en soepel met behulp van zeewierextract, magnesi um- en zinkzouten. De prijs van f 9,99 is ook al vitalise- rend.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 2