Moeilijk lerende kinderen op excursie bij Marvelo Deze zomer eike dag open HIP bundelt informatie AH-winkels 9 Vakantie Feest in de Kookschool! AHTV voortaan alleen nog ondersteunend Op initiatief van managers-in-opleiding: VOLT KUNST AH-Kinderkookschool Heerhugowaard: MOEDERS bij Albert Heijn COLLEGA'S HANDIG LEDENVERGADERING G i AGENDA: BON Leerlingen van de VSO-schooi De Polsstok maken hun eigen pindakaas bij Marvelo AHOLD FLITSEN JULI 1998 Op 18 juni was Marvelo tijdelijk 23 jonge medewerkers rij ker. Leerlingen uit het tweede leerjaar van VSO-school De Polsstok uit Alkmaar kregen rondleidingen bij zowel Marve lo als bij Forbo-Krommenie. In het lab van Marvelo maakten de kinderen bovendien hun eigen pindakaas. Hun bezoek was een initiatief van acht managers in opleiding. Vier van hen werken bij Marve lo, de andere vier bij Forbo. 'Zelf volgen we een leertraject dat ons gereed maakt voor ma nagementfuncties. We werken samen met Forbo, en trouwens ook met Honig, om ook in con tact te komen met andere werk culturen,' aldus Anne-Kee Moors en Rob Klootwijk- van Marvelo. 'Ieder van ons heeft zijn eigen leerdoelen, en een manier om daaraan te werken is het organiseren van projec ten.' In januari formuleerden de managers-in-spé de uitgangs punten voor hun laatste project: het moest uitdagend zijn, een maatschappelijk aspect omvat ten en onderlinge betrokken heid vergroten. De groep be landde bij de moeilijk lerende kinderen van De Polsstok. 'VSO staat voor voortgezet spe ciaal onderwijs', aldus Rob Klootwijk. 'Deze kinderen gaan in hun volgende schooljaar sta gelopen bij bedrijven die een voudig werk kunnen aanbieden. Bij Marvelo en Forbo wilden we deze kinderen de gelegenheid geven alvast wat indrukken op te doen.' Een heel goed initia tief, vindt juf Regina Hoekstra van de Polsstok. Het thema van het bezoek werd dan ook: Wat vind je leuk in de fabriek, waar zou je wel willen werken? De 14 tot 16-jarigen stapten terdege voorbereid beide fabrieken bin nen. Zo had een uitzending van het AH-TV journaal hen wijzer gemaakt over Marvelo. 'De kin deren keken vol spanning uit naar de excursie,' aldus hun juf. 'En ze vonden het fantastisch. De pindakaas die ze hadden ge maakt, mochten ze mee naar huis nemen.' Het hebben van een leerprobleem betekent na tuurlijk niet dat je geen slimme vragen kunt stellen. Dat be amen Marvelo'ers Rob en Anne- Kee later volmondig. 'Sta je bij een pastavulmachine en dan vraagt zo'n joch, langs z'n neus weg: 'Op hoeveel volt werkt de ze machine nou? Dat zochten we op.' 's Middags tekenden de kinde ren op een acht meter lange strook linoleum (van Forbo) him indrukken van Forbo en Marvelo; hun werk werd later met een mesje gegutst. De prints, die op school worden gemaakt, zullen de muren van De Polsstok sieren. Maar ook Marvelo en Forbo-Krommenie tonen belangstelling voor deze authentieke kunst. Vervolg pagina 1 Elke week hebben we in de Kinderkookschool van AH-Heerhugowaard weer een ander thema,' aldus Jan-Willem Scheffers, die bij de kookschool de scep ter zwaait. 'Koekjes bak ken', 'vlaaien maken', 'piz za's maken', 'van ei tot ei erkoek', 'we bakken brood' en 'zelf snoep maken'. Er is voor elk wat wils en per les rekenen we op zon tien a twintig deelnemers. Kim je nagaan hoe be langrijk de samenwerking met de leveranciers is die alle materialen en ingre diënten beschikbaar stel len. De ene week krijgen we een pallet met veer tienhonderd vlaaibodems aan geleverd, de week daarop staat er een enorme stapel pizzabo dems voor de deur.' Ook de moeders zijn blij met Leeftijd: Kaarten zijn vanaf te koop bij de INFO balie voor fl 5,- het zomervakantieprogramma in de Kookschool van AH 1531. 'Meer dan de helft van alle moe ders duikt de winkel in en doet meteen boodschappen. En dat is precies waar het om gaat. Via leuke activiteiten met kinderen trek je de ouders als klant.' Toch is de Kook school er natuurlijk niet alleen voor kinderen. Het hele jaar door komen in de avonduren volwasse nen langs om ideeën op te doen op culinair gebied. Families, groepen vrien den, maar ook vakgroe pen van bijvoorbeeld dië tisten. 