Reta/l-freak bom AWLD-M6/SEUM wider Slijtersechtpaar rumreis naar Colofon Het blauwe bloed van Harrie Vaas HUWELIJKSCADEAU STAGE AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1< Zegelboekjes, winkeljassen, koffiebussen... Harrie Paas' AholdMuseum. Harrie Paas (31) heeft een wat afwijkende hobby. Op zijn zolder thuis in Vries verzamelt de, in het Assense filiaal 1515 werkzame AH'er, alles wat met Ahold en Albert Heijn te maken heeft. 'Mijn droom? Een compleet Ahold-museum, waar gekken zoals ik kunnen wegdromen in de wereld van de retail/ ÖA m me te plagen 7 roepen ze hier wel eens dat ik blauw bloed heb,' zegt Harrie, als we hem in z'n lunchpauze vragen naar zijn grote liefde. 'Ik heb me altijd al geïnteresseerd voor de retail. De veranderingen, de mensen en zeker ook de geschiedenis. Wist je bij voorbeeld dat Albert Heijn om zijn eerste vis per bakfiets te vervoeren eerst moest leren fietsen?' In acht jaar tijd is op Harrie's zolder een klein Ahold- museum ontstaan. Naast duizenden knipsels over Ahold en AH bevat zijn collectie Ahold-jubileumvlaggen, oude AH-zegelboekjes, winkeljassen, Perla koffiebussen en zelfs een oud prijspistool. Bij zijn jacht naar nieuwe souvenirs, schakelt de AH'er zoveel mogelijk mensen in. 'De PR- afdeling van Ahold, collega's, supermarktmanagers, noem maar op. Zelfs mijn schoon moeder helpt me bij mijn speurtocht.' Harrie's verzameldrift reikt verder dan Assen en omgeving. 'Als ik met mijn vrouw een dagje naar Zandvoort of Valkenburg ga, gaan we zeker een kijkje nemen in de plaatselijke Albert Heijn supermarkt.' Toen de AH'e: begin juni in het huwelijks bootje stapte, was het voor ziji collega's een peulenschil om eer passend huwelijkscadeau tf vinden. Ze gaven hem ds felbegeerde 1-2-3-vlag, voo: Harrie het mooiste cadeau o| deze feestelijke dag. In ds toekomst hoopt Harrie ooit een klein AH-Museum te opener waar iedere 'retail-freak' ziel kan vergapen aan zijn uniek verzameling. 'De wereld beroemde AH-Museum winkel aan de Zaanschi Schans is mijn grote voorbeeld!' Vormgeving: Studio Tigges (layout en DTP opmaak) Lithografie: LithoHouse Druk: Roto Smeets Weert Adreswijzigingen van personeelsleden worden automatisch via de personeels- of salaris administratie verwerkt. Andere ontvangers kunnen adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk doorgeven aan de redactie, met toezending van het oude adresstrookje, 'Je wordt niet zomaar Neder lands kampioen,' zegt Sander. 'Om een rechtbank te overtui gen, moet alles kloppen. In houd, presentatie en werke lijkheidsbenadering - het gaat om een fictieve rechtszaak - zijn daarbij van groot belang. Bij mijn vereniging in Nijme gen oefenen we die onderdelen bijna wekelijks.' In Groningen stak het pleidooi van de 6e- jaars student met kop en schouders uit boven de rest. 'Toch was ik behoorlijk ner veus. Alle ogen waren op mij gericht. Bovendien is de Na tionale Pleitmarathon binnen de juridische wereld hét hoog tepunt van het jaar. Normaal ben ik een vlotte prater, maar toen ik de uitslag hoorde, was ik even sprakeloos.' Sander verdedigde in Gronin gen een fictieve cliënt die bij een circusoptocht was aange vallen door een beer. 'Een inte ressante zaak, waarop ik me drie weken lang heb kunnen voorbereiden. Ik heb me drie weken afgezonderd en gewerkt aan een betoog dat stond als een huis.' Volgend jaar, na beëindiging van zijn studie, hoopt Sander de advocatuur in te stappen. 'Het civiele recht trekt mij het meest. Maar mocht me dat nou niet beval len, dan kom ik misschien wel als bedrijfsjurist terug bij Albert Heijn. Er zijn in en om de supermarkt tal van juridi sche zaken te bedenken die hartstikke interessant zijn. Maar eerst ga ik stage lopen bij een advocatenkantoor naar keuze, dat is de beloning voor mijn winnende pleidooi in Gro ningen.' Gall Gall-franchiser Harrie Oosterbaan uit Venlo houdt van verrassingen. Toen zijn vrouw Jacqueline in april vijf tig werd, verraste de Gall Gall-franchiser uit Venlo haar met een reisje naar Cuba. Om zijn grote liefde ter plekke nog eens extra in het zonnetje te zetten, regelde hij via rum-pro ducent Havana Club een gezel lige avond in Havana's bekend ste restaurant 'El Floridita.' Na de nodige exotische cocktails en exquise gerechten ging om het licht uit en zette het huis orkest 'Happy Birthday' in. On der luid applaus van alle aan wezigen werd een enorme ver jaardagstaart met kaarsjes bin nengebracht, die even later met de wereldberoemde rum werd overgoten en vakkundig werd geflambeerd. Vol insipratie en beladen met Cubaanse drank en coctailre- cepten keerde een gelukkig Limburgs echtpaar terug naar hun eigen Gall Gall in Venlo. 55e Jaargang, nr. 8 Augustus 1998 Oplage 70.000 Postbus 3000 Kamer HK A 334 1500 HA Zaandam Algemeen tel.nr. 075 - 659S111 Redactie tel.nr. 075-6595713 Fax 075-6701502 Redactie: Ingrid van Kuilenburg (hoofdredactie), Gijs Coffeng, Lara Fiddelaar (coördinatie), René Wagenaar, Els Witte (eindredactie) Redactionele bijdragen: Linea Recta Media, Unda van Pelt Fotografie: Johan Weemhoff e.a. Als aankomend advocaat heeft rechtenstudent en AH'er Sander Steeneker (25) sinds 1 juli een streepje voor op zijn medestudenten. Sinds die datum is de voorzitter van de Nijmeegse pleit- vereniging Rota Carolina namelijk Nederlands kampioen Pleiten. Tijdens de Nationale Pleitmarathon in Groningen overtuigde de parttimer van AH 1031 in Deventer niet al leen beroepsjury en rechter, maar ook Flitsen van zijn gelijk.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 12