'Soms worden er leuke contacten gelegd tussen mensen die elkaar vooraf niet kenden. Mond-op-mond reclame is ook in dit geval de beste reclame', aldus Scheffers. Wat ik ook leuk vind, is dat er veel AH-collega's van andere filialen en het hoofd kantoor bij ons langs komen voor een avondje koken. Natuurlijk zijn hun kinderen deze zomer óók van harte welkom tijdens het speciale vakantieprogramma in onze Kinderkookschool.' Alle AH-winkels hebben inmiddels HIP, Het Informatie Punt. Het meubel heeft een opvallende plek in de kantines en is hét verzamelcentrum van alle informatie die voor de win kels is bestemd. Waarom bestaat HIP en wat vinden de me dewerkers van de nieuwe communicatieopzet? Hoofd Interne Communicatie Marion van Dam zegt: 'In de winkels is het steeds moeilijker geworden om overlegmomenten te creëren. Dat komt bijvoor beeld door de van 8 tot 8 open stelling. Het bijna spreekwoor delijke maandagochtendpraat je, het moment waarop iedereen even bij elkaar zit, is daardoor naar de achtergrond verscho ven. Een andere moeilijkheid is dat er steeds meer korter wer kende parttimers in de winkels zijn gekomen. Maar wat zie je aan de andere kant: de vraag om informatie bij onze verko pers is toegenomen, mede door dat we met zelfsturende teams werken. Er ontstond een situ atie waarin de informatie stroom vanuit het hoofdkantoor alsmaar groter en diverser werd, maar z'n doel voorbij leek te schieten.' HIP is een hulpmiddel bij het oplossen van dat probleem. Su permarktmanagers hadden al enige tijd kritiek op de informa tieoverdracht. 'Het feit dat er nu een standaard informatie punt is, is een verbetering, maar we moeten het nog leren gebruiken', zegt SMM Ad van de Loo van filiaal 1443 in Eind hoven. 'Het blijft toch de ver antwoordelijkheid van de mede werker om de informatie eruit te halen. Als supermarktma- Alle informatie bij elkaar. Goed of niet goed? Hinke Dekker, MAS io, filiaal 1099 Hengelo: 'Een handig hulpmiddel. Maar op dit moment gebruiken wij het nog heel algemeen. Infor matie vanuit de winkel gaat nog altijd via de postvakjes.' Norbert van Wijk uit Brielle (fili aal 1597): 'Als je vroeger op maandagochtend vrij was, mis te je het koffiepraatje en het Vi deojournaal. Dan moest je dat op een ander moment inhalen. Het voordeel van HIP is dat het er altijd staat. Je kunt er wan neer het je uitkomt iets uitpak ken. Ja, bij ons wordt het wel gebruikt.' nager moeten we het gebruik ervan stimuleren. Ik vind het trouwens wel een groot ding en ik kan er toch niet alles in kwijt.' Zijn collega uit Amster dam Osdorp, Jeanne Spruit zegt: 'In deze winkel met 200 mensen waarvan de eersten om half zeven 's ochtends binnen komen en de laatsten om half twaalf 's avonds vertrekken is het moeilijk een communicatie structuur op te zetten. HIP is handig. Ja, het werkt, er is be weging bij de mensen. Ze pak ken er dingen uit, praten er on derling over. Voorheen was het toch vaak zo dat informatie bleef hangen in één van de kan toren.' Hoe zit HIP in elkaar? Er zijn een aantal vaste elementen. Links hangt de Dagposter. Hierop staan de weekaanbiedin- gen, maar ook kort en bondig nieuws. Elke dag om acht uur 's ochtends via de bakkers in de winkels. Naast de Dagposter is er rechts de Themaposter, waarop een thema als de Beste Winkel Wedstrijd wordt behandeld. Verder is HIP uitgerust met een white board, magneetborden en postvakjes. Op dinsdag 1 september wordt in het Ahold-hoofdkantoor, Albert He- ijnweg 1 in Zaandam een ledenver gadering (tevens jaarvergadering) gehouden van de Vereniging Ge meenschappelijk Unitbezit. Leden die aan de vergadering willen deel nemen, kunnen dit kenbaar maken door middel van de coupon (opstu ren voor 22 augustus). Aanvang 8.30 uur. In verband met de beperkt aanwezige parkeerruim te wordt gevraagd gebruik te ma ken van de parkeergarage aan het Ankersmidplein. 1. Opening 2. Verlenging van de termijn voor het houden van jaarver gaderingen van de jaren 1996 en '97 t/m 1 september 1998 3. Verslag van de vergadering van 3 december 1996 4. jaarverslagen 1996 en 1997 5. Verkiezing van een bestuurslid - Het bestuur steltvoorde heer A. Buitenhuis te benoe men i.v.m. het aftreden van de heer H. Bosma. - De RvB heeft de heer C. Sterk als bestuurslid benoemd i.v.m. het aftreden van de heer M. Meurs. 6. Rondvraag en sluiting Ondergetekende bezoekt op 1 september de ledenvergadering van de Vereniging Gemeenschappelijk Unitbezit. Naam Adres Woonplaats Personeelsnummer Handtekening Opsturen naar: Albert Heijn, t.a.v. mevr. J. Berghouwer, A 134, Provincialeweg 11,1506 MA Zaandam.

Personeelsbladen | 1998 | | pagina 